Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Gabon Libreville (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Libreville (hlavné mesto)


Otázky a odpovede pre Gabon a jeho hlavné mesto Libreville by mohli zahŕňať nasledujúce:

1. Aké je hlavné mesto Gabonu?
Odpoveď: Hlavné mesto Gabonu je Libreville.

2. Aké je klima v Libreville?
Odpoveď: Klima v Libreville je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami sa pohybujúcimi od 23 do 32 stupňov Celzia.

3. Aké sú hlavné jazyky hovorené v Gabone?
Odpoveď: Hlavnými jazykmi hovorenými v Gabone sú francúzština (oficiálny jazyk) a mnoho domorodých jazykov.

4. Aké je miestne pivo z Gabonu?
Odpoveď: Miestne pivo z Gabonu sa volá "Regab" alebo "La Bélier".

5. Aké sú miestne jedlá v Gabone?
Odpoveď: Miestne jedlá v Gabone zahŕňajú ryby, krevety, rôzne druhy mäsa ako antilopa alebo krokodíl, ako aj zeleninu a rižu.

6. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Gabone?
Odpoveď: Najdôležitejšie turistické atrakcie v Gabone zahŕňajú národné parky, ako je národný park Ivindo alebo národný park Loango, a tiež pláže na Atlantickom oceáne.

7. Potrebujem víza na vstup do Gabonu?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Gabonu, ktoré je možné získať na mieste alebo v predstihu na veľvyslanectve alebo konzuláte.

8. Aký je miestny čas v Libreville?
Odpoveď: Miestny čas v Libreville je CET (stredoeurópsky čas) + 1 hodina.

9. Aké sú najdôležitejšie hospodárske odvetvia Gabonu?
Odpoveď: Najdôležitejšie hospodárske odvetvia Gabonu zahŕňajú ťažbu ropy, ťažbu dreva a rybolov.

10. Aké je miestne použitie meny v Gabone?
Odpoveď: Miestna mena v Gabone je CFA frank, ktorý je pripojený na euro.


Počasie Gabon Libreville (hlavné mesto)


Gabon Libreville, hlavné mesto Gabonu, nachádzajúce sa na západnom pobreží Afriky, je známe svojím tropickým podnebím. Toto podnebie sa prejavuje celoročne vysokými teplotami a zrážkami.

Od decembra do februára sa teploty pohybujú okolo 28-30 °C a zrážky sú najnižšie v priebehu celej ročnej doby. V priebehu marca a apríla sa teploty zvyšujú a v dôsledku vlhkosti, ktorá sa v tomto období začína zvyšovať, pociťujúcej sa veľmi horúco - teploty môžu stúpať až nad 32 °C.

Od mája do septembra je v Libreville obdobie dažďových sezón, kedy prichádza na mesto vysoké množstvo zrážok. Tieto zrážky môžu byť často veľmi silné, pretože Libreville leží blízko rovníka a ovplyvňujú ho teda aj tropické búrky. V tomto období prší viac než 200 mm zrážok mesačne a teploty sa znižujú asi na 24-26 °C.

Október a november sú mesiace, v ktorých sa začína zlepšovať počasie. Zrážky sa postupne znižujú a teploty opäť rastú, vracajúc sa tak k letným teplotám okolo 30 °C.

Vzhľadom na to, že Libreville leží na západnom pobreží Afriky, často sa zíaľ s tým spojené vplyvy na hurikány, ktoré môžu ovplyvniť počasie a spôsobiť silné zrážky a veterné búrky. Väčšina turistov sa preto rozhoduje navštíviť Gabon Libreville v období od decembra do februára, kedy je počasie stabilnejšie a teploty sú príjemné, čím zabezpečujú dokonalú dovolenku bez príliš veľkých komplikácií.


Letenka Gabon Libreville (hlavné mesto)


Gabon sa nachádza v západnej Afrike a jeho hlavným mestom je Libreville. Táto krajina ponúka návštevníkom nespočetné množstvo zaujímavých miest, ako aj príležitosti na športové aktivity.

Ak plánujete cestu do Gabonu a jej hlavného mesta, môžete si zarezervovať letenku cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú služby do Libreville, ako je napríklad Ethiopian Airlines alebo Air France.

Lety z Európy do Gabonu väčšinou trvajú minimálne 8 hodín a musíte si uvedomiť, že je tu časový posun o zhruba 1 až 2 hodiny v porovnaní s Európou. Preto je dôležité plánovať cestu s dostatočným časovým predstihom, aby ste sa vyhli stresu a nepríjemnostiam.

Akonáhle sa dostanete do Libreville, môžete sa tešiť na klimatizované hotely, reštaurácie s tradičnými i medzinárodnými jedlami, miestne trhy a mnoho ďalších zaujímavých miest.

Medzi miestami, ktoré by ste nemali vynechať, patrí návšteva v národnom parku Pongara, kde nájdete najväčšiu populáciu nosorožcov v Afrike, ale aj rôzne druhy opíc, goríl a iných zvierat. Pre milovníkov pláží sú tu aj obľúbené miesta ako Pointe-Denis alebo Cap Esterias, kde si môžete užiť krásne piesočnaté pláže a jazdiť na surfingu.

Gabon a jeho hlavné mesto Libreville sú určite miestami, na ktoré by ste si mali pozrieť a zážiť. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zrelaxovať a zároveň spoznať nové kultúry a zvyky, Gabon je správnou voľbou. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do tohto nádherného kúsku Afriky už teraz.


Ubytovanie Gabon Libreville (hlavné mesto)


Gabon je západoafrická krajina, ktorá sa pyšní krásnou prírodou, bohatou faunou a flórou. Ak by ste sa chystali na návštevu tohto miesta, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu hlavného mesta Libreville. Mesto ponúka mnoho možností na obdivovanie krásnej afrikánskej kultúry a spoznávanie miestnych tradícií. Pritom je však dôležité zabezpečiť si dobré ubytovanie, kde sa môžete po dni plnom dobrodružstiev oddýchnuť a príjemne si oddýchnuť.

V Libreville nájdete mnoho rôznych možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po ubytovanie pre turistov s menším rozpočtom. Pri výbere ubytovania si musíte uvedomiť, aké sú vaše prioritné požiadavky a počítajte aj s časovým harmonogramom svojho pobytu.

Medzi najlepšie a najluxusnejšie hotely v meste patrí hotel Laico Okoume Palace Libreville. Tento hotel má nádhernú polohu priamo pri pláži a ponúka svojim hostiam vysoko kvalitné služby a prvotriedne inštalačné vybavenie. Okrem toho má hotel aj klimatizované izby s balkónmi a výhľadom na more, s káblovou televíziou a satelitom a s mini barom. Taktiež si tu môžete užiť rôzne reštaurácie, kde sa podávajú chutné jedlá z miestnej i medzinárodnej kuchyne.

Ak si s obľubou užívate malé a tiché atmosféry, určite sa vám bude páčiť hotel Le Méridien Re-Ndama. Tento hotel má nádhernú prírodnu polohu, ktorá je obklopená banánovníkmi a palmami. Ponúka taktiež vysoko kvalitné služby a prvotriedne vybavenie, no jeho výhodou je, že sa nachádza niekoľko kilometrov od nenechajúceho ruchu mesta.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s menším rozpočtom, môže byť lepšou voľbou hotel Okoume Palace Hôtel. Tento hotel sa nachádza na pešej vzdialenosti od pláže a poskytuje svojim hostiam služby, ktoré sú dostatočné na príjemný pobyt. Je to skvelý výber pre turistov, ktorí hľadajú ústrety a snažia sa ušetriť peňažné prostriedky.

Libreville ponúka ešte mnoho ďalších možností na ubytovanie, dokonca aj penziónov a hostelov pre turistov s ešte menším rozpočtom. No ak hľadáte luxusné hotely so službami najvyššej kvality, sú uvedené dva hotely pravdepodobne tou najlepšou voľbou. Nič však nie je lepšie, ako sa o všetkom osobne presvedčiť, preto výber ubytovania v Libreville závisí od vašich preferencií a prioritných požiadaviek.


Dovolenka Gabon Libreville (hlavné mesto)


Gabon je pomerne neznáma krajina v západnej Afrike, avšak týmto článkom sa pokúsime priblížiť jednu z jej zaujímavostí - hlavné mesto Libreville.

Libreville je moderné mesto s bohatou históriou. Jeho názov znamená "slobodné mesto" a dostalo ho po tom, čo bolo uznávané ako slobodné miesto pre otrokov za dobíjania koloniálnych síl až do ich zániku v roku 1910. Po získaní nezávislosti v roku 1960 sa Libreville stalo hlavným mestom Gabonu.

Mesto má veľmi zaujímavú architektúru, ktorá je zmesou moderne a tradičnej africkej kultúry. Dominantou mesta je vysoký mrakodrap - KBC Tower, ktorý je tretím najvyšším budovou v Afrike. Okrem toho sa tu nachádza množstvo veľkolepých kostolov a katedrál, ako aj historické budovy ako je napríklad Bývalý palác spravodlivosti alebo Bývalý palác prezidentov.

Gabon je známy svojou krásnou prírodou a v Libreville nič inak. Mesto sa nachádza priamo na pobreží Atlantického oceánu a ponúka nádherné pláže. Pláž Point Denis sa nachádza asi 30 minút jazdy z jadra mesta a ponúka krásny piesočnatý breh s tyrkysovou vodou. Okrem toho môžete navštíviť aj Národný park Pongara, ktorý sa nachádza len 15 km od centra mesta a ponúka bohatú faunu a flóru.

Okrem typických turistických atrakcií je Libreville známe aj vynikajúcou gastronómiou. Môžete si vychutnať miestne jedlá a špeciality ako pangolína alebo antilopy, ktoré sú podávané v mnohých reštauráciách.

V Libreville nájdete aj mnoho miestnych trhov, kde môžete nakupovať miestne suveníry a remeslá. Môžete si zakúpiť tradičné africké oblečenie, ručne šité kabelky alebo zápasy s miestnymi vzormi.

Celkovo je Libreville krásnym a zaujímavým miestom na návštevu. Ponúka bohatú kultúru, nádhernú prírodu a vynikajúcu kuchyňu. Ak plánujete cestu do Afriky, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu Gabonu a jeho hlavného mesta Libreville.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky