Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Folegandros

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Folegandros


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa cestovania do Grécka, konkrétne na ostrov Folegandros:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Folegandros?
Ostrov Folegandros je dostupný pravidelnými lodnými spojeniami z rôznych prístavov v Grécku, vrátane Pirea, Santorini a Naxosu. Existujú tiež lety do blízkeho ostrova Milos so spojením trajektom.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Folegandros?
Najlepšia doba na návštevu ostrova je od mája do októbra, keď sú teploty príjemné a početie slnečných dní je vysoké. Ďalšie mesiace sú menej rušné a ceny sú nižšie, ale môže byť chladnejšie a menej slnečno.

3. Aké sú najkrajšie pláže na Folegandrose?
Medzi najkrajšie pláže na ostrove patria platia Agkali a Agios Nikolaos, ktoré sú obľúbenými miestami pre kúpanie a slnenie sa. Pláž Livadaki je tiež krásna a má mnoho priestoru na zábavu a oddych.

4. Môžem si prenajať auto alebo skúter na Folegandrose?
Áno, existujú prenájmy áut a skútrov na Folegandrose. Odporúča sa však, aby buďte opatrní a pozorní pri jazde na úzkych cestách a zrážok so zvieratami.

5. Aké sú najvýznamnejšie turistické atrakcie na Folegandrose?
Medzi najvýznamnejšie turistické atrakcie patrí katedrála Panagia, starobylé mestečko Chora a výhľady z vrcholu hory Sentoukia.

6. Kde nájdem najlepšie miesta na nákupy a stravu?
Bežné nákupy a strava sú k dispozícii v meste Chora a v oblastiach Agkali a Karavostasis. Tu je mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov, ktoré ponúkajú rôzne jedlá a nápoje.


Ubytovanie Grécko Folegandros


Grécko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií, ktoré ponúkajú návštevníkom vynikajúce zážitky a nezabudnuteľné dovolenky. Jedným z najkrajších ostrovov Grécka je Folegandros, ktorý leží v Kykladách. Tento ostrov je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud, ale zároveň chcú byť blízko k turistickej časti.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie, Folegandros ponúka rôzne možnosti pre každého návštevníka. Väčšina ubytovania sa nachádza v malebných dedinkách, ktoré ostrov ponúka. Najobľúbenejšie sú dedinky Chora, Karavostasis a Ano Meria. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii štyri- a päťhviezdičkové hotely, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na more a okolitú prírodu. Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupné, sú k dispozícii apartmány a penzióny.

Chora je najväčšou dedinkou Folegandrosu a je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie blízko našich turistických atrakcií. V centre dedinky sa nachádza množstvo hotelov, ktoré ponúkajú izby a apartmány v tradičnom gréckom štýle. Tieto hotely sa nachádzajú na úpätí kopca a ponúkajú nádherný panoramatický výhľad na more a okolitú prírodu.

Karavostasis je prístavovou dedinkou a je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie blízko pláže. Táto dedinka je naplnená malými hotely, penzióny a apartmány, ktoré ponúkajú jednoduché a bezproblémové ubytovanie pre návštevníkov Folegandrosu.

Ano Meria je malá dedinka, ktorá sa nachádza na severe ostrova. V tejto dedinke sa nachádza najviac tradičných gréckych domov a toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud od ruchu a turistického ruchu.

Folegandros je jedinečný ostrov, ktorý ponúka širokú škálu ubytovania pre každého návštevníka. Nech už ste turista, ktorý hľadá luxusné ubytovanie alebo cestovateľ, ktorý hľadá niečo cenovo dostupné, Folegandros má pre každého niečo. S krásnou prírodou, pokojnými plážami a tradičnou gréckou atmosférou, návšteva Folegandrosu nebude ničím iným ako inšpirujúcim a nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Grécko Folegandros


Grécko je veľmi obľúbenou destináciou medzi turistami z celého sveta. Jeho krásne pláže, výnimočné scenérie a tradičná gastronómia ročne pritiahnu tisíce návštevníkov. Jednou z menej známych a preto aj menej preplnených ostrovov v Grécku je Folegandros. Ak sa chystáte na dovolenku v Grécku, určite by ste sa mali pozrieť na letenky do Folegandros a presvedčiť sa sami, prečo by vám nemala ujsť táto nádherná destinácia.

Folegandros je malý ostrov v južnej časti Kykladských ostrovov. Leží v Egejskom mori a je obklopený tyrkysovými vodami. Pre svoju malebnosť a nerušenosť je veľmi obľúbeným miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú letnú dovolenku. Tento ostrov ponúka krásne biele domčeky na skale, malebné prístavy a útesy s úchvatnými výhľadmi na more.

Ak plánujete cestu do Folegandros, musíte najprv nájsť letenky, ktoré vám najlepšie vyhovujú. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Milos a odtiaľ je možné sa na ostrov dostať trajektom. Existujú tiež spoje z Aten a väčších ostrovov v Grécku. Narozdiel od iných gréckych ostrovov, Folegandros ponúka menej možností na výlety do okolitých miest. Preto je dobré si pred cestou naplánovať, aké atrakcie a miesta sa chcete navštíviť.

Jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Folegandros je hora Profeť Ilias, ktorá sa nachádza v centre ostrova. Šikovnejším turistom sa tu ponúka skvelá príležitosť na prechádzku až na vrchol, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na celý ostrov. Ďalším malým prístavom je Karavostasis, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní. Pre milovníkov pláže odporúčame návštevu pláže Agios Nikolaos a pláže Agkali.

Folegandros nie je iba miesto pre oddych a relaxáciu v prírode, ale ponúka aj množstvo kultúrnych a historických atrakcií, ako napríklad Kastro – hrad z 13. storočia alebo kostol Panagia. Najlepším spôsobom, ako preskúmať miestne zaujímavosti, je prechádzať sa po meste, užívať si grécku atmosféru a ochutnať miestne špeciality, akými sú napríklad ryby, sýry a ďalšie grécke jedlá.

Folegandros je dokonalou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a nezávislú dovolenku v Grécku. Okrem jeho nádherného scenického pozadia ponúka mnoho príležitostí na prechádzky, kúpanie sa v tyrkysovom mori a objavovanie miestnej kultúry a histórie. Preto neváhajte a nájdite si letenky do Grécka a vychutnajte si niekoľko dní na tomto nádhernom ostrove!


Dovolenka Grécko Folegandros


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre mnoho ľudí. Táto krajina ponúka krásne pláže, kultúrne a historické pamiatky a famóznu grécku kuchyňu.

Ak sa chystáte na dovolenku do Grécka a chcete objaviť niečo menej známe, potom je ideálnou voľbou ostrov Folegandros. Tento ostrov sa nachádza západne od Santorini a z juhozápadnej strany od Naxos. Folegandros je miestom pre ľudí, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Na ostrove nájdete útesy a samotné pláže, ktoré sú relatívne neznáme a zachované vo svojej prirodzenej podstate, čo dáva ostrovu jedinečný pôvab.

Ak sa chystáte na dovolenku na Folegandros, trip by ste nemali vynechať návštevu hlavného mesta Chora. Toto mesto pripomína typické grécke mestečko s bielymi domami a úzkymi uličkami, ktoré vás zavedú až do historického centra, kde nájdete krásne kostoly a kultúrne pamiatky. V Chora si môžete vychutnať zákusky, alebo si pozrieť krásne obchody s rôznymi suvenírmi.

Bez ohľadu na to, aké miesta na Folegandros navštívite, určite sa nebudete cítiť nudiť. Jedným z najkrajších miest, kde sa môžete kúpať, je pláž Agali. Táto pláž sa nachádza v nezvyklej zátoke medzi útesmi a ponúka krásne prostredie plné kvetov a zeleného lístia. Ak máte radi kúpanie na pláži, alebo chcete relaxovať, pláž Agali bude pre vás ideálna.

Ak by ste si chceli vychutnať detegerovaný pobyt pri mori na sebe, potom vás na Folegandros určite uspokojí. Ostrov slúži na udržanie si gréckeho kultúrneho dedičstva, kde sú turisti vítaní ako priatelia, ktorí majú šancu objaviť krásy ostrova.

Dovolenka na Folegandros bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Tento ostrov je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde môžu stráviť čas v pokoji a kľude a môžu sa uvoľniť pri tom najlepšom, čo Grécko môže ponúknuť. Takže, ak hľadáte pláže a kultúrne pamiatky, potom neváhajte a odhaľte krásy tohto nádherného ostrova.


Počasie Grécko Folegandros


Folegandros, miesto krásnych pláží a úchvatných výhľadov, sa nachádza v Južnom Egejskom mori a patrí medzi najobľúbenejšie ostrovy Grécka. Jeho prírodná krása, ktorá zjednocuje útesy, vyhasnuté sopky a lagúny, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Folegandros, potom by vás určite zaujímalo, čo môžete očakávať od počasia.

Folegandros je známy pre svoje mierny stredomorský podnebie. V lete vám poskytne príjemné a horúce dni s jasným oblohou a večermi, kedy vane osviežujúci vietor, ktorý vám poskytne úľavu po horúcom dni. Najteplejšie obdobie trvá od júna do septembra s priemernou teplotou okolo 28°C v tomto období. Na druhej strane, jarné mesiace bývajú mierne teplejšie a vlhkejšie. Teploty sa obvykle pohybujú v rozmedzí od 16 až 22°C, kým v zime sa teploty môžu znižovať na 10°C. Avšak, môžete očakávať aj viac teplých dní uprostred zimy, ktoré sú ideálne pre kopec činností ako je napríklad turistika.

Ak hľadáte počasie s nízkou pravdepodobnosťou zrážok, potom je na to Folegandros tou správnou voľbou pre vás. Od apríla do septembra bývajú dni zväčša slnečné a s veľmi málo zrážok. Avšak v zime môžete očakávať viac dažďových dní. Aj tak Folegandros býva anomáliou v porovnaní s ostatnými gréckymi ostrovmi, kde bývajú zrážky oveľa častejšie.

Folegandros, je teda vynikajúcou destináciou pre tých, ktorí hľadajú skvelé počasie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú niečo viac. Jeho krásna príroda a pohostinní ľudia určite zlepšia vaše dovolenkové zážitky. Takže, či chcete stráviť čas na pláži alebo objavovať nové miesta, počasie v Folegandrose je priateľské a splní vaše očakávania.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky