Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bolívia Isla del Sol

Dovolenka Bolívia Isla del Sol


Bolívia je krajina plná kontrastov: od hustého amazonského pralesa až po klenot andských hôr. Medzi týmito dvoma krajinami sa nachádza miesto, ktoré ponúka zaujímavý mix kultúry a prírodných krás – ostrov Isla del Sol, nachádzajúci sa na jazere Titicaca.

Isla del Sol je v podstate jedným z najdôležitejších duchovných a historických miest pre Aymara a Inca kultúru. Legenda hovorí, že ponad tieto hory stvorila bohyni Pachamama život a ponúkla ľuďom svetlo a teplo Slnka, ktoré dodnes nadáva ostrovu názov.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov, je loďou z Copacabany. Loď prejdete asi hodinu a pol, ale výhľady na cestu sú ohromujúce. Na ostrove Isla del Sol nie sú žiadne automobily, takže sa musíte prepraviť pešo. Cesta môže byť trochu namáhavá, ale výhľady na okolitú krajinu sú úžasné.

Po príchode na ostrov navštívte miesto, kde sa rodil Inca, a prejdite cez posvätné ruiny InkOvých kúpeľov, známymi ako Baños del Inca. Tieto ruiny sú posvätným miestom pre Indiánov Aymara a môžete voňať vodu, ktorá tečie po kamenných vane, ktoré používali Inkovia na rituálne očistenie.

Iné známe miesto, ktoré určite stojí za návštevu, je Torreon del Sol, ktorá je pozostatkom Inkoveho chrámu Slnka. Vo vnútri sa nachádzajú dve kamenné pohrebiská, ktoré symbolizujú Inkovej dvojčatá. Aj keď sú miesta posiate turistami, návšteva miest a prechádzka v okolí vám umožní lepšie porozumieť histórii Bolívie a Inkovej kultúry.

Pre tých, ktorí chcú spoznať zelené zákutia ostrova, môžete sa vydať na miesto nazvané Achacachi, úžasnú záhradnú priestor s mnohými tradičnými plodinami Bolívia ako zemiaky, kukurice, a ďalšie.

Pôvab ostrova Isla del Sol a najmä jeho odkaz pre Inkov a Aymara kultúru sú doslova očarujúce. Zvýrazňuje sa to aj tým, že nedávno bol uznaný ako Svetové dedičstvo UNESCO. Ak hľadáte prepojenie s históriou a kultúrou krajiny, Isla del Sol v Bolívii je ideálny cieľ pre vás. Určite sa sem chystajte prežiť nezabudnuteľný a duchovný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Isla del Sol


Otázky o Bolívii - Isla del Sol:

1) Aký je najlepší čas na návštevu Isla del Sol?

Najlepším časom na návštevu Isla del Sol je medzi aprílom a októbrom, keď je suché obdobie.

2) Ako sa dostanem na Isla del Sol?

Existujú dve trasy, ktoré vedú na Isla del Sol: zo mesta Copacabana a z mesta La Paz. Z Copacabany je prístupné lodou, ktorá trvá približne 2 hodiny. Z La Paz je možné cestovať autobusom do Copacabany, odkiaľ sa dostanete na Isla del Sol.

3) Koľko času potrebujem na prehliadku Isla del Sol?

Prehliadka Isla del Sol by mohla trvať jeden až dva dni, v závislosti od toho, ako veľa času chcete stráviť na jednotlivých miestach.

4) Kde sa nachádza Isla del Sol?

Isla del Sol sa nachádza v jazere Titicaca, ktoré sa nachádza na hranici Bolívie a Peru.

5) Má Isla del Sol ubytovacie zariadenia?

Isla del Sol má niekoľko turistických zariadení a hostincov, ktoré ponúkajú ubytovanie a stravovanie pre návštevníkov.

6) Aké sú miestne atrakcie na Isla del Sol?

Turistické atrakcie zahŕňajú archeologické náleziská, ako napríklad Ruins of Pilko Kaina a Inca stairs, ktoré predstavujú prevedomé miesta pre návštevníkov. Ďalšou atrakciou je lokalita Yumani, ktorá ponúka krásne scenérie jazera Titicaca.

7) Má Isla del Sol nejakého sprievodcu?

Isla del Sol má mnoho sprievodcov, ktorí ponúkajú svoje služby pre návštevníkov. Prehliadky s miestnym sprievodcom vám umožnia lepšie spoznať históriu a kultúru oblasti.


Ubytovanie Bolívia Isla del Sol


Bolívia je krajina, ktorá je plná prirodzených krás a kultúrnych pokladov a jeden z najkrajších miest, ktoré môžete v Bolívii navštíviť, je Isla del Sol. Isla del Sol, alebo "Ostrov slnka", sa nachádza na juhu jazera Titikaka a je považovaný za miesto posvätné pre inkov a Aymarov.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať alebo sa pripojiť ku kultúrnej historii tejto oblasti, pripravte sa na úžasné ubytovanie.

Mnoho hostí sa rozhodne prespať v hoteloch, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Najlepšou možnosťou je Charcas de Bolivia, ktorý sa nachádza na vrchole ostrova a ponúka nádherný výhľad na jazero Titicaca. Hotel je malý a ponúka len niekoľko izieb, ale je to dobrá voľba pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma. Sú tu aj ďalšie ubytovacie možnosti, ako sú hostely alebo chaty, ktoré boli v minulosti obývané Inkami.

Jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať Isla del Sol, je prechádzať sa po jej úchvatných miestach. Tu si môžete vychutnať nádherné výhľady, prejsť pozoruhodné kopce a zájsť si na tie najkrajšie miesta. Pre tých, ktorí sa radi potápajú a plávajú, je tu jazero Titikaka. Tak môžete stráviť pár dní, skočiť do jazera a užívať si pokojnú atmosféru.

V blízkosti hotelov a hostely sú malé reštaurácie a kaviarne, ktoré vám ponúkajú kvalitné miestne jedlá ako sú trucha (ryba), chirripos, mučuna, papas a mnoho ďalších.

Ak hľadáte oddych od ruchu a bežného života, Isla del Sol je ideálnym miestom na relaxáciu a prežitie miestnej kultúry. Ubytovanie na ostrove je skutočne úžasné a určite vám bude nesmierne príjemné sa sem vrátiť.


Letenka Bolívia Isla del Sol


Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň krásne výhľady, navštívte ostrov Isla del Sol v Bolívii. Táto malá prekrásna ostrov je ukrytá v jazeru Titicaca a ponúka neskutočné zážitky pre turistov.

Prístup na ostrov je možný len vodnou dopravou a prezieraví turisti by sa mali rozhodnúť pre miestne trajekty, ktoré odplávajú každú hodinu z prístavu Copacabana. Tie sú lacnejšie a aj keď sa pohybujú pomalšie, dostanete sa na ostrov rovnako ako ostatní turisti. Odtiaľ sa už počas dvoh dní môžete pokojne prechádzať krásnymi miestami a objavovať nové atrakcie.

Ostrov sa rozprestiera na dĺžku 9 kilometrov a na šírku medzi 100 až 500 metrov. Počas vášho pobytu tu môžete navštíviť starobylé rady, monumenty a chrámy, ktoré sú súčasťou kultúry Inkov. Tu môžete navštíviť aj malé rodinné farmy, kde roľníci pestujú zemiaky, kukuricu a ďalšie plodiny.

Z Isly del Sol sa tiež dá pozorovať nádherný výhľad na okolité hory a jezerné pobrežie. Najlepší výhľad sa nachádza na najvyššom bode ostrova, kde je aj malé muzeum, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii ostrova.

S ubytovaním na ostrove je však lepšie sa rozhodnúť pred nástupom na trajekt v meste Copacabana, kde sa ponúka širší výber možností. Je tu dostupná široká ponuka možností, ako základné hostely, kempy alebo roluje ubytovania, ktoré sú určené pre náročnejších turistov.

Ostrov Isla del Sol v Bolívii je teda skutočným pokladom skrytým uprostred jazer Titicaca. Užite si tu atmosféru, prechádzajte sa krásnymi miestami a užívajte si výhľady na krásu okolitej krajiny. Vyberte si svoju letenku už teraz a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Počasie Bolívia Isla del Sol


Bolívia je krajina, ktorá ponúka bohatú históriu a kultúru, zaujímavé miesta a nádhernú prírodu. Jedným z takýchto miest je Isla del Sol alebo „Ostrov Slnka“, ktorý sa nachádza na juhu krajiny v jazere Titicaca. Tento ostrov je považovaný za duchovné a historické srdce Inkov.

Počasie na Isla del Sol je ovplyvnené jazerom Titicaca a vysokohorským podnebím, ktoré charakterizuje celé okolie. V zime, teda od mája do augusta, môžu byť teploty nízko. Môžu sa dokonca dostať až pod bod mrazu, najmä v noci a na ráno. Vo dne je však počasie prijateľné a teploty sa pohybujú okolo 16 stupňov Celzia.

V lete, teda v období od decembra do marca, sú teploty príjemnejšie a pohybujú sa okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Avšak, v lete môže byť veľmi veterno a suché, čo môže zvýšiť pocity chladu a znížiť komfort. Je potrebné sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a dôkladne sa obliecť.

Je vhodné na Isla del Sol si zobrať teplo oblečenie, najmä pokojne môže byť chladné a veterné. Kvalitná obuv je dôležitá, pretože terén je strmý a kamenistý. V lete si nezabudnite pripraviť náhradné oblečenie, zvlášť ak sa plánujete kúpať alebo plávať v jazere.

Celkovo platí, že Isla del Sol je nádherným miestom a stojí za to ho navštíviť kedykoľvek počas roka. Avšak, ak plánujete cestu v zime, odporúčame si zobrať si dostatok oblečenia, aby ste mohli cítiť pohodlne a zároveň sa mohli oddávať obdivovaniu krásy tohto miesta.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky