Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Alexandria

Počasie Egypt Alexandria


Egypt je známy svojím slnečným a teplým počasím, ktoré priláka množstvo turistov z celého sveta. Ale ako je to s počasím v jednom z najpopulárnejších miest Alexandrie?

Alexandria, ktorá sa nachádza na severnom pobreží Egypta, má stredomorské podnebie, čo znamená, že počasie je podobné ako v mnohých stredomorských krajinách. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú mierne a vlhké.

Leto v Alexandrii trvá od júna do septembra a počas tohto obdobia teploty často dosahujú až 30-35 stupňov Celsia. Zároveň však prichádza aj vysoká vlhkosť, ktorá robí túto oblasť tropickou. Počasie v tejto oblasti je takmer celkom suché a zriedka sa vyskytujú dažde.

Na druhej strane, zima v Alexandrii trvá od decembra do februára a teploty klesajú na približne 10-15 stupňov. V zime sa v Alexandrii vyskytuje viac dažďov, čo môže byť pre turistov o niečo ťažšie, ale aj tento ročný obdobie je veľmi príjemné.

Mimo leta a zimy sa v Alexandrii nájdu tri obdobia, ktoré by sme mohli nazvať prechodnými a ktoré sú medzi jednotlivými zmenami počasia. Prvé obdobie sa vyskytuje v júni a má jasnú oblohu a príjemné teploty. Druhé prechodné obdobie v Alexandrii trvá v období od októbra do novembra a prináša relativne vyššiu vlhkosť a teploty pohybujúce sa okolo 25-30 stupňov Celsia. Tretie obdobie, ktoré má miesto v období od marca do mája, prerušuje príjemné počasie a prináša viac vetra a prachu.

Celkovo sa dá povedať, že Alexandriu môžete navštíviť počas celého roka, no najlepší čas pre návštevu tohto miesta sú mesiace od decembra do februára a od júna do septembra. V takom prípade si môžete užiť slnko a teplo, ale zároveň tam nebude príliš veľa turistov. Ak ste pripravení na vysokú vlhkosť a teploty, je leto najlepším obdobím na návštevu Alexandrie, ale ak preferujete menej horúčavy, zima je pre vás najlepšou možnosťou. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Alexandriu, môžete si byť istí, že vás tam čakajú veľmi príjemné počasie a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria


1) Aké je počasie v Alexandrii?
Odpoveď: Priemerná teplota v Alexandrii sa pohybuje v rozmedzí 15-25°C v zime a 25-35°C v lete.

2) Ktoré miesta v Alexandrii sú najzaujímavejšie pre turistov?
Odpoveď: Zaujímavými miestami v Alexandrii sú napríklad starobylé ruiny, Alexandrijská knižnica, Cesareovo svetlo, Pompeiové pilie, Národné archeologické múzeum a Obelisk Pompeia.

3) Ako sa v Alexandrii najlepšie prepraviť?
Odpoveď: V Alexandrii sa môžete prepraviť prostredníctvom tuk-tukov, taxíkov, verejných autobusov alebo prenájom automobilov.

4) Aké jedlá sú charakteristické pre Alexandriu?
Odpoveď: Medzi charakteristické jedlá Alexandrie patria sladkovodné a morské ryby, rozličné druhy olív, zelenina a byliny.

5) Ktoré pláže v Alexandrii sú najpopulárnejšie?
Odpoveď: Populárne pláže v Alexandrii sú napríklad Anfushi Beach, Montazah Beach alebo Maamoura Beach.


Letenka Egypt Alexandria


Letenka do Egypta Alexandria: Prečo si ju určite zaslúžite

Egypt sa môže pýšiť svojou nepodobnou kultúrou, históriou, a dokonca aj pokrmami. Toto krásne miesto vo svojich hlbokých a pestrých koreňoch skrýva obrovské množstvo úžasných zážitkov a zážitkov, ktoré môžete získať iba tu. A žiadne iné miesto prináša také skutočné a unikátne zážitky, ako Alexandria.

Montáž som si letenku do El Alexandrie zakúpil skoro pred rokom, pred tým, ako sa začal krízový stav spôsobený pandémiou COVID-19. Kvôli tejto kríze som mal rôzne emotívne stavy: úzkosť, strach a neistotu týkajúcu sa toho, či sa tam doopatrenia dostanem. Avšak, keď som bol na konci konečne schopný cestovať, moja cesta do Alexandrie bol jeden z najkrajších a najkrajších zážitkov, aké som kedy zažil.

Po pristátí v Alexandrii som bol obklopený krásou mesta, ktoré bolo plné unikátnych pamiatok, krásne prirodzené scenérie a úžasných ľudí. Večer som si zvykol obísť mestský park a tam stretnúť mnoho skvelých maliarov, umelcov a miestnych obyvateľov. Atmosféra bola úplne neskutočná a všetci miestni ma privítali s otvorenou náručou.

Jedným z najkrajších miest, ktoré som navštívil, bol Alexandrijská knižnica. To je obrovská budova, ktorá v sebe ukrýva množstvo informácií a vedomostí z celého sveta. Pre mňa to bola ohromujúca skúsenosť, práve preto, že svet kníh má pre mňa významné miesto.

Okrem Alexandrijskej knižnice som bol fascinovaný aj podmorským múzeom, ktoré si môžu návštevníci prehliadnuť počas rôznych potápaciach výletov. V tomto múzeu som videl niekoľko objektov, ktoré boli vynesené z morskej hladiny a zachytili minulosť Alexandrie. Tento zážitok bol veľmi zaujímavý a jedinečný pre mňa, a to preto, že som to videl priamo na vlastné oči.

Počas svojho pobytu v Alexandrii som sa učil, ako sa prináša malý darček, keď sa navštevuje niekoho domov. Ľudia v Alexandrii sú veľmi priateľskí a veľmi sa zaujímajú o ostatných. Akékoľvek malé podarunkov, ktoré zhodíte počas rozhovoru, je tu akýmisi preukazom toho, akú vážne si návštevitelia vážia ich pohostinnosti. Toto bolo určite jedno z mojich obľúbených zážitkov z Alexandrie.

Výlet do Alexandrie bol jednou z najlepších vecí, ktorú som kedy urobil. Toto miesto má mnoho kúskov a príjemných prekvapení, ktoré sa vo vás určite zahojí a na ktoré cez všetko nezabudnete. Od pamiatok, prirodzených krás po pohostinných ľudí sa vám snáď nikdy nevyradí z pamäti.

Keď zvažujete svoje cestovanie po celom svete, Alexandrie je jedným z miest, ktoré by sa určite mali nachádzať na vašom zozname. Zaručene si odtiaľ odnesiete množstvo prekrásnych a nezabudnuteľných zážitkov. Samotný prístup k letenke do Egypta Alexandrie môže byť z času na čas trochu náročný, ale v konečnom dôsledku to stojí za to!


Dovolenka Egypt Alexandria


Egypt je krajina, ktorá je známa nielen pre svoje pyramidy a faraónske hroby, ale aj pre nádherné pláže a úžasné kúpele. Ak sa rozhodujete, kam by ste sa mali vybrať na dovolenku, tak by ste nemali prehliadať Egypt Alexandria.

Alexandria je druhé najväčšie mesto Egypta a leží na pobreží Stredozemného mora. Je to kombinácia moderného mesta a historických záznamov. Mesto je známe pre svoje múzeá, knižnice a archeologické miesta.

Jedným z hlavných miestnych turistických miest je katedrála Sv. Marka. Je to jeden z najväčších kostolov v Egypte a postavený v roku 1805.

Ak sa zaujímate o históriu, navštívte Pompeyho stĺp, pretože toto miesto je známe pre svoju historickú hodnotu. V minulosti to bol sídlo kráľovského paláca, ale dnes je to jeden z mála zachovaných pamiatok starovekého Egypta.

Múzeum Alexandria je miesto, kde sa môžete dozvedieť pár vecí o egyptských dejinách. Nachádza sa v kultúrnom centre v prímestskej časti mesta. V tomto múzeu nájdete veľké množstvo starodávnych artefaktov a artefaktov.

Ak hľadáte adrenalínové zážitky, choďte na pláž. Pláž v Alexandrii je veľmi populárna a je ideálna pre vodné športy ako napríklad windsurfing alebo kajak. Množstvo plážových barov a reštaurácií vám ponúkne stravovanie počas celého dňa.

Egypt Alexandria je miesto, kde môžete vidieť smiech, zábavu a kamarátstvo. Ale nezabudnite, že tento kúsok Zeme je aj miesto veľkej histórie a veľkolepých architektonických záznamov. Je to miesto, kde sa môžete nabažiť slnka, načerpať krásu a spoznať históriu. Preto neváhajte a vyberte sa do Alexandrie už teraz!


Ubytovanie Egypt Alexandria


Egyptské mesto Alexandria je jedno z najkrajších miest v tomto kraji. Skalnaté útesy, ktoré sa vine pozdĺž pobrežia Sredozemného mora, dávajú tomuto mestu jeho charakteristický vzhľad. Milovníci histórie budú určite zapálení pre obrovské množstvo pamiatok, ktorými je mesto plné. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne mesto, určite sa budete zaujímať o ubytovanie v Alexandra.

V Alexandria nájdete obrovské množstvo ubytovacích možností vo všetkých cenových kategóriách, či už hľadáte niečo luxusné alebo skromnejšie. Väčšina ubytovnev Alexandra sa nachádza v blízkosti centra mesta a ocitnete sa tak v blízkosti mnohých turistických atrakcií a pamiatok.

Mnohé hotely v Alexandria sú zariadené v tradičnom egyptskom štýle. Medzi najobľúbenejšie hotely v Alexandrii patrí napríklad luxusný Hilton Alexandria Corniche. Tento hotel má dokonca aj vlastnú pláž, takže si môžete ušetriť cestu a vychutnať si slnko a more priamo v hotelovom areáli. Ďalším vyhľadávaným hotelom je Hotel El Salamlek Palace, ktorý sa nachádza priamo na pobreží Sredozemného mora. Tento hotel je známy svojou eleganciou a pôsobivou architektúrou.

Ak hľadáte ubytovanie v Alexandra za cenovo prívetivejšiu cenu, môžete sa pozrieť na apartmány a penzióny. Rozhodnete sa pre penzión a užívajte si útulnú atmosféru Alexandra, ktorá je na dosah ruky. Penzióny sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať domáce prostredie Alexandra.

Mesto Alexandria má nespočetne veľa miest, kde sa môžete ubytovať a tieto možnosti s rôznymi cenovými možnosťami, dokážu uspokojiť tak náročného cestovateľa. Bez ohľadu na vaše predstavy o dovolenke v Egypte, môžete si byť istý, že v Alexandria nájdete ubytovanie, ktoré uspokojí vaše požiadavky a potreby. Ak teda plánujete výlet do Alexandrie, neváhajte a začnite hľadať to správne miesto na vaše ubytovanie.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky