Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Sodere Hot Springs

Letenka Etiópia Sodere Hot Springs


V obklopení panenskej prírody a nádherného horského krajiny sa nachádza jedno z najkrajších miest v Etiópii - Sodere Hot Springs. Toto miesto je ideálnou voľbou na oddych, relax a kratší pobyt v prírode.

Sodere Hot Springs leží len niekoľko hodín jazdy od etiópskej metropoly Addis Abeby, čo z neho robí populárne miesto pre dovolenku ale aj pre jednodenné výlety. Preslávený je hlavne svojimi liečivými termálnymi prameňmi, ktoré sú obklopené čarovnou prírodou.

Termálne pramene Sodere sú ideálnymi miestami pre relax a oživenie. Voda v týchto prameňoch obsahuje mnoho zdraviu prospešných minerálov. Okrem toho, horká a liečivá voda Sodere je vynikajúca nielen pre odpočinok, ale aj na liečenie niektorých chorôb. Z termálnych prameňov sa tiež dá obdivovať výhľad na okolité hory.

Na tomto mieste sa dá pozorovať aj život rôznych druhov vtákov a zvierat a preto je ideálne pre turistov, ktorí sú nadšení pozorovaním prírody a zvierat. Turisti si tu môžu prenajať aj stany a prespať si priamo pod hviezdami.

Sodere Hot Springs je obklopené nádhernou prírodou a lesmi a ponúka okrem termálnych prameňov aj rôzne aktivity pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patria pešie túry, rafting, kajak, rybolov a podobne.

Návštevníci Sodere Hot Springs môžu tiež ochutnať tradičné etiópske jedlá, ktoré sú v tomto kraji veľmi obľúbené.

Ak hľadáte miesto na dovolenku s krásnou prírodou a relaxom, Sodere Hot Springs je tou správnou voľbou. Svojimi úžasnými termálnymi prameňmi a nádhernou prírodou vám garantuje nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Etiópia Sodere Hot Springs


Sodere Hot Springs je známe rekreačné stredisko, ktoré sa nachádza v etiopskej provincii Oromia medzi mestami Adama a Hawassa. Je to miesto, ktoré sa nachádza v krásnej prírode, ponúka návštevníkom možnosti relaxu, oddychu a vychutnávania termálnych kúpeľov.

Toto eko-stredisko ponúka ubytovanie v dome situovanom na samotnom vrchole kopca s krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Tento areál má celkovo 40 izieb, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, základnou kuchynskou linkou, klimatizáciou, kúpeľňou so sprchou a WC.

Okrem kúpeľových procedúr je možné v Sodere Hot Springs využiť aj rôzne športové aktivity. Medzi tie patrí napríklad plávanie v termálnych kúpeľoch, turistika, jazda na koni, ping pong, futbalové a basketbalové ihriská a ďalšie.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú relax a kľud, je k dispozícii aj wellness centrum so saunou a masážami. Pre tých, ktorí chcú mať o niečo viac zábavy, je zariadené kino a k dispozícii sú aj stolové hry.

Okrem vybavenia samotného strediska, Sodere Hot Springs ponúka aj služby v priestoroch k dispozícii hosťom, ako je bezplatné parkovanie, raňajky v cene ubytovania, ako aj možnosť objednať si obed či večeru v reštaurácii v rámci strediska.

V Sodere Hot Springs si každý nájde to, čo potrebuje na regeneráciu tela i duše. V prípade, že budete cestovať do Etiópie a hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka komfort, zábavu aj relax, Sodere Hot Springs určite nepremeškajte.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Sodere Hot Springs


Otázky a odpovede o Etiópii a Sodere Hot Springs:

1. Kde sa nachádza Etiópia?
Etiópia sa nachádza v Hornom Etiópii v severovýchodnej Afrike.

2. Ako sa dostanem do Sodere Hot Springs?
Sodere Hot Springs sa nachádza približne 100 km juhozápadne od Addis Abeby a najlepšie sa sem dostanete na aute alebo busom.

3. Aká je teplota vody v Sodere Hot Springs?
Teplota vody v Sodere Hot Springs sa pohybuje medzi 36 až 42 stupňami Celzia.

4. Musíte sa kúpiť v nejakej špeciálnej plavke?
Nie, nevyžaduje sa žiadna špeciálna plavka, ale na rešpektovanie miestnych zvykov by bolo vhodné sa obliecť do kúpacích šortiek a trička.

5. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v blízkosti Sodere Hot Springs?
Áno, existujú niektoré ubytovacie možnosti v blízkosti, kde si môžete prenajať izby alebo stanovať.

6. Aké sú ďalšie atrakcie, ktoré si môžete pozrieť v Etiópii?
Etiópia má množstvo krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť, ako napríklad jazero Tana, Národný park Simien alebo starobylé mesto Aksum.

7. Aké je počasie v Etiópii?
Počasie v Etiópii sa líši v závislosti od oblasti, ale väčšinou panuje teplé a suché podnebie s občasnými dažďami v období letného monzunu.

8. Aké jedlá sú typické pre etiópsku kuchyňu?
Etiópska kuchyňa je známa používaním injera (kysnutého placku), ktorý slúži ako príloha k rôznym mäsovým alebo zeleninovým jedlám. Najpopulárnejšie jedlá sú doro wat (mäsový guláš), lentilky a shiro (dusené strukoviny) a kitfo (korenený surový mletý hovädzí rezeň).


Počasie Etiópia Sodere Hot Springs


Etiópia je krajina, ktorá leží na kontinente Afrike a má zaujímavé počasie v závislosti na oblasti. Sodere Hot Springs, ktoré sa nachádzajú v regióne Oromia, majú iné počasie, ako väčšina krajiny.

Sodere Hot Springs sa nachádzajú v horách, kde kvôli rozdielom v nadmorskej výške vládne veľmi podnebie. V lete, ktoré trvá asi od maja do septembra, sú teploty v Sodere veľmi vysoké a môžu dosahovať až 35 stupňov Celzia. V zime, ktorá trvá od novembra do marca, sú teploty omnoho príjemnejšie a pohybujú sa okolo 20 stupňov.

V dažďovej sezóne, ktorá trvá od júna do septembra, môžu byť Sodere postihnuté silnými zrážkami a únosnú atmosféru vymení za vlhkosť a zelenú krajinu.

Aj napriek teplotným extrémom a prevládajúcej suchosti, krajina okolo Sodere Hot Springs je bohatá na flóru a faunu. Návštevníci môžu vidieť opice rôznych druhov, ako napríklad zelené opice, ktoré sa zvyknú zdržiavať okolo horúcich prameňov. Obľúbenými zvieratami sú aj hyeny, levharti a gazely.

Celkovo je Sodere Hot Springs dobrým miestom na relaxáciu a oddych počas celého roka. Turisti si môžu užiť zaujímavé počasie a krásne scenérie, ktoré táto oblasť ponúka. Okrem kúpania v horúcich prameňoch môžu návštevníci navštíviť aj obchody a trhy s miestnymi produktmi, ako napríklad s medom a kávou.

Napriek tomu, že v lete môže byť pre niekoho príliš horúco, a v zime trochu chladno, Sodere Hot Springs sú miestom, kde sa návštevníci vždy nájdu v príjemne pohodovom prostredí, a môžu sa pozrieť na krásy afrického kontinentu.


Dovolenka Etiópia Sodere Hot Springs


Etiópia je krajina afrického kontinentu s neobyčajnou históriou a zaujímavými miestami. Jedným z nich je aj Sodere Hot Springs, ktoré sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú zrelaxovať a oddýchnuť od každodenného stresu.

Sodere Hot Springs sa nachádzajú necelých 100 kilometrov juhozápadne od Addis Abeby, hlavného mesta Etiópie. Tento termálny prameň sa nachádza v prirodzenej oáze s palmami a bezprostredne vedľa rieky Awash. Prameň má teplotu okolo 40 stupňov Celzia, čo je ideálna teplota na pobyt v nej. Voda obsahuje minerály, ktoré majú liečivé účinky na telo a umožňujú navodiť pocit relaxácie.

Sodere Hot Springs ponúkajú široké možnosti, ako sa pobaviť alebo oddýchnuť. Okrem kúpeľov si môžete užiť aj iné aktivity. Napríklad kriket, plávanie v rieke Awash, rybolov alebo prechádzky vo vidieckom prostredí. Okolie prameňa má tiež poľnohospodárske školy a chránené oblasti, ktoré ponúkajú možnosti turistických túr.

Pri návšteve Sodere Hot Springs nesmiete zabudnúť navštíviť miestne trhy, kde sa predáva typické miestne umenie a remeslá. Okrem toho si môžete vychutnať tradičné etiópske jedlá, ako injera, shiro, kitfo alebo tibs. Sú to klenoty etiópskej gastronómie.

Pokiaľ hľadáte odpočinok od každodennej rutiny a zároveň chcete objavovať nové miesta, Sodere Hot Springs sú ideálnym miestom pre vás. Etiópia ponúka turistom jedinečný zážitok, ktorým je preplnená históriou a neopakovateľnou kultúrou. Určite stojí za to navštíviť toto miesto a zažiť výnimočnú dovolenku, ktorá naberá na popularite medzi turistami.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky