Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Čierna Hora Tivat

Počasie Čierna Hora Tivat


Čierna Hora Tivat sa nachádza v Jadranskom mori a je jedným z najkrajších turistických miest v európskom Stredozemnom mori. Tento región má stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Vzhľadom k jeho polohe na juhu Európy je často odporúčané ako ideálne celoročné rekreačné miesto.

Leto v Tivate je prevažne slnečné s vysokými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 28 - 30 °C. Najteplejší mesiac je august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35 °C. Zároveň sú však časté aj silné letné búrky. Júl a august sú tiež najvyťaženejšími mesiacmi pre turistov.

Jesen v Tivate je slnečná a príjemná s teplotami okolo 20 - 25 °C. September a október sú tiež dobrými mesiacmi pre turistov, keďže davy z letovej sezóny sa už vrátia domov. V tomto období sa môžete tešiť na menej preplnené pláže a turistické atrakcie.

Zima v Tivate je mierna, s teplotami okolo 10 - 15 °C, ale zrazu a sneženie sú zriedkavé. December a január sú obdobím najmenej návštevníkov, no pred veľkonočnými sviatkami sa začína zvyšovať turistický ruch.

Jar v Tivate je obvykle príjemná s teplotami okolo 18 - 22 °C. Mesiac máj je obdobím stále relatívne nízkych návštevnosti, hoci sa počasie už dá označiť ako ideálne pre turistiku.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Tivate je celoročne stredomorské a veľmi príjemné. Turistická sezóna sa začína v máji a trvá až do septembra, avšak aj v ďalších mesiacoch nájdete množstvo činností na pozadí krásnej prírody a unikátneho jadranského mora.


Letenka Čierna Hora Tivat


Letenky do Čiernej Hory sú čoraz populárnejšie, a to najmä kvôli bohatej histórii tohto kúzelného kúsku na zemeguli. Ak premýšľate nad letenkou do Čiernej Hory, rozhodne nezabudnite na letisko Tivat.

Tivat je menšie letisko v Čiernej Hore nachádzajúce sa približne 3 kilometry od centra mesta. Letisko si ľahko obľúbite, pretože ponúka jednoduché obchody s potravinami, čistiarny a kaviarne. Samozrejme, turistické atrakcie sú hlavným lákadlom a preto si vyberte ubytovanie po neďalekom letisku, ktoré vám umožní ľahko sa dostať ku kúzelným miestam tejto krajiny.

Čierna Hora a Tivat sú najmä ideálnymi miestami pre dovolenkárov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu u vody. Miesto s krištáľovo čistou vodou a čistým ovzduším bude vaše snové letné dovolenkové miesto.

Väčšinou existuje mnoho optimalizačných spôsobov na výber letenky do Čiernej Hory vtedy, ak ste flexibilní. Rovnako ako v iných krajinách, aj Čierna Hora má svoje vlastné nevyhnutnosti, ktoré stačí spoznať a používať je bez problémov. Jednou z týchto nevyhnutností je vybrať si správny dátum a čas letu.

Letenky do Tivatu sú dostupné pre viac aerolínií, napríklad Montenegro Airlines, Ryanair či Wizz Air, a k dispozícii sú aj letecké spojenia s viacerými miestami Európy. To vám umožní spojenie s mnohými mestami ako Paríž, Dublin, Podgorica, Milán, Kyjev, Oslo a mnoho ďalších.

Ak hľadáte jednoduchú a lacnú letenku do Čiernej Hory, môžete si kúpiť direktne letenku na internete. Výhodou tohto postupu je aj fakt, že si môžete vybrať z dodatočných možností, ktoré sú súčasťou ceny letenky. Napríklad transfer z letiska, alebo ponuku ubytovania v Tivatu, tak aby ste mali určitý komfort a mohli ušetriť.

Letenka do Tivatu súvisí aj s náležitou prípravou trasy a cestovania. V akomkovek prípade je dôležité poznať niektoré z kľúčových detailov pred odletom. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, bude vám užitočné poznať niektoré tipy, ktoré môžete nájsť na internetových stránkach rôznych aerolínií a letov.

Letenky do Čiernej Hory sú zárukou toho, že sa ocitnete v krajine, kde sa môžete naučiť novú kultúru a história čaká na každého, kto sa rozhodne navštíviť krásy nezvyčajnej Čiernej Hory. Tivat je ideálnou bránou do tohto kúzelného prostredia. Nechajte sa unášať krásou tejto krajiny a zažijte úžasnú dovolenku v tomto kúsku raj na zemeguli.


Dovolenka Čierna Hora Tivat


Čierna Hora patrí medzi obľúbené letné destinácie už niekoľko rokov a v poslednej dobe stúpa obľuba hlavne jej menej známej oblasti – Tivatu. Pre tých, ktorí túto destináciu ešte nepoznajú, je to letovisko ležiace v zálive Kotor, známom svojou krásnou prírodou a pokojnou atmosférou.

Tivat ponúka pre turistov mnoho aktivít a zároveň aj pokojné prostredie pre tých, ktorí sa chcú len opaľovať a relaxovať. V blízkosti Tivatu sa nachádza slávna pláž Plavi Horizonti, kde si môžete užiť pekného a pokojného dňa. Pláž ponúka mnoho možností na vodné športy, šnorchlovanie a potápanie, ale aj oddychové zóny pre tých, ktorí sa chcú opaľovať.

Turisti môžu navštíviť aj záliv Kotor, ktorý je chránený UNESCO. Tento záliv je plný krásnych ostrovov, zátok a útesov, ktoré sú dokonale zladené so zelenou prírodou. Záliv sa dá preskúmať na lodi alebo jachty, alebo sa dá prejsť okolo zátoky sami autom.

Tivat ponúka aj mnoho historických pamiatok a galérií. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, môže byť zaujímavý návšteva Tivatského múzea. V galérii môžete vidieť množstvo obrazov a soch súčasného umenia. Tivat je taktiež domovom rôznych športových podujatí a kultúrnych akcií.

Zo stravovacích možností je v Tivatu veľa miest, kde si môže byť turista vybrať z tradičnej čiernohorskej kuchyne alebo zo zahraničných špecialít. Môžete ochutnať aj čiernohorské vína, ktoré sú veľmi kvalitné a lokálny produkt.

Ak hľadáte letovisko s krásnou prírodou a pokojnou atmosférou, Tivat by mal byť vašou voľbou. Je to miesto s mnohoaktivitami a zároveň aj s dostatkom možností na relaxáciu. Vďaka svojej poloha v zátoke Kotor je Tivat jedným z najkrajších a najpríjemnejších letovísk na pobreží Čiernej Hory.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Tivat


Čo treba vedieť pred cestou do Čiernej Hory?
Pred cestou do Čiernej Hory by ste mali vedieť, že sa nachádza v juhovýchodnej Európe, že sa tu hovorí srbsky a čiernohorsky, že platia eurá a že je možné použiť vlastný automobil alebo cestovať autobusom alebo vlakom.

Ako sa dostanem do Tivatu?
Do Tivatu sa môžete dostať lietadlom, loďou, autom, autobusom alebo vlakom. Môžete prísť do Najavoce alebo Budvy, ktoré sú najbližšie letiská a potom použiť autobusovú alebo taxiskovú službu na cestu do Tivatu.

Čo je najlepší čas na návštevu Tivatu?
Najlepší čas na návštevu Tivatu je v lete, keď je počasie teplé a slnečné a turistické atrakcie sú otvorené. V zime je mesto menej rušné a menej atrakcií je otvorených, ale ponúka krásne zimné scenérie.

Aké atrakcie sú v Tivate?
Niektoré z hlavných atrakcií v Tivate sú Letný divadlo, Mestská knižnica a galéria, Muzeum mesta Tivat, Muzeum jachtingu a vodných športov, Jadranské múzeum a Albánsky orol.

Čo v Tivate jesť a piť?
V Tivate nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a barov, kde sa podávajú miestne špeciality a nápoje, vrátane čierneho vína, rakije, chlebuša a pršuta. Medzi najlepšie reštaurácie patrí Porto Montenegro.

Ako sa spojiť s miestnymi obyvateľmi?
Ako turista je najlepšie použiť základné slová v srbskom jazyku, ako sú dobrý deň, ďakujem a prosím. Mnoho ľudí v Tivate hovorí anglicky alebo pochádza z iných krajín, takže sa nemusíte obávať, že nebudete schopní komunikovať.

Je Tivat bezpečný?
Tivat je pomerne bezpečné mesto, ale ako v každom inom meste by ste mali dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad nosenie peňaženky na bezpečnom mieste a nenechávať cennosti v autách.

Vyžaduje sa vízum na návštevu Čiernej Hory?
Víza nie sú potrebné pre občanov EÚ ani pre občanov mnohých iných krajín. Kontrolujte pred cestou aktuálne vízové požiadavky.

Koľko stojí cestovanie do Čiernej Hory?
Náklady na cestovanie do Čiernej Hory sú rôzne a závisia od mnohých faktorov, ako sú dĺžka pobytu, letenky, ubytovanie a stravovanie. Bežné výdavky sa však pohybujú okolo 50 až 100 eur denne.

Je v Tivate možné zaplatiť kreditnou kartou?
Áno, v Tivate je možné zaplatiť kreditnou alebo debetnou kartou v mnohých reštauráciách, obchodoch a hoteloch. Niektoré menšie predajne však môžu prijímať iba hotovosť.

Je v Tivate možné použiť verejnú dopravu?
Áno, v Tivate je k dispozícii verejná doprava, ako sú autobusy a taxi služby. Môžete si tiež požičať auto, ak preferujete nezávislosť.

Ako sa dostať z letiska v Tivate do centra mesta?
Z letiska v Tivate sa môžete dostať do centra mesta taxíkom alebo verejnou dopravou, ako sú autobusy. Tiež je možné využiť súkromné transfery.

Aké sú najlepšie pláže v Tivate?
Tivat má niekoľko krásnych pláží, medzi ktoré patrí Plavi Horizonti, Bluemarine Beach Club, Žanjice Beach a Kalardovo Beach. Každá z týchto pláží má svoj vlastný šarm.


Ubytovanie Čierna Hora Tivat


Čierna Hora je jedným z obľúbených turistických miest v Európe a má veľa ponúk pre turistov, ktorí sem prichádzajú z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v tomto krásnom malom štáte, môže byť Tivat skvelou voľbou.

Tivat sa nachádza na pobreží Čiernej Hory a je známy pre svoju prístavnú oblasť, krásne pláže a vzdialenosť od niektorých najkrajších miest v krajine, ako sú napríklad Kotor, Budva a Herceg Novi. Tivat sa tiež môže pochváliť nádhernou prírodou, okolo ktorej sa nachádza množstvo turistických trás na prechádzky a výlety.

Ak hľadáte ubytovanie v Tivati, máte na výber z množstva možností - od malých apartmánov až po veľké rezorty a hotely. Tivat ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj vynikajúcu stravu a zábavu pre turistov všetkých vekových kategórií.

Ak hľadáte presnú adresu, môžete sa zamerať na hotelovú zónu, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov od centra mesta a zahrnuje niekoľko luxusných hotelov a rezortov. Medzi najpopulárnejšie patrí Regent Porto Montenegro, ktorý ponúka luxusné apartmány a nádherný výhľad na jachtové prístavy. Ďalším veľkým hotelom v tejto oblasti je Hotel Waikiki, ktorý ponúka pohodlné ubytovanie a blízkosť k pláži.

Pre tých, ktorí hľadajú útulnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením vybrať si jedno z množstva malých apartmánov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto apartmány sú často lacnejšie ako veľké hotely a sú umiestnené v blízkosti pláží, reštaurácií a zábavy.

Niektoré z najobľúbenejších apartmánov v Tivati zahŕňajú Apartmány Palma, ktoré sa nachádzajú v blízkosti malej pláže a nachádzajú sa v krásnom zelenom prostredí. Inou skvelou možnosťou sú apartmány Ljuta, ktoré ponúkajú krásny výhľad na more a sú umiestnené blízko obľúbeného promenády.

Tivat ponúka nespočetne veľa možností pre ubytovanie a je skvelým miestom pre cestovanie po Čiernej Hore. Pri výbere ubytovania v Tivati sa uistite, že poskytuje prístup k všetkým atrakciám, ktoré by ste chceli navštíviť, ako sú napríklad pláže, reštaurácie a zábava. Vďaka svojmu výhodnému umiestneniu, krásnej prírode a množstvu atrakcií je Tivat skvelým miestom na pobyt v Čiernej Hore.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky