Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Lake Awasa

Letenka Etiópia Lake Awasa


Etiópia, krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je jazero Awasa. Ak hľadáte príležitosť preskúmať toto miesto, letenka Etiópia Lake Awasa vám môže poskytnúť pohodlný spôsob, ako sa oboznámiť s krásami tohto jazera.

Ak si zoberiete let do Etiópie, budete môcť ochutnať skutočný etiópsky kávu, poznať miestne obyvateľstvo a objaviť krásu krajiny. Lake Awasa je situované v doline Great Rift, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny. Je to jedno z najväčších jazier v Etiópii a má ľahko rozpoznateľnú obdĺžnikovú podobu.

Lake Awasa má dve hlavné pláže, ktoré sú obľúbenými miestami pre návštevníkov, ktorí sa tu radi relaxujú. Pri týchto plážach sa nachádza mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré vám poskytnú skvelé jedlo a nápoje. Taktiež tu môžete vidieť mnoho miestnych rýb a vtákov.

Ak máte radi turistiku, Lake Awasa má niekoľko nádherných turistických trás. Na prechádzke sa môžete pozrieť na miestne farmy a celú tú krajinu, ktorá pôsobí ako z rozprávky. Táto turistická trasa je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych a ktorí chcú súčasne pocítiť duch miestnych tradícií a zvykov.

Ak si chcete vychutnať miestne kulinárske špeciality, môžete navštíviť miestne reštaurácie, kde sú podávané jedlá z ešteke, ktorá je tradičným pokrmom tejto krajiny. Tento pokrm sa pripravuje z tvarohu a korenenej omáčky a je veľmi chutný.

V neposlednom rade, jazero Awasa je aj skvelým miestom pre rybárčenie. Tu nájdete mnoho druhov rýb a môžete sa tešiť z úlovkov na čerstvom vzduchu. Ak ste rybár nadšenec, určite nebudete môcť odolať rybolovu v jazere Awasa.

Výlet do Etiópie a na jazero Awasa, ktorému predchádza zakúpenie letenky, určite stojí za to. Namiesto ubytovania v hoteli si môžete zvoliť skúsenosť v miestnom dome s miestnymi obyvateľmi. Určite sa nebudete nudiť a získate mnoho zaujímavých zážitkov a skúseností.


Dovolenka Etiópia Lake Awasa


Etiópia je africkou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom mnohé zaujímavé miesta, kultúru a úchvatnú prírodu, nazývanú "Africký zážitok". Ak hľadáte nezvyčajné miesta na dovolenku, môže byť Lake Awasa jedným z tých správnych pre vás. Jedná sa o jazero, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v regióne Sidama. Pozrime sa, čím dokáže Lake Awasa prekvapiť.

Jazero Awasa má rozlohu asi 160 km², je dlhé takmer 20 km a má maximálnu hĺbku 9,8 metrov. Okolie jazera je obklopené horami a hustými trávnatými plánami. Voda jazera je plná rýb, ktoré poskytujú tradičný potravný zdroj pre miestny obyvateľov.

Pre turistov je túlavanie po okolí jazera nezabudnuteľným zážitkom. Návštevníci si môžu pozrieť množstvo zvierat, akými sú napríklad krokodíly, opice a vtáky. Okolie jazera ponúka fantastické možnosti na rybolov, preto môžete tiež využiť tento čas pre pecenie rýb na brehu jazera.

Ak chcete ochutnať regionálne jedlo, môžete navštíviť miestne trhy, kde sa predávajú čerstvé ovocie, zelenina a miestne delikatesy. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí cibuľa, chilli a éču – tradičný domáci chlieb z pšenice a kukurice.

Zaujímavou atrakciou jazera Awasa sú aj jazerné hipopotami, ktoré sú pomerne zvyknuté na turistov a môžete ich pozorovať na lodičkách. Keď sa budete na jazere plaviť, môžete dokonca čuť typický zvuk hipopotama, ktorý pripomína požiarny alarm.

Okolie jazera je plné odľahlých dediniek a zaujímavých miest s kultúrnym významom. Najväčšmi odporúčame potulky po miestnych dedinách, kde si môžete pozrieť životny štýl miestneho obyvateľstva. Budete mať možnosť vidieť typické "tukúly" (tradičné chatrče), mnoho miestnych remesiel a aj domáci spôsob zberu kávy.

V každom prípade je Lake Awasa ideálna destinácia pre každého, kto chce zažiť prírodné a kultúrne zážitky Afriky. Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte a navštívte toto krásne miesto, ktoré vám ponúka jedinečnú príležitosť priblížiť sa ku kultúre a prírodnému dianiu Etiópie.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Lake Awasa


Čo je Lake Awasa?

Lake Awasa je sladkovodné jazero v Etiópii, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny.

Aká je veľkosť Lake Awasa?

Približne 18 kilometrov štvorcových.

Aké zvieratá bývajú okolo Lake Awasa?

V oblasti Lake Awasa sa vyskytujú napríklad šimpanzi, krokodíly, hyeny, paviáni a antilopy.

Je možné kúpať sa v jazere Awasa?

Áno, kúpanie je v jazere Awasa povolené, no kvôli prítomnosti krokodílov a hipopótamov je potrebné byť opatrný.

Je okolie jazera Awasa turisticky atraktívne?

Áno, okolie jazera Awasa je obľúbenou turistickou destináciou v Etiópii vďaka svojim krásnym plážam a prírodnému prostrediu.

Kde sa nachádza Lake Awasa v Etiópii?

Lake Awasa sa nachádza v južnej časti Etiópie, približne 270 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba.

Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k Lake Awasa?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Lake Awasa, je autom alebo taxíkom. Môže sa tiež využiť autobusová doprava, ale cesta môže byť dlhá a namáhavá.


Počasie Etiópia Lake Awasa


Etiópia je krajina východnej Afriky, ktorá bola známa najmä pre svoje suché a horúce podnebie. Avšak mnoho ľudí netuší, že krajina Etiópia má tiež regióny s vlhkejším podnebím a jedným z nich je aj oblasť okolo jazera Awasa.

Jazero Awasa sa nachádza v regióne Southern Nations, Nationalities, and Peoples' Region vo výške 1 708 metrov nad morom. Táto oblasť je prevažne hornatá, čo ju robí nepredvídateľnou a zaujímavou z hľadiska počasia.

V tomto regióne sú dva hlavné ročné obdobia - suché obdobie a dažďové obdobie. Suché obdobie sa nachádza medzi novemberom a májom a je to obdobie, kedy v oblasti veľmi zriedkavo prší. Táto doba roka je charakteristická pre vyššie teploty, kedy denné teploty dosahujú maximálne 30 až 35 stupňov Celzia, s nočnými teplotami od 15 do 20 stupňov Celzia.

S druhou časťou roka, dažďovým obdobím, sa môžeme stretnúť v období od júna do októbra. Je to obdobie, kedy sa tu vyskytujú silné dažde a buriny rýchlo rastú. Priemerné teploty sa počas dažďového obdobia pohybujú od 20 do 25 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť jazero Awasa, najlepší čas na návštevu je v období dažďových mesiacov, keď zachytíte krásne scenérie zfarebnené zeleňou rastlín. Okrem toho sa v dažďovom období vyskytujú aj migrácie vtákov, ktoré žijú v tejto oblasti.

V oblasti jazera Awasa sa vyskytujú aj silné veterné podnebia, ktoré môžu byť nepríjemné pre turistov. Pri návšteve oblasti je teda dobré si zabezpečiť vhodné oblečenie a ochranu pred slnkom.

Celkovo však jazero Awasa a jeho okolie predstavujú unikátne a fascinujúce regióny s ojedinelým počasím, ktoré je vhodné pre turistov, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do prírodných krás a nepoznaných flór a fauny.


Ubytovanie Etiópia Lake Awasa


Etiópia je krajina zaujímavá svojou kultúrou, históriou a prírodou. A ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, nezabudnite si naplánovať pobyt pri jazere Awasa. Toto jazero sa nachádza v južnej časti Etiópie a ponúka nádhernú prírodu, ktorá vás bude určite fascinovať.

Ubytovanie pri jazere Awasa ponúka celú škálu možností, pretože turistický ruch sa v tejto oblasti stále rozvíja. V mnohých hoteloch a ubytovacích zariadeniach sa budete cítiť ako doma a môžete si užiť všetky pohodlia a luxusy, ktoré potrebujete. Očakávajte nadštandardné ubytovanie a príjemnú atmosféru.

Ak preferujete lacnejšie riešenie a viac kontaktu s domácimi obyvateľmi, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kempoch alebo rodinných penziónoch. V mnohých prípadoch bývajú takéto ubytovacie zariadenia umiestnené priamo pri jazere, čo umožňuje neobmedzený prístup ku krásam jazera Awasa.

Pri pobytu v tomto regióne by ste si nemali nechať ujsť možnosť pozrieť si niektoré z najkrajších miest, ktoré môže Etiópia ponúknuť. Medzi najzaujímavejšie miesta patria rôzne prírodné parky, chránené oblasti, historické pamiatky a kultúrne centrá.

Jazero Awasa sa nachádza v blízkosti tradičných etiópskych dedín, kde si môžete pozrieť, ako žijú miestni obyvatelia. Okrem toho vás určite zaujme aj rozmanitá fauna a flóra, ktoré sú typické pre tento región. Pri jazere Awasa môžete vidieť množstvo zaujímavých zvierat, ako sú opice, pávy a krokodíly.

Celkovo je pobyt pri jazere Awasa ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kúsok prírody a chcú sa dostať k miestam plným histórie a kultúry. Toto je miesto, ktoré vám bude na dlhú dobu zapamätané a na ktoré bude určite výnimočné spomínať. Ak plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite si naplánovať aj pobyt pri jazere Awasa a užite si nádhernú dovolenku v jednom z najkrajších miest tohto nádherného afrického kontinentu.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky