Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Znojmo

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Znojmo


Otázky:

1. Aké je počasie v Znojme?
2. Ako sa dostanem z Prahy do Znojma?
3. Aké sú turistické atrakcie v Znojme?
4. Kde sa dá najesť v Znojme?
5. Kde sa dá ubytovať v Znojme?
6. Kedy je v Znojme vinobranie?
7. Kedy sa konajú závody na okruhu v Znojme?
8. Aké pamiatky si môžem pozrieť v Znojme?
9. Kde sa dá zakúpiť kvalitné víno v Znojme?
10. Aké sú obľúbené cyklotrasy a turistické chodníky v Znojme?

Odpovede:

1. Aktuálne počasie v Znojme nájdete na webovej stránke meteopress.cz alebo na webovej stránke znojmo.eu
2. Vlakom z Prahy do Znojma sa môžete dostať približne za 3 hodiny, autobusom trvá cesta asi 2,5 hodiny.
3. V Znojme si môžete pozrieť hrad, Rotundu sv. Kateřiny, kostol sv. Mikuláša a viacero múzeí. Zaujímavé sú aj vinice, kde sa vyrába typické znojemské víno.
4. V Znojme nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní, bistier a podobne. Odporúčame skúsiť miestne špeciality, ako sú napríklad plnené papriky alebo znojemský rezeň.
5. V Znojme si môžete vybrať z množstva hotelov, penziónov, privátov a podobne. Na výber sú aj kempy a chatky.
6. Vinobranie v Znojme trvá obvykle od polovice septembra do konca októbra. Program a aktuálne informácie nájdete na webovej stránke znojmo.eu
7. Závody na okruhu v Znojme sa konajú v máji a v septembri. Viac informácií nájdete na webovej stránke automotoklubznojmo.cz
8. V Znojme si môžete pozrieť napríklad hrad, Rotundu sv. Kateřiny, kostol sv. Mikuláša, množstvo historických budov a múzeí, ako je napríklad Znojemské podzemí.
9. Víno si môžete zakúpiť priamo v znojemských viniciach, ale aj v množstve vinoték a obchodov so špecialitami.
10. Obliebenými cyklotrasami sú napr. cyklotrasa Greenway Vídeň - Jihlava alebo cyklotrasa Morava. V Znojme sa nachádzajú aj mnohé turistické chodníky, ktoré vedú po okolí. Viac informácií nájdete na webovej stránke znojmo.eu.


Ubytovanie Česko Znojmo


Ak plánujete navštíviť mesto Znojmo v Česku, nebude vám chýbať možnosť ubytovania. Znojmo ponúka širokú škálu hotelov, penziónov, apartmánov, turistických ubytovní a súkromných izieb.

Ak hľadáte komfort a luxus, môžete si vybrať medzi niekoľkými hotely v centre mesta, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie, ako sú spa a wellness centrá, reštaurácie a vyhliadkové terasy. Hotel Vídeňská a Hotel Savannah sú dva príklady takýchto hotelov. Oba sú umiestnené výhodne v centre mesta a ponúkajú klimatizované izby s TV a minibarom. V Hotel Savannah si môžete vybrať aj izbu s terasou s úžasným výhľadom na hrad Znojmo.

Pre tých, ktorí preferujú útulnosť malých penziónov je vhodný Penzión U Hrádku alebo Penzión Kaplanka. Tieto penzióny sú tiež umiestnené v centre mesta a ponúkajú izby s vlastnou kúpeľňou a TV. Penzión U Hrádku sa nachádza v historickom centre mesta priamo pod hradom Znojmo a ponúka vyhliadku na mesto.

Ak preferujete nezávislosť a súkromie, môžete zvoliť aj turistické ubytovne. Hostel Linhartova alebo Hostel u Martina sú dva príklady takýchto ubytovní v Znojme. Obe hostel sú vhodné pre cestovateľov s nízkym rozpočtom a ponúkajú základné zariadenie, ako sú spoločné sprchy a spoločenské miestnosti.

Samozrejme, nezabudnite ani na súkromné izby, ktoré ponúkajú domácu atmosféru a možnosť spoznať miestnych ľudí. Na stránke Airbnb nájdete mnoho možností na súkromné izby v Znojme.

V závislosti od preferencií a rozpočtu si môžete vybrať medzi širokou ponukou ubytovania v meste Znojmo. Od plnokrvných hotelov po skromné turistické ubytovne alebo súkromných izieb, určite nájdete niečo, čo spĺňa vaše potreby.


Dovolenka Česko Znojmo


Dovolenka v Česku je často podceňovaná, no môže priniesť mnoho prekvapení a nečakaných zážitkov. Jedným z týchto miest je Znojmo, mesto na juhu Českej republiky.

Znojmo sa nachádza v neďalekom blízkosti hraníc s Rakúskom a Slovenskom, čo znamená, že je to ideálny cieľ pre tých, ktorí chcú objavovať historické skvosty a zároveň sa radi prechádzajú po prírodnom prostredí.

História mesta siaha až do 11. storočia, kedy sa tu nachádzal hrad. Dnes z neho ostala len ruina, no mesto si zachovalo svoje historické zaujímavosti. Jednou z nich je aj Rotunda Sv. Kateřiny, ktorá patrí medzi najstaršie sakrálne stavby v Česku. Znojmo ponúka aj množstvo kostolov, ktoré sú stále využívané pre bohoslužby. Medzi najvýznamnejšie patrí Kostol sv. Mikuláša alebo Kostol sv. Jiljí.

Znojmo je známe aj svojimi vinicami. Mesto má ročne viac ako 2000 hektárov viníc a tak môžete ochutnať mnohé z odrôd vína, ktoré sú typické pre dané regióny. Vybrať si môžete z mnohých vinárskych pivníc, kde môžete okrem vína ochutnať aj miestne špeciality.

Okrem kultúrnych pamiatok a vín, ponúka Znojmo aj mnoho príležitostí na aktívny oddych. V okolí vedie množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Najkrajšie výhľady na mesto a okolie si môžete pozrieť z Vyšehradu alebo Znojemských podzemí.

Znojmo je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú prežiť dovolenku v kľude a pocite pokoja, no zároveň sa radi zabavia a objavia niečo nové. Voľba dovolenky v Česku je určite skvelým rozhodnutím a mesto Znojmo návštevníkom ponúka mnoho zážitkov a možností na objavovanie nových miest.


Počasie Česko Znojmo


V posledných týždňoch bolo počasie v Česku Znojmo veľmi nepredvídateľné a neustále sa menilo. Od teplých a slnečných dní až po chladné a daždivé dni, obyvatelia Znojma si museli prispôsobovať svoje aktivity podľa aktuálneho počasia.

V prvých týždňoch júna bolo počasie na Znojme veľmi teplé a slnečné. Teploty dosahovali až 30 stupňov Celzia a obyvatelia si mohli užívať krásne slnečné dni a teplé letné večery. Toto teplé počasie však rýchlo zmenilo a na Znojme sa objavili prvé búrky a povodne.

V júni sa Znojmo stretlo s niekoľkými silnými dažďami, ktoré spôsobili záplavy na niektorých miestach a zasiahli aj okolie mesta. Mnohé rieky, potoky a pramene v okolí Znojma pretekali a spôsobovali škody na majetku obyvateľov.

Po daždivých týždňoch sa počasie opäť zlepšilo a obyvatelia mohli užívať teplé letné dni. Avšak, keďže leto pokračovalo, tak sa počasie opäť zmenilo a s ním prišli opäť búrky a dažde. Vo veľkom množstve padali kvapky vody z neba a zasiahli nielen okolie Znojma, ale aj iné časti Česka.

V súčasnosti sa počasie na Znojme zlepšilo a obyvatelia si môžu užívať záverečné teplé dni leta. Teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia a obyvatelia môžu vychutnávať krásne letné dni s rodinou a priateľmi.

V záverečných mesiacoch leta predpovede hovoria, že bude pomerne teplé počasie a obyvatelia si môžu užívať krásne slnečné dni ešte niekoľko týždňov.

V záverečnej analýze možno povedať, že počasie v Znojme už niekoľkokrát ukázalo svoju nepredvídateľnosť a obyvatelia sa museli prispôsobovať podľa meteorologických predpovedí. Napriek tomu si stále vychutnávali svoje druhé teplo a krásne dni, ktoré sa im neskôr vrátili a do určitej miery si užívajú dostupné slnečné dni, kým letné obdobie netrvalo pridlho.


Letenka Česko Znojmo


Česko, krajina piva a krásneho prostredia, ktorého sa chcete tešiť. Ak sa plánujete dostať do mesta Znojmo, ktoré príťažlivé pre svoju históriu, kultúru, krásne vinohrady a horské oblasti, môžete zvoliť cestu letecky.

Letenky z Prahy do Znojma sú k dispozícii celý rok a sú vhodné pre cestovateľov, ktorí chcú preskúmať toto krajinné mesto. Malé letiská tiež umožňujú spojenie z ďalších miest v Čechách a Morave so Znojmom. Celkový čas letu z Prahy do Znojma trvá menej ako hodinu, takže cestovanie letom vám ušetrí veľa času.

Zajímavosti o Znojmě

Znojmo je malebné historické mesto na juhozápadnej Morave, ktoré ponúka svojim návštevníkom mnoho zaujímavých pamiatok. Hlavnou dominantou mesta je Znojemský zámok, ktorý bol postavený v štýle talianskej renesancie. Je to krásny kúsok architektúry, ktorým by ste si nemali nechať ujsť.

Okrem zámku sú zaujímavosťou v meste aj kalvárie, ktorá sa skladá z 8 kaplniek a bývalého mesta Ptačí hrad, ktoré je pre turistov prístupné po niekoľkých chodbách. Znojmo je aj významným centrom vinohradníctva, takže môžete navštíviť miestne vinárske sklípky a ochutnať niektoré z najlepších vínoch, ktoré ponúka región.

Kvôli týmto atrakciám a mnohým ďalším, je Znojmo obľúbeným miestom pre turistov v Česku a letenka pre vás môže byť vynikajúcou alternatívou k ceste autom alebo vlakom. Ostanete prekvapení, koľko krásnych miest a pamiatok môžete objaviť počas krátkej návštevy Znojma.

Zhrnutie

Keď sa chystáte na návštevu Znojma, letecké spojenie môže byť najpohodlnejšou a najrýchlejšou možnosťou cestovania. Dostaňte sa do mesta za menej ako hodinu a vychutnajte si všetky krásy, ktoré ponúka toto historické mesto na juhozápade Moravy.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky