Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bulharsko Balchik

Ubytovanie Bulharsko Balchik


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a zároveň objavovať novejšie miesta, určite by ste si mali zvoliť Bulharsko a konkrétne mesto Balchik. Toto kúpeľné mesto na pobreží Čierneho mora, ktoré sa nachádza asi 35 km od Varny, je známe pre svoje krásne pláže a historické pamiatky.

Návšteva Balchiku vám teda ponúka možnosť prežiť dokonalú dovolenku na pláži s oddychom a zároveň sa dozvedieť niečo o histórii a kultúre tohto regiónu. Pestrá ponuka ubytovania v Bulharsku, najmä v Balchiku, predstavuje miesto, kde si určite vyberiete to, čo presne hľadáte.

Hotely a apartmány

Mesto Balchik ponúka širokú ponuku ubytovania vrátane hotelov s rôznymi hviezdičkami a apartmánov. Jedným z najpopulárnejších hotelov v meste je Lighthouse Golf & Spa Resort, ktorý ponúka moderné a elegantné ubytovanie s výhľadom na more a golf ihrisko. V hoteli nájdete 5 bazénov, športoviská, wellness centrum a tiež miestnosť na konanie konferencií.

Ak hľadáte rodinný hotel, môžete si zvoliť hotel Regina Maria Spa Design, ktorý sa nachádza pri oblasti mesta, kde sa nachádza nádherný zámeček a botanické záhrady. Hotel ponúka moderné, klimatizované izby s výhľadom na more alebo na záhradu, wellness centrum ako aj vynikajúcu kuchyňu.

Hostely a penzióny

Okrem luxusnejšieho ubytovania, Balchik ponúka aj cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania ako sú napríklad hostely a penzióny. Hostel Castle Balchik je skvelá voľba pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí hľadajú čisté, bezpečné a jednoduché ubytovanie s dobrým pomerom cena/výkon. Hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka zdieľané aj súkromné izby, wi-fi pripojenie a spoločnú kuchyňu.

Penzión Villa Argo je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú útulné a pohodlné ubytovanie s výhľadom na more. Penzión sa nachádza v dobrej lokalite, v blízkosti pláže a hlavnej stanice. Pozostáva z krásnych izieb s balkónom, malým bazénom a súkromným parkoviskom.

V súhrne, Balchik je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať a zároveň sa potešiť krásami bulharskej krajiny. Pre každého turistu, bez ohľadu na jeho rozpočet, sa v meste nájde ubytovanie, ktoré bude zodpovedať jeho potrebám a predstavám. Preto niet pochýb o tom, že strávite prijemný pobyt v tomto kúpeľnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Balchik


1. Aké je počasie v Balchiku?
Odpoveď: V lete je teplota okolo 30°C, v zime okolo 10°C.

2. Aký je časový posun v Bulharsku?
Odpoveď: Bulharsko má v letnom čase rovnaký čas ako Slovensko, v zime je o hodinu vpred.

3. Je potrebná víza pre návštevu Bulharska?
Odpoveď: Pre držiteľov slovenských pasov nie je potrebné vízum, stačí platný cestovný pas.

4. Kde sa nachádza letisko v blízkosti Balchiku?
Odpoveď: Najbližšie letisko je v meste Varna, ktoré je vzdialené cca 40 km.

5. Aký je miestny typ stravy?
Odpoveď: V Bulharsku sa podáva tradičná balkánska strava, ktorá zahŕňa mäso, ryby, zeleninu a ovocie.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Balchiku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v lete, kedy je teplo a more sa dá kúpať.

7. Sú v Balchiku dostupné verejné dopravné prostriedky?
Odpoveď: Áno, sú dostupné autobusy a taxíky.

8. Kde sa nachádza najkrajší pláž v Balchiku?
Odpoveď: Najkrajšie pláže sa nachádzajú v oblasti Zlatých pieskov, ktoré sú vzdialené asi 30 km.

9. Je bezpečné cestovať do Balchiku?
Odpoveď: Áno, Balchik a Bulharsko sú všeobecne bezpečné miesta na cestovanie.

10. Kde sa nachádza najvyšší vrchol v Bulharsku?
Odpoveď: Najvyšší vrchol v Bulharsku sa nazýva Musala a nachádza sa v pohorí Rila.


Počasie Bulharsko Balchik


Bulharsko je známe svojou krásnou prírodou a teplým stredomorským počasím, ktoré je ideálne pre letné dovolenky. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Bulharsku je mesto Balchik, ktoré sa nachádza na pobreží Čierneho mora.

Počasie v Balchiku je veľmi priaznivé pre turistov počas letných mesiacov. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a voda v mori má prijemných 25 stupňov. V noci sa teploty znížia na približne 20 stupňov, čo umožní príjemný spánok bez potu a nepríjemného tepla.

Od októbra do apríla sa počasie Balchiku mení a stáva sa o niečo studenejším, ale stále ostáva relatívne miernym. Teploty sú približne medzi 5 - 15 stupňov Celzia. Toto obdobie sa však javí ako najvhodnejšie pre turistov, ktorí radšej trávia svoj čas v pokojnejšom prostredí.

V Balchiku je veľa ázijských a iberských vplyvov, čo znamená, že tam môže byť viac dažďov a búrok. Avšak, tieto búrky obvykle trvajú len krátku dobu a následne sa opäť vracia slnečné a teplé počasie.

Ak plánujete navštíviť Balchik, je dôležité si zabezpečiť vhodnú odev a príslušenstvo. Pre letné mesiace by ste mali zobrať s sebou plavky, krátke nohavice, tričká a slnečné okuliare. Na konci leta a na jeseň je však užitočné si so sebou zobrať aj teplejšie veci ako mikinu alebo bundu.

Všeobecne platí, že počasie v Balchiku je veľmi priateľské k turistom. Vzhľadom k jeho miernemu stredomorskému podnebiu, ide o ideálne miesto pre letné dovolenky a romantické prázdniny. Preto neváhajte a navštívte toto krásne mesto a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Bulharsko Balchik


Dovolenka v Bulharsku, konkrétne v Balchiku, je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnych pláží, histórie, architektúry a kultúry.

Balchik sa nachádza na pobreží Čierneho mora, v blízkosti rumunskej hranice. Mesto bolo kedysi dôležitým prístavom pre loďstvo bulharských kráľov a jeho bohatá história sa odráža v jeho starovekých pamiatkach a nádhernom architektonickom dizajne.

Jednou z najväčších atrakcií Balchiku je kráľovský palác a záhrady. Táto historická budova bola kedysi domovom rumunskej kráľovnej Marie, ktorej vášeň pre záhradníctvo a botaniku viedla k vytvoreniu jednej z najkrajších botanických záhrad v Európe. Návštevníci môžu prechádzať rôznymi časťami záhrady, ktoré sú plné exotických rastlín a kvetov z celého sveta.

Pre tých, ktorí hľadajú skutočnú plážovú atmosféru, Balchik ponúka niekoľko nádherných pláží. Jednou z najpopulárnejších je pláž Ruský. Táto pláž má jemný piesok a čistú vodu, a je obľúbená medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi. Okrem toho, mesto má mnoho ďalších pláží, ktoré umožňujú návštevníkom užívať si pohodlie a kľud.

Okrem pláží a paláca, Balchik má mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré sú určite stojí za návštevu. Medzi najpopulárnejšie patrí pevnosť Balchik a prístav. Pevnosť bola postavená na zvyškoch starovekého rímskeho opevnenia a je vynikajúcim príkladom stredovekej architektúry. Prístav je najväčší prístav v regióne a je ideálnym miestom pre nákupy, ochutnávky morskej potraviny a prechádzky.

Celkovo, Balchik ponúka širokú škálu zážitkov pre turistov. Od histórie, architektúry a kultúry až po krásne pláže a nádherné záhrady - návšteva tohto mesta určite stojí za to. Ak hľadáte miesto, kde môžete užiť si skutočnú dovolenku v Bulharsku plnú zábavy a oddychu, Balchik je pre vás tou správnou voľbou.


Letenka Bulharsko Balchik


Balchik, situovaný na severovýchodnom pobreží Bulharska, je malé mestečko bohaté na históriu, kultúru a krásy prírody. Medzi tie najvýznamnejšie pamiatky patrí zámok Queen Marie, Botanická záhrada Balchik a Konzumná štrková pláž.

Ak hľadáte letenky, ktoré vás zavedú do tohto kúzelného mestečka, nebudete mať problém nájsť správne. S niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lety do blízkych letísk ako Varna alebo Ruse, môžete nájsť letenky za prijateľné ceny.

Ak sa rozhodnete cestovať do Balchiku letecky, môžete si vybrať zo širokého spektra príletov. Pri väčších letiskách ako Varna nájdete viacero letov z rôznych krajín Európy. Vypadajú ako napríklad: Praha, Viedeň, Varšava, Budapešť, Bratislava, Kyjev a mnoho iných.

Ak sa rozhodnete pre let do Varny a cestujete z centrálnej Európy, let trvá približne 2 hodiny. Po príchode na letisku sa môžete rozhodnúť pre nájom auta alebo si zabezpečiť privátny transfer na miesto určenia.

A čo potom? Aj keď je Balchik menšie mesto, je plné možností na zábavu a oddychové aktivity. Autom si môžete prejsť celú pobrežnú cestu a zastaviť sa v niektorých veľkých letoviskách, kde si môžete vychutnať tradičné bulharské jedlá, plávať v čistom mori alebo si užiť aktivity ako kajak, potápanie, windsurfing alebo jachtovanie.

Ak máte radi históriu a kultúru, môžete navštíviť zámok Queen Marie a botanickú záhradu, ktoré sú len pár minút autom alebo taxíkom od centra mesta. V zámku si môžete pozrieť niektoré z jej najlepších diel a v botanickej záhrade objaviť niektoré z najzaujímavejších a najkrajších rastlín a zvierat.

Všetky tieto atrakcie sú ľahko dostupné z miestnych hotelových ubytovaní. Ak hľadáte príjemné a útulné miesto na pobyt, nájdete tu množstvo hotelov s rôznou cenovou kategóriou a poplatkami. To zasa záleží od toho, koľko peňazí chcete minúť na vašom dovolenkovom pobyte.

Všetky tieto faktory a možnosti robia Balchik obľúbeným miestom pre dovolenky a oddychové aktivity. Má veľa kultúrnych a zábavných možností, ktoré vám urobia pobyt príjemným a nezabudnuteľným. Ak sa rozhodnete navštíviť toto kúzelné mesto, určite nebudete ľutovať.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky