Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Velké Losiny

Ubytovanie Česko Velké Losiny


Ubytovanie v Česku je v poslednej dobe stále populárnejšie a to nielen v letných mesiacoch. Množstvo turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť Česko, si oceňujú čisté vzduch, príjemné prostredie, krásne hory, ale aj historické pamiatky. Ak patríte do tejto skupiny turistov a vyberáte si miesto, kde strávite dovolenku, doporučujeme Česko Veľké Losiny.

Česko Veľké Losiny je malebné mestečko ležiace v Olomouckom kraji, nachádza sa na pomedzí Hrubého Jeseníku a mesta Šumperk. V okolí mestečka sa nachádza množstvo turistických atrakcií a krásnych prírodných rezervácií. Symbolom tohto mesta sú kúpele, kde si každý návštevník môže oddýchnuť a načerpať nové sily.

Jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní dovolenky je samozrejme aj ubytovanie. Ak plánujete pobyt v Česku Veľkých Losinách, máte veľký výber rôznych ubytovacích možností.

Hotel Veľké Losiny je jedným z najlepších hotelov v meste. Ponúka komfortné dvoulôžkové izby, každá s vlastnou kúpeľňou. Vo všetkých izbách nájdete TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hostia môžu využívať aj reštauráciu a bar.

Ak si zas chcete užiť trochu väčšiu súkromie, Apartmany U e sú pre vás tou správnou voľbou. Ponúka dva apartmány s kuchyňským kútom a samostatným WC a sprchou. V každom apartmáne nájdete TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Pre turistov, ktorí preferujú prírodu a pokoj, je tu Poľovnícka chalet Losinka. Chalet sa nachádza v doline rieky Losinky, uprostred prírody. Hostia majú k dispozícii tri izby, každú s kapacitou dvoch až troch osôb. Kuchynka je plne vybavená a hostia môžu využívať aj krásny altánok a ohnisko.

Samozrejme, Česko Veľké Losiny ponúka ešte mnoho ďalších ubytovacích možností, medzi ktorými určite nájdete aj tú pravú pre vás. Preto, ak sa chystáte na dovolenku do tohto krásneho mestečka, nebojte sa objavovať a objavujte nové miesta!


Počasie Česko Velké Losiny


Počasie v meste Velké Losiny v Českej republike je presvedčivým dôkazom toho, prečo je táto krajina jednou z najkrajších v regióne strednej Európy. Mesto sa nachádza v krásnej oblasti Jeseníky, ktorá okrem iného ponúka nekonečné množstvo možností na turistiku a dovolenky v prírode, a to v každom ročnom období.

V lete sú tu nádherné kvetinové polia a okolité hory sa ponúkajú na pohodlné ale aj náročnejšie turistické túry. V zime je tam dostatok snehu na lyžovanie, ale aj prechádzky po zasnežených poliach.

Teploty v meste sa pohybujú celoročne a záležia od ročného obdobia a výšky nad morom. V lete sa teploty pohybujú okolo 20–25 stupňov Celzia a v zime je tu priemerná teplota okolo -5 stupňov Celzia.

V oblasti sa vyskytujú časté zrážky v priebehu celého roka a teplo a suché počasie sú tu relatívne vzácne. To sa môže stať problémom v zime, keďže väčšie množstvo snehu môže zhoršiť cestovanie. Väčšinou však sú podmienky pre turistiku v Jeseníkoch pozitívne a návštevníci si sem radi prichádzajú.

Na koniec treba dodať, že počasie v meste Velké Losiny je tak veľmi príjemné a ideálne pre turistiku, že ísť tam v akomkoľvek ročnom období pravdepodobne nebudete sklamaní. Mesto ponúka vynikajúce podmienky pre relaxáciu, oddych a dovolenku v prírode a to v každom ročnom období a neustálom kolotoči počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Velké Losiny


Prepáčte, ale ako umelá inteligencia nedisponujem aktuálnymi informáciami o možných otázkach a odpovediach o lokalite Česko Velké Losiny. Odporúčam využiť oficiálnu miestnu webovú stránku alebo kontaktné informácie na získanie podrobnejších informácií.


Dovolenka Česko Velké Losiny


Dovolenka Česko môže pre niektorých znieť ako nudná alebo nezaujímavá. Však, takéto tvrdenie platí iba pre tých, ktorí ešte nemajú tú česť objavovať krásy a zákutia tohto krajinského skvostu. Medzi najkrajšie miesta patrí aj malé mestečko východne od Olomouca, a to Veľké Losiny.

Veľké Losiny, ktoré sa nachádza v Blatenskom údolí v priebehu rieky Divoká Orlice, ponúka okrem nádherných pamiatok aj bohaté lesy a hory, ktoré sú ideálnym miestom pre turistiku a aktívny oddych. Na prechádzkach po okolí si môžete vychutnať krásnu prírodu, ktorú dopĺňajú pohľady na hrad a zámok, ktoré Vám vrátia do stredoveku.

Mesto bolo založené v 13. storočí a svojho času sa stalo centrom sklepařství, ktoré bolo významným zdrojom príjmu pre miestnych obyvateľov. V súčasnosti je tu možné navštíviť krásne Starobylá sklenárská huť, ktorá postupne zmizla z krajiny. Pre milovníkov histórie a architektúry je určite zaujímavou návštevou hrad Losiny s expozíciou zbrane, či zámok Losiny, ktorý predstavuje krásny príklad baroka.

Ak preferujete prírodu a aktívny oddych, tak pre Vás Losiny ponúkajú nespočetné množstvo turistických chodníkov, cyklotrás, či výletov na koňoch. Neodolajte prechádzke po doline rieky Divoká Orlice, kde sa Vám naskytne krásny pohľad na horský masív Jeseníkov.

Veľké Losiny ponúka aj wellness a relax v termálnej kúpeľnej fontáne, ktorá disponuje bazénom s teplou vodou a masážami. Pri príjemnom relaxe si môže každý dopriať zaslúžený oddych.

Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku v Česku, neváhajte a navštívte krásne mestečko Veľké Losiny. Vyhnete sa stresu a ruchu veľkých miest a užijete si bohatú históriu, prírodu a relax v jednom krásnom mieste.


Letenka Česko Velké Losiny


Česko Velké Losiny - destinácia, ktorú by ste mali navštíviť

Ak ste milovník prírody a histórie, ale zároveň hľadáte nové miesta na objavovanie, potom by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu Česka a najmä miesta s názvom Velké Losiny.

Keďže sa môže zdať, že táto destinácia nie je príliš dobre známa, radi by sme vám poradili, ako najjednoduchšie dostanete na miesto letenku a čo môžete počas svojho pobytu zistiť.

Letenky na trase z Bratislavy alebo zo Žiliny do Ostravy a potom do Velkých Losín si môžete zakúpiť online štandardným spôsobom. Cesty z Bratislavy do Ostravy trvajú približne 4 hodiny a z Žiliny približne 2 hodiny.

Po príchode na letisko v Ostrave budete musieť pokračovať vlakom alebo autobusom až do miesta Velké Losiny, ktoré sa nachádza približne 110 kilometrov severovýchodne od Ostravy.

Una letenka a Velké Losiny vás však nečaká iba prírodná krása, ale aj bohatá história. Určite si nenechajte ujsť návštevu zámku Velké Losiny, ktorý patrí k najkrajším zámkovým budovám v Českej republike.

Viac ako tisíc rokov starý hrad bol postupne prebudovaný na krásnu budovu s barokovým štýlom a dnes predstavuje charakteristický symbol mesta. Okrem toho sa tu nachádza aj známa papiernička, v ktorej sa dodnes vyrába papier - skvelý suvenír pre všetkých navštevníkov.

V prípade, že si radi užívate kúpanie v termálnej vode, rozhodne vám odporúčame návštevu termálnych kúpeľov Velké Losiny, ktoré sú umiestnené v tichej časti mesta a poskytujú relax a zábavu pre deti aj dospelých.

Pokojný pobyt v čarovnom prostredí je tou najlepšou možnosťou, aby ste si užili krásnu prírodu a skvelú históriu. Navštívte miesto, ktoré vyzerá, že sa čas v ňom zastavil, a nechajte sa zatiahnuť jeho krásou a atmosférou.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky