Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills Resource Reserve


Q: Čo je Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve je chránený prírodný park v Gane, ktorý chráni vzácne druhy rastlín a zvierat.

Q: Kde sa nachádza Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v južnej časti Ghany, v blízkosti mesta Accra.

Q: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť napríklad antilopy, paviány, opice, mačky ako aj šelmy.

Q: Aké druhy rastlín môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť množstvo druhov rastlín, napríklad akácie, baobaby, tropické ovocné stromy a palmy.

Q: Môžem sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve niekde ubytovať?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa momentálne neponúka žiadne ubytovanie pre návštevníkov, ale v blízkom okolí je možné si zarezervovať ubytovanie.

Q: Aké aktivity sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve ponúkajú?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, napríklad turistické prehliadky, pozorovanie zvierat, trekking a podobne.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Vstupné do Ghana Shai Hills Resource Reserve pre dospelých stojí 10 ghanských cedií (približne 1,5 eura) a pre deti stojí 5 ghanských cedií (približne 0,75 eura).


Počasie Ghana Shai Hills Resource Reserve


V štáte Ghana sa nachádza jeden z najvýznamnejších zdrojových rezervátov - Ghana Shai Hills Resource Reserve. Tento rezervát zaberá plochu 5 000 hektárov a je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat a rastlín.

Počasie v tomto regióne sa líši v závislosti na ročnom období. V období od marca do mája prevláda suché a horúce počasie. Priemerná teplota v tomto období dosahuje 32 °C, čo do značnej miery ovplyvňuje biotop v rezerváte. Mnohé druhy zvierat a rastlín sa musia prispôsobiť takýmto ťažkým podmienkam.

Počas obdobia dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od júna do septembra, sa teplota zníži na priemerných 22 °C. Počas tohto obdobia rezervát zelená a kvitne. Toto obdobie je pre mnohé druhy vtákov a cicavcov najvhodnejšie, pretože závisia od plodov a semien, ktoré sú dostupné.

Aj keď sa v rezerváte vyskytuje množstvo divokej zveri, vrátane antilop, slonov, paviánov a hýb, návštevníci musia byť opatrní. Niektoré z týchto zvierat môžu byť nebezpečné a návštevníci by mali počúvať pokyny parkových strážcov.

Okrem divokej zveri sa v rezerváte nachádza aj množstvo rastlín, najmä stromov a kaktusov. V rezerváte rastú nádherné exempláre baobabu, mangovníkov a južnoamerickej palmy. Mnohé z týchto stromov a kaktusov sú ohrozené.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je teda krásnym a dôležitým biotopom, ktorý slúži ako domov mnohým ohrozeným živočíšnym a rastlinným druhom. Návštevníci môžu vidieť krásne prírodné scenérie a zároveň si užiť jedinečný zážitok, ktorým je stret s divokou zverou v jej prirodzenom prostredí.


Dovolenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám ponúkne niečo iné a unikátne, neváhajte navštíviť Ghanský národný park Shai Hills Resource Reserve. Táto oblasť priťahuje turistov z celého sveta svojou nádhernou krajinou a jedinečnou kultúrou.

Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v južnom regióne Ghany, asi 50 km severovýchodne od hlavného mesta Accra. Má rozlohu 51 km² a je domovom pre mnoho druhov zvierat ako slonové, paviány, hyeny a dokonca aj leopardi. Strážia ho skupiny miestnych lovčov a je to miesto, kde sa konajú aj dôležité tradičné rituály.

V oblasti je tiež množstvo historických miest a pamiatok, ktoré si môžete pozrieť. Jednou z nich je Ajumako Ochisoa, starobylá pevnosť Ashanti, ktorá bola postavená pred niekoľkými storočiami. Na mieste si môžete prezrieť aj starobylé nástroje a zbrane, ktoré sa používali počas vojen v minulosti.

Dôležitou súčasťou dovolenky v Shai Hills Resource Reserve je aj interakcia s miestnymi komunitami. V meste Doryumu, ktoré sa nachádza v blízkosti národného parku, môžete vidieť miestnych remeselníkov ako vyrábajú tradičné odevy, košíky a náramky.

Okrem toho, na dovolenke sa môžete tiež vydať na zaujímavé túry a prechádzky po parku a prezrieť si jaskyne a historické miesta. Záujemcovia si môžu objednať aj tradičné jedlá, ktoré sú charakteristické pre Ghanskú kuchyňu.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete priblížiť k prírode a k miestnej kultúre, navštívte Shai Hills Resource Reserve v Ghane. Táto oblasť vám ponúkne jedinečné, nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve ponúka návštevníkom výnimočné zážitky v podobe nezabudnuteľných prírodných scenérií a divokej fauny. Nachádza sa v južnej časti Ghany a množstvo turistických atrakcií, ako napríklad skalnaté oblasti a jaskyne, vodopády a historické miesta.

Ubytovanie v oblasti Shai Hills je ideálne pre tých, ktorí chcú byť v blízkosti prírody a ktorí sa chcú vziať na výlety a prehliadky Okrsku. Sú k dispozícii rôzne typy ubytovania pre návštevníkov, vrátane kempov a turistických chatiek.

Chatky v Shai Hills sú vybavené všetkým potrebným vybavením na pohodlný pobyt, ako sú teplá voda, elektrika a kuchynské zariadenie. Navyše, chatky ponúkajú útulné vnútorné priestory a vonkajšie terasy, ktoré poskytujú nádherné výhľady na okolitú prírodu. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie a luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj moderné hotely v blízkosti parku.

Je dôležité mať na pamäti, že Shai Hills je chránený prírodný rezervát a preto je tiež dôležité, aby sa návštevníci v oblasti chovali zodpovedne a dodržiavali miestne zákony. Medzi tieto pravidlá patria zákaz lovu zvierat a odhadzovania odpadkov v parku.

Okrem toho, návštevníci majú možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ako sú prechádzky piesočnými cestami, jazda na konskom chrbte, plávanie v prírodných bazénoch a pozorovanie zvierat. Počas návštevy si môžu obdivovať aj rôzne druhy zvierat, ako napríklad kozorožcov, paviánov a nilských krokodílov.

Zhrnutím, Shai Hills ponúka nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov, ktorí hľadajú ubytovanie v prírodnom prostredí a chcú preskúmať krásy Ghanay. S rôznymi druhmi ubytovania a aktivít, návštevníci budú mať možnosť vytvoriť si vlastné dobrodružstvo.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k prírode a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Ghana Shai Hills Resource Reserve by mohla byť tou správnou voľbou. Tento národný park sa nachádza v pohorí Shai Hills, približne hodinu jazdy od hlavného mesta Accra v Ghane. Pre objavenie tejto úžasnej krajiny, budete potrebovať letenku a plán vášho pobytu.

Shai Hills Resource Reserve je prírodná oáza, ktorá poskytuje perfektný útočišťa pre množstvo divokých zvierat, z ktorých niektoré sú endemické pre tento región. Nezabudnuteľné zážitky sú tu zaručené, napr. pozorovanie slonov, zebrov, antilop, opíc, hyen a mnohých iných druhov zvierat.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je rozdelená do niekoľkých častí, ktoré zahŕňajú umelé jazierka, kde môžete vidieť krokodíly. Toto miesto je rovnako prevažne vhodné pre milovníkov trekingu a turistiky. Cesty v parku mnoho nevyžadujú, ale pre tých odvážnejších sa ponúka aj možnosť výstupu na útesy s nádherným výhľadom.

Ak hľadáte prenocovanie, je možné kempovať, alebo si zarezervovať ubytovanie a stravovanie v blízkom meste dodávajúcím zásoby pre turistov. Niektoré miesta sa väčšmi orientujú na turizmus ako na park samotný a snažia sa im ponúknuť rôzne regionálne prvky, ktoré si pravdepodobne radi vyskúšate.

Letenky do Ghany sa dajú zohnať v mnohých odletových miestach po celom svete. Niektoré letecké spoločnosti dokonca ponúkajú priame lety z mesta Accra do Popradu a z Považskej Bystrice. Ak chcete byť blízko prírody a objaviť nové miesta, návšteva Ghana Shai Hills Resource Reserve je priam stvorená pre Vás.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky