Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Šolta

Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších letovísk pre turistov z celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí aj ostrov Šolta, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde si oddýchnete v úplnom pokoji a súkromí, Šolta vám môže ponúknuť veľa možností.

Ubytovanie na Šolte

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na tomto úžasnom ostrove, musíte si zvoliť ubytovanie. Šolta ponúka veľa možností, ako stráviť noc. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými penziónmi a apartmánmi, kempingovými miestami a plavbami na jachtách.

Luxusné hotely

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, tak vtedy si môžete vybrať medzi niekoľkými známych hotelmi. Najluxusnejšie hotely na Šolte sú Hotel Martinis Marchi alebo Hotel Heritage Martinis Marchi, ktoré sú umiestnené v malebnom prístavnom mestečku Maslinica. Tieto hotely ponúkajú krásny výhľad na more a dokonalý servis.

Penzióny a apartmány

Penzióny a apartmány sú obľúbenou voľbou medzi turistami. Na Šolte sa nachádza veľa týchto ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, páry a skupiny priateľov. Mnoho z týchto penziónov a apartmánov je situovaných blízko pláže a niektoré z nich majú vlastnú súkromnú pláž alebo bazén.

Kempingové miesta

Ak máte radi kemping, tak na Šolte nájdete mnoho kempingových miest. Niekedy budete mať prístup k vlastnej pláži, ako aj k iným zariadeniam, ako sú reštaurácie, bar, obchody a podobne. Medzi populárne kempingy patrí Autokamp Tatinja, ktorý ponúka okrem ubytovania aj rôzne atrakcie, ako sú tenisový kurt, minigolf a detské ihrisko.

Plavby na jachtách

Ak hľadáte netradičné ubytovanie, potom by plavby na jachtách pre vás mohli byť riešením. Na Šolte nájdete mnoho člnov, na ktorých môžete stráviť noc. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako dobrodruhovia, pretože budú môcť prespávať na mori a každý deň sa presunúť na iné miesto.

Celkovo je na Šolte možností pre ubytovanie dostatok. To, aké ubytovanie si vyberiete, závisí len od vašich preferencií a finančných možností.

Aktivity na Šolte

Okrem krásnych pláží môžete na Šolte vyskúšať mnoho iných aktivít. Najpopulárnejšie atrakcie sú turistika, cyklistika, vodné športy alebo potápanie. Ak máte radi kultúru, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok, ako sú Starý most, Šolta Mining Museum alebo Kostol Sv. Štefana.

Niektorí ľudia sa na Šoltu vydajú hlavne pre jeho jedlá a nápoje. Šolta je známa aj svojimi gastronomickými zázrakmi. Na ostrove sa nachádza veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality, ako je olivový olej, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v Chorvátsku, alebo čistý med.

Zhrnutie

Chorvátsko Šolta ponúka dokonalé ubytovanie pre každého. Môžete si vybrať hotelový pobyt alebo dovolenie v apartmáne, kempingu alebo plavbe na jachte. Na ostrove môžete vyskúšať mnoho aktivít, pretože ponúka turistiku, cyklistiku, vodné športy alebo potápanie. Ak vás zaujíma kultúra, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok a zároveň si vychutnať skvelé jedlá a nápoje.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


Ako sa mám dostať na ostrov Šolta?
Najlepšou možnosťou je cez letisko v Splitu, odkiaľ môžete ísť trajektom alebo katamaránom na ostrov Šolta. Tam môžete využiť služby miestnych lodí alebo taxi služby.

Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Šolta?
Najlepší čas na návštevu ostrova Šolta je od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov, a môžete sa vychutnať krásne pláže a jasné moře.

Ako sa dostanem na pláže v Šolte?
Ak sa nachádzate v centre mesta, mnohé pláže môžete navštíviť pešo. V prípade, že chcete navštíviť odľahlé pláže, bude najlepšie použiť miestne taxi alebo si prenajať bicykel alebo auto.

Aké pamiatky sa dajú navštíviť na ostrove Šolta?
Na ostrove Šolta sa nachádza množstvo historických pamiatok, vrátane kostolov a starovekých zrúcanín. Najviac známe pamiatky sú Radošić a Šolta.

Kde sa dá nakupovať a jesť na ostrove Šolta?
Hlavnými mestami na ostrove Šolta sú Grohote a Šolta. V týchto mestách sa nachádza množstvo reštaurácií a obchodov.

Ceny v Chorvátsku Šolta?
Ceny na ostrove Šolta sú v porovnaní s inými európskymi destináciami stredne vysoké. V obchodoch a reštauráciách sa ceny pohybujú približne v rovnakej úrovni ako v ostatných častiach Chorvátska.
Výlety a zážitky ako potápanie, jazda na koni alebo prenájom motoriek sú prístupné za rozumné ceny.


Letenka Chorvátsko Šolta


Ak hľadáte ideálnu letenku na dovolenku, Chorvátsko a šolta sú miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Obe tieto miesta majú niečo krásneho na ponúknutie a dokážu uspokojiť každého návštevníka.

Šolta, jedno z chorvátskych ostrovov v Jadranskom mori, je obľúbeným cieľom medzi turistami, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku. Zovšeobecnené ticho, krásne pláže a malebné prístavy robia z Šolty ideálne miesto na únik od zhonu bežného života.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, môžete sa tam dostať letenkom. Existuje niekoľko letísk vo v blízkosti Šolty, ako napríklad Split, Zadar alebo Dubrovník. Ak sa rozhodnete letieť do Splitu, môžete si potom požičať auto alebo sa dostať do prístavu a začať cestu trajektom.

Cestou trajektom z Splitu do Šolty si môžete vychutnať krásne výhľady na ostrovy a more. Po príchode na Šoltu, si môžete prenajať auto alebo skúsiť miestnu dopravu ako bus alebo taksi.

Šolta ponúka návštevníkom množstvo aktivít, vrátane prechádzok po plážach, plávanie v prirodzených lagúnach, kajakovaie, potápanie, jazdenie na bicykli, prechádzky po miestnych dedinách a aj nich takej to ostrovčeku hranom robiť jamky.

Jednou z krásnych pláž na Šolte je obľúbená pláž Mala Maslinica. Na tejto pláži môžete nájsť súkromie a relax, vďaka kultúre pohostinnosti týmto miestom vzdorujú. Malý prístav na tejto pláži robí z neho obľúbené miesto na prehliadky a možnosť načerpať trochu miestnej histórie.

Ak hľadáte kúsok mediteránskej kultúry, Šolta vám toto ponúka na plné korytá. Miestni obyvatelia vás privítajú s otvorenou náručou. S plávaním v krásnom Jadranom mori a prekrásnych miestoch na prehliadky, ľahko pochopíte, prečo je Šolta medzi turistami taká obľúbená.

Výlet na Šoltu je ideálny spôsob, ako sa na chvíľu oddýchnuť a skutočne si užiť život. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť ako doma, navštívte tento krásny ostrov v Chorvátsku. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia pre turistov z celého sveta. Šolta je ostrov v Jadranskom mori, ktorý sa nachádza vo vnútrozemskom súostroví pri meste Split. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, starovekými dedinkami, a kultúrnymi pamiatkami. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť Šoltu, je dôležité vedieť, aké počasie môžu očakávať.

Počasie Šolta

Šolta sa nachádza na juhu Chorvátska a má stredomorské podnebie. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. Priemerná teplota počas leta sa pohybuje okolo 28 °C a nočné teploty sa zvyčajne znižujú na približne 20 °C. Zimy sú oveľa chladnejšie, s priemernými teplotami v rozmedzí 6 až 12 °C.

Väčšina turistov prednostne navštevuje ostrov v letných mesiacoch, keď sa teploty pohybujú v rozmedzí 28 až 32 °C. Z dôvodu vhodných teplôt a príjemného počasia, letné mesiace sú obľúbený čas na kúpanie, slnenie a iné vonkajšie aktivity na plážach. Voda v Jadranskom mori je teplá a teploty sa pohybujú okolo 24 °C.

V zime sa ostrov Šolta stáva oveľa tichším, keď turistický ruch klesá. Teploty sú oveľa nižšie, ale stále pokojné a vhodné pre múzejné a kultúrne výlety po krásnych obciach na ostrove. Pre tých, ktorí preferujú chladnejšie počasie, zimné mesiace by mohli byť pre nich skvelou dovolenkovou voľbou.

Ako sa obliecť pre návštevu Šolty?

Pred návštevou ostrova Šolta, je dôležité mať na pamäti, že počasie môže byť veľmi horúce a vlhké počas leta. Odporúča sa nosiť ľahké, volné a pohodlné oblečenie, ktoré umožní koži dýchať. Tzv. 'letné šaty‘, plavky, tričká, krátke nohavice, sandále a slnečné okuliare sú obvykle vhodné na toto počasie. Napít sa dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom je tiež veľmi dôležité.

V zimnom období by ste si mali zbaliť viac vrstiev oblečenia, pretože teploty môžu klesnúť pod 10 °C. Oblečenie by malo byť pri pohybe čo najviac pohodlné, aby sa mohli vychutnať zimné aktivity.

Zhrnutie

Šolta je krásny chorvátsky ostrov s pestrým počasím. Teploty v lete dosahujú až 32 °C a v zime klesajú na 6 až 12 °C. Letné mesiace sú ideálne na kúpanie v príjemných teplotách Jadranského mora, zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na múzejné a kultúrne výlety. Pre každú túru by ste si mali zobrať vhodné oblečenie, ktoré bude prispôsobené počasiu na ostrove.


Dovolenka Chorvátsko Šolta


Dovolenka Chorvátsko na ostrove Šolta

Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku, kde presiahnete svoje očakávania, potom chorvátsky ostrov Šolta je tou správnou voľbou pre vás. Ostrov Šolta sa nachádza v dohľade z južného pobrežia Chorvátska a je vhodný pre všetkých typov turistov. Na tomto ostrove si môžete vychutnať pláže, turistiku a vynikajúcu gastronómiu. Ostrov Šolta je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako len prázdninový klub alebo hotel v centre mesta.

Ako sa dostať na Šoltu

Najlepšou cestou pre návštevu Šolty je vlakom alebo autobusom do Splitu, ktorý je najbližším veľkým mestom v Chorvátsku. Potom môžete použiť trajekt alebo loď na presun na Šoltu, čo trvá len asi pol hodinu. Turisti môžu nájsť výletné lode, ktoré idú priamo na copánok a tak budú môcť navštíviť ostrov z rôznych oblastí Chorvátska.

Čo robiť na Šolte

Na ostrove Šolta sa návštevníci môžu ponoriť do mnohých aktivít. Jednou z najobľúbenejších aktivít je kajakarstvo, vhodné aj pre deti a starších ľudí. Turista môže tiež relaxovať na plážach, ktoré patria medzi tie najľadovejšie v tejto časti sveta. Na Šolte tiež môžete ísť turistiku, pretože má mnoho zaujímavých miest na preskúmanie. Pre tých, ktorí majú radi plachtenie sú tu jachtové súťaže, ktoré priťahujú návštevníkov z celého sveta.

Slovinská pláž

Slovinská pláž je jednou z najkrajších pláží na Šolte a v Chorvátsku vôbec. Nachádza sa v južnej časti ostrova a má jemný piesok a príjemnú atmosféru. Táto pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože má plytšie vody a malý stánok so snackmi a nápojmi.

Taverny v Stomorska

Rozložené v centre Stomorsky sú taverny, kde si môžete vychutnať najlepšie jedlá, ktoré typickým spôsobom reprezentujú Chorvátsko. Tento prístav je plný jachiet a má príjemnú atmosféru, ktorú rozhodne musíte zažiť.

Záver

Celkovo, ostrov Šolta je nádhernou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú niečo viac ako len jednoduchý hotel a plážové stredisko. Na Šolte sa nájdete veľa krásnych miest, ktoré sa dajú objavovať, od pláží cez turistiku až po gastronómiu. Toto miesto určite urobí vašu dovolenku v Chorvátsku nezabudnuteľnou.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky