Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bulharsko Shumen

Počasie Bulharsko Shumen


Bulharsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Európe. Pokiaľ hovoríme o počasí, Bulharsko je známe počasím, ktoré je ovplyvnené kontinentálnym klimatickým systémom. Mesto Shumen, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska, má prevažne kontinentálne klima, preto je dôležité vedieť, ako sa najlepšie pripraviť na rôzne ročné obdobia.

Jeseň

Jeseň v Shumeni sa prejavuje modernejším, chladnejším počasím, s občasným dažďom v septembri a októbri. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 15 °C a 20 °C, a pretože turisti zvyčajne odchádzajú, môže byť toto obdobie ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú zvieratá a prírodu.

Zima

Zima v Shumeni je chladná a suchá, s teplotami klesajúcimi až do -6 °C. Môže prichádzať ľadový vietor a veľa snehu, takže je dôležité mať dostatočné vrstvy oblečenia. Zima však môže byť pre niektorých turistov skvelým obdobím, pretože mesto má v zime bohatú kultúru, ako sú napríklad tradičné Vianočné trhy.

Jar

Jar v Shumeni predstavuje začiatok teplejšieho počasia, s teplotami od 10°C do 20°C. Môže prísť do krátky dážďový prechod, takže je vhodné mať so sebou náhradné oblečenie. Jar môže byť pre turistov obzvlášť príjemným obdobím, pretože môžu navštíviť rôzne turistické atrakcie, ako je napríklad historický Pamätník 1300 rokov Bulharska.

Leto

Leto v Shumeni je veľmi teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi viac ako 30 °C. V každom prípade, ak si túžite po plávaní v mori, môžete sa vydať na pobrežie Čierneho mora, ktoré sa nachádza na západnej strane. Toto obdobie je najlepšie pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a zábavu na vonkajších aktivitách, ako sú rôzne festivaly a podujatia.

Záver

Mesto Shumen v Bulharsku ponúka rôzne typy počasia počas celej roka, preto je vhodné si urobiť plán na návštevu podľa toho, aké aktivity alebo záujmy máte. Ak sa chystáte na turistiku, športové aktivity alebo prezentácie, najlepšou dobu návštevy je jar alebo jeseň. Ak sa chcete vydať k moru alebo zažiť letné festivaly a zábavu, zvolte návštevu v lete. V každom prípade, Shumen bude mať pre Vás vždy niečo v závislosti od Vašich záujmov a plánov.


Ubytovanie Bulharsko Shumen


Bulharsko je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo miest na objavovanie a prežívanie dovolenky. Jedným z týchto miest je Shumen – historické mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny a ponúka návštevníkom bohaté kultúrne a historické dedičstvo.

Čo sa týka ubytovania v Shumeni, návštevníci majú na výber z množstva možností. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, motelov, apartmánov a penziónov. Cena za nocľah závisí od miesta, typu ubytovania a vybavenia, ale vo väčšine prípadov sú ceny v Shumeni relatívne nízke.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, máte možnosť zostať v niektorom z hotelov v centre mesta. Medzi najpopulárnejšie hotely patrí Hotel Central Park 1 a 2, ktoré sú obľúbené medzi návštevníkmi nielen pre svoju polohu ale aj pre svoje služby a kvalitu. Inou možnosťou sú hotely Dobrudja a Rila, ktoré sú opäť známe svojou kvalitou a ponúkajú prvotriedne služby.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v tichšej oblasti mesta, môžete sa rozhodnúť pre penzióny alebo apartmány, ktoré sú často o niečo lacnejšie ako hotely. Dobrou voľbou je napríklad apartmánový komplex Villa Smilovene, ktorý ponúka súkromné terasy a rozprávkový výhľad na okolie. Penzióny ako napríklad Pri Pŕsi alebo Family Hotel Fancy sú zase ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú útulné a rodinné prostredie.

Ak máte radi prírodu a chceli by ste sa počas dovolenky pozrieť na krásne miesta v okolí Shumenu, môže byť pre vás vhodná dedinka Novi Pazar, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Ubytovanie v Novom Pazári je zväčša v malých súkromných penziónoch, ktoré sú lacné a pritom sú poskytované v kvalite.

V Shumene je teda na výber veľa možností ubytovania pre každého typu návštevníka. Každé miesto má svoju vlastnú atmosféru a vlastnosti, v závislosti od toho, čo hľadáte.

Ak sa teda chystáte na dovolenku do tohto príjemného mesta, určite nájdete pre seba to najlepšie ubytovanie a užijete si dokonalé kultúrne a prírodné zážitky, ktoré tento kúsok Bulharska ponúka!


Letenka Bulharsko Shumen


V Bulharsku sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z takých miest je Shumen. Ak plánujete cestu do tohto mesta, určite využite letenku do Bulharska a presvedčte sa sami, ako krásne mesto Shumen je.

Shumen je jedno z najstarších miest v Bulharsku, nachádza sa na severe krajiny a je vzdialené asi 80 kilometrov od mesta Varna a Čiernomorskej riviéry. Najväčšou atrakciou mesta je impozantná pevnosť, ktorá sa tyčí na vrchu Košwardsko kale. Odtiaľto sa naskytá krásny výhľad na celé mesto a okolitú prírodu.

Okrem pevnosti je v Shumene množstvo ďalších historických pamiatok, medzi ktoré patrí kostol Sv. Petra a Pavla a minaret z 17. storočia. Pre milovníkov kultúry však môže byť aj zaujímavé návšteva múzea Hudobné školy v meste, kde je možné vidieť unikátne nástroje a poznať históriu bulharskej hudby.

V Shumene nájdete aj množstvo prírodných krás, medzi ktoré patrí napríklad kaňon řeky Devol, kde sa naskytá nádherný pohľad na kaňon a okolitú prírodu.

Ak cestujete do Bulharska, letenka na Shumen vám umožní vidieť jedno z najkrajších miest v krajine. Okrem historických a prírodných krás vám mesto ponúka aj množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, kde sa môžete posilniť a oddýchnuť si po náročnom dni.
Vďaka letenke môžete cestovať rýchlo a pohodlne a ušetriť čas. Môžete tak zapojiť do vašej cesty viac miest a zažiť viac zážitkov. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu do Bulharska a objavujte nové krásy krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Shumen


1. Aké je hlavné mesto Bulharska?
Hlavným mestom Bulharska je Sofia.

2. Koľko obyvateľov má Bulharsko?
Počet obyvateľov Bulharska je približne 7 miliónov ľudí.

3. Aká mena sa používa v Bulharsku?
V Bulharsku sa používa mena bulharský lev (BGN).

4. Aký je úradný jazyk v Bulharsku?
Úradným jazykom v Bulharsku je bulharčina.

5. Kde sa nachádza Shumen v Bulharsku?
Šumen sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska.

6. Aké sú top turistické atrakcie v Šumene?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Šumene patrí pevnosť Šumen, jazdec Madara, Pamätník 1300 rokov Bulharska a mešita Tombul.

7. Ako ďaleko je Shumen od Sofie?
Šumen je od Sofie vzdialený približne 360 kilometrov.

8. Aké je počasie v Šumene?
Počasie v Šumene sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale vo všeobecnosti má mierne podnebie s teplými letami a studenými zimami.

9. Aká je miestna kuchyňa v Bulharsku?
Tradičná bulharská kuchyňa zahŕňa jedlá ako banitsa, kavarma a mussaka, ako aj jogurt a bulharské víno.

10. Je Bulharsko bezpečnou krajinou na návštevu?
Bulharsko sa vo všeobecnosti považuje za bezpečnú krajinu na návštevu, no cestujúci by mali vždy prijať bežné opatrenia na zaistenie svojej bezpečnosti.


Dovolenka Bulharsko Shumen


Dobrý deň, dnes by som Vám rada predstavila jedno z mnohých krásnych miest v Bulharsku, ktoré by mohli byť ideálnym miestom pre Vašu letnú dovolenku - Shumen.

Shumen je mesto ležiace na východnom pobreží Bulharska, asi 90 km od Varny. Toto mesto má dlhú históriu a kultúrne dedičstvo prekrásne posedenie s priateľmi alebo rodinnou večernou prechádzkou po meste. Shumen je známy pre svoj nádherný výhľad na celé okolie, z ktorého je viditeľný celý región. Ak by ste mali záujem o preskúmanie miestnych atrakcií, môžete sa ťahať do hradu Shumen, kde si môžete prezrieť nejako históriu mesta a mnohé iné krásne miesta, ktoré nájdete okolo mesta.

Ak by ste sa rozhodli ísť na pláž, môžete sa ísť kúpať do mesta Varna, ktoré je asi hodinu jazdy od Shumenu. Pláže sú tam krásne, čisté a zásobené všetkým, čo by ste potrebovali počas dňa stráveného na pláži.

Po zaujímavých dniach môžete zažiť skvelé bulharské jedlo v krajnej reštaurácii, ktoré sa nachádzajú v meste. Jedlo je tam čerstvé, dobre prichystané a ceny sú pre turistov veľmi prívetivé. Mestečko je plné milých ľudí, ktorí sú ochotní Vám pomôcť a sú veľkí nadšenci pre svoje miesto.

Ak by ste mali záujem o návštevu krajového trhu, ktorý sa koná každú stredu, môžete tam nájsť rôzne zaujímavé veci od potravín až po oblečenie.

Celkovo Shumen ponúka veľa pre turistov, ktorí sa chcú odpočinúť, spoznať nové krajiny a zároveň sa sústrediť na miestnu kultúru a dedičstvo.

Takže, neváhajte a urobte si z tohto leta nezabudnuteľnú dovolenku v Bulharsku Shumen. Mesto Vás určite nezklame svojou krásou a charizmou.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky