Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bolívia Isla de la Luna

Dovolenka Bolívia Isla de la Luna


Bolívia je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo nezabudnuteľných zážitkov a skúseností. Táto krajina, nachádzajúca sa v srdci Južnej Ameriky, je známa svojou nádhernou prírodou a kultúrou Inkov a Aymarov. V Bolívii sa nachádza množstvo historických miest, národných parkov a iných turistických atrakcií, ktoré nestojí za opomenutie. Medzi najpopulárnejšie miesta k návšteve patrí aj malé, krásne ostrovčeky Isla de la Luna, ktoré sa nachádza na území slávnej jazera Titicaca.

Isla de la Luna, čo sa v preklade znamená "Ostrov mesiaca", je jedným z pár ostrovov nachádzajúcich sa v jazere Titicaca. Tento malý a krásny ostrov sa nachádza v polohe len 18 kilometrov západne od ostrova Isla del Sol, ktorý je o niečo väčší. Isla de la Luna sa od Isla del Sol odlišuje tým, že poskytuje návštevníkom menej turistických atrakcií, takže si môžete vychutnať pokojnejšiu atmosféru a oveľa viac užiť pokojné prostredie nádherných ostrovov.

Je to miesto naplnené históriou a kultúrou Inku. Ostrov mal veľký význam pre Inkov ako miesto zasvätené Mesiášovi a nachádza sa tu aj niekoľko posvätných miest. Medzi najvýznamnejšie miesta patria Cerro Cojata a posvätná inka ríša.

Napriek tomu, že ostrov poskytuje návštevníkom menej turistických atrakcií, je stále veľmi populárny medzi cestovateľmi, ktorí tadiaľto prechádzajú, keďže poskytuje úchvatné výhľady na jazero Titicaca. Na ostrove sa nachádza aj niekoľko turistických chát, kde si môžete užiť prekrásny výhľad na jazero.

Na Isla de la Luna nájdete aj nádhernú prírodu s obrovskými skalami, vyzerajúce ako ostré hrotne, ktoré sa vypínajú nad jazerom. Pri prechádzke ostrovom motýle lietajú pomedzi kvety a iné rastliny, ktoré tu rastú. Ostrov je tiež domovom množstva rôznych vtákov, ktoré poskytujú ďalšie krásne výhľady.

Ak chcete zažiť niečo skutočne nezabudnuteľné, odporúčame vám prenajať loďku a preplávať si okolo ostrova, čo je naozaj úchvatné. Dostanete sa tak k miestam, ktoré sú z pevniny viditeľné len ťažko a môžete tak vidieť množstvo zaujímavých detailov ostrova Isla de la Luna.

V Bolívii sa nachádza množstvo krásnych a neuveriteľných miest, ktoré vám ponúkajú zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život. Medzi tie najpopulárnejšie miesta patrí práve malý ostrov Isla de la Luna. Vydajte sa tam, uviate sa v nádherných výhľadoch a zažite niečo, čo si budete pamätať na celý život.


Letenka Bolívia Isla de la Luna


Ak máte chuť na dobrodružstvo a zároveň na poznávanie nových kultúr, môžete sa vydať do krajiny, kde sa budú viať vaše zmysly - Bolívie. Táto juhoamerická krajina je bohatá na svoju kultúru, históriu a prírodné krásy. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zastaviť, oddýchnuť si a cítiť sa ako na jednom z najkrajších miest na svete, určite by ste si mali nechať ujsť návštevu ostrova Isla de la Luna.

Isla de la Luna, ktorý v preklade znamená "Ostrov mesiaca", je jedným z dvoch ostrovov na jazere Titicaca v Bolívii. Tento ostrov je pomenovaný po bohyni Mesečnej, ktorú Inkovia uctievali v staroveku. Ostrov je známy pre svoju nádhernú architektúru a kultúru, ktorá sa datuje do inkovskej doby.

Ako sa tam dostať

Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko El Alto, ktoré sa nachádza v bolívskej metropole La Paz. Letenky do Bolívie sú k dispozícii na mnohých webových stránkach, čo znamená, že si môžete vybrať najvhodnejší let pre vás. Po príchode víta vás krajina vysokých vrchov a nádherných scenérií. Na jazero Titicaca sa môžete dostať buď autom, alebo autobusom.

Čo sa na ostrove pozrieť

Hlavnou atrakciou na ostrove Isla de la Luna je malá chrámik, kde sa môžete dozvedieť viac o minulosti a kultúre ostrova. Tento chrámik bol v minulosti miestom, kde sa mladé ženy učili posvätné tance a rituály.

Všetky budovy na ostrove sú postavené tak, aby sa držali prirodzených foriem jazera. Mnohé z týchto budov sú už dlhé roky neobývané, ale stále sú veľmi dobre zachované, čím dávajú návštevníkom príležitosť ísť časom.

Okrem hlavnej atrakcie ostrova môžete vidieť aj krásne západy slnka a vychody slnka, ktoré sú jednými z najkrajších na svete. Je to úžasný zážitok, ktorý by si rozhodne nikto nemal nechať ujsť.

Náleziská Isla de la Luna

Ak máte chuť pre hľadanie skrytých zákutí, môžete stráviť nejaký čas hľadaním rôznych opustených kamenných domov, medzi ktorými sú aj niektoré miesta s artefaktami. Skúmanie nálezisk je určite náročné, ale jedná sa o skvelý spôsob, ako preskúmať minulosť tohto nádherného miesta.

Ako vidíte, návšteva Bolívie, najmä ostrova Isla de la Luna, je jedným z najkrajších zážitkov na svete. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete sa ponoriť do miestnej histórie a kultúry, bolívske ostrovy na jazere Titicaca sú pre vás to pravé miesto. Tak si užite toto nádherné miesto a buďte pripravení stať sa súčasťou jedinečnej kultúry a histórie.


Počasie Bolívia Isla de la Luna


Bolívia je krajina bohatá na množstvo prírodných krás a Isla de la Luna, ktorou sa niekedy nazýva aj ostrov Meseca, je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v tejto krajine. Hoci sa Isla de la Luna nachádza v blízkosti titulnej Isla del Sol na južnom konci jazera Titicaca, toto miesto ponúka jedinečné a neopakovateľné zážitky.

Počasie na Isla de la Luna môže byť veľmi rôznorodé. V lete, od decembra do marca, je počasie väčšinou suché a teplé s dni, ktoré sa môžu vystupovať až do teplôt 30 stupňov Celzia. Toto obdobie ponúka návštevníkom ideálne podmienky na prechádzky po ostrove, rýchle kúpanie v krásnych modrých vodách jazera Titicaca a pozorovanie miestnej fauny a flóry.

Avšak, počas zimy (od mája do augusta) sa počasie stáva suchším a chladnejším s veľmi nízkymi nočnými teplotami. Mnohí návštevníci si preto zvolia leto, aby mohli vychutnať krásy tohto miesta v teplejších podmienkach.

Celkovo sa dá povedať, že počasie na Isla de la Luna je vhodné pre návštevníkov počas celého roka. Avšak, aby ste mohli vychutnať všetky krásy tohto miesta, určité ročné obdobia ponúkajú lepšie podmienky ako iné.

Okrem počasia, návštevníci sa môžu tešiť na množstvo aktivít počas svojho pobytu na Isla de la Luna. Môžete si prenajať čln a vydať sa na jazero Titicaca, objavovať miestne dediny a kultúru, alebo jednoducho len relaxovať a vychutnávať si úžasné scenérie a krásu ostrova.

Celkovo možno povedať, že Isla de la Luna je jedné z najúchvatnejších miest na svete a keďže cestovanie do Bolívie sa stáva stále populárnejším, je určite miesto, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Bez ohľadu na to, aké obdobie sa rozhodnete navštíviť, budete mať určite nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Isla de la Luna


1. Čo je Isla de la Luna v Bolívii?
Isla de la Luna je ostrov v Bolívii, ktorý sa nachádza na jazere Titicaca.

2. Ako sa dostanem na Isla de la Luna?
Na Isla de la Luna sa dá dostať iba lodou zo susednej ostrova Isla del Sol alebo z blízkeho mesta Copacabana.

3. Aké je počasie na Isla de la Luna?
Počasie na Isla de la Luna je pomerne stabilné s priemernými teplotami okolo 20-25 °C počas dňa a nočné teploty klesajú na asi 5-10 ° C.

4. Čo môžem vidieť a robiť na Isla de la Luna?
Na Isla de la Luna sa môžete prejsť kultúrnymi pamiatkami a návštevou miestnych obyvateľov.

5. Je Isla de la Luna turistickým miestom?
Isla de la Luna nie je veľmi preplnenou turistickou destináciou, ale stále sa tam nájdu turisti.

6. Aké sú miestne jedlá a nápoje na Isla de la Luna?
Miestne jedlá a nápoje na Isla de la Luna sa zväčša skladajú z ryže, zemiakov, kukurice a rybieho mäsa.

7. Kde sa nachádzajú najlepšie zdroje informácií o Isla de la Luna?
Najlepším zdrojom informácií o Isla de la Luna sú noviny a turistické kancelárie.

8. Je potrebné sa očkovať pred návštevou Isla de la Luna?
Očkovanie nie je nutné pred návštevou Isla de la Luna.

9. Je potrebná víza pre cestovanie na Isla de la Luna?
Pre cestovanie na Isla de la Luna nie je potrebné vízum, pokiaľ pobyt neprekročí 90 dní.

10. Aké sú zvyky miestnych obyvateľov na Isla de la Luna?
Miestni obyvatelia na Isla de la Luna sú považovaní za veľmi pohostinných a často sa snažia ukázať návštevníkom mnoho organických ciest života.


Ubytovanie Bolívia Isla de la Luna


Bolívia je plná opojnej a exotické krásy, ktorú si môžete užiť pri návšteve tejto krajiny. Táto krajina je domovom mnohých indiánskych kmeňov a bohatých historických miest. Medzi týmito miestami, ktoré stoja za návštevu, je ostrov Isla de la Luna, kde si môžete nájsť útulné a kvalitné ubytovanie.

Ostrov Isla de la Luna sa nachádza v jazere Titicaca, medzi Bolíviou a Peru. Je to jeden z najmenších ostrovov v jazere Titicaca, ale zároveň jeden z najnavštevovanejších. Ostrov dostal svoje meno od početných miestnych legiend, ktoré sa k nemu viažu. Podľa jednej z nich, Božské sestry, ktoré obývajú ostrov, vytvorili jeho meno. Podľa inej verzie, mu bolo pomenovanie podľa Mesiąca, ktorý prenikal cez hory v noci.

Pozrite si naše predstavy o Ubytovanie Bolívia Isla de la Luna a aké možnosti existujú na ubytovanie na tomto krásnom ostrove.

1. Hostel Isla De La Luna

Hostel Isla De La Luna sa nachádza na nádhernom mieste ostrova, v blízkosti pláže. Hostel ponúka svojim návštevníkom kvalitné ubytovanie za veľmi priateľské ceny. Unikátne ubytovanie vám ponúka pohodlné izby so spoločným alebo s vlastným sociálnym zariadením.

2. Ecolodge La Estancia

Ecolodge La Estancia je ďalší stimulujúci možnosť komfortného ubytovania na Isla de la Luna. Svojim hosťom ponúka kvalitné a moderné izby sústredené okolo nádherného záhradného priestoru plného rastlín a kvetov. Hostia môžu tiež užívať výhľad na jazero Titicaca a hory.

3. Posada del Inka

Posada Del Inka ponúka skutočný pohľad na život v bolívskej kultúre, kombinovaný s luxusom a maximálnou pohodlím. Tento ecolodge sa nachádza v srdci Isla de La Luna a ponúka štýlové ubytovanie v tradičných domčekoch. Hostia sa môžu tešiť z krásneho výhľadu na jazero a hory v pohodlí externej terasy.

4. La Cabaña del Lago

Ak sa chcete cítiť ako na riviére, je pre vás La Cabaña Del Lago ideálny zdroj ubytovania. Toto drevené chalúpky sú vyrobené z miestnych drevených druhov a poskytujú pohodlné prebývanie pre návštevníkov. Hostia sa môžu tešiť na exkluzívny priamy výhľad na jazero Titicaca a horu v ich bezprostrednej blízkosti.

5. Inti Ñan Isla del Sol

Inti Ñan Isla del Sol ponúka kvalitné a elegantné ubytovanie pre návštevníkov ostrova. Hostia sa môžu tešiť na útulné izby s balkónom a výhľadom na jazero a hory. Tento ecolodge tiež ponúka množstvo miestnych aktivít, vrátane varenia tradičných bolívieckych jedál, návštevy miestnej trhov, turistiky v blízkej okolitej prírode a jazdy na koni.

Výber ubytovania na Isla de la Luna v Bolívii je v porovnaní s množstvom atrakcií na ostrove veľmi limitovaný. Napriek tomu tu existuje niekoľko možností, ktoré vám umožnia užívať si krásu ostrova, jazera a okolitej krajiny komfortne a luxusne. Ak plánujete návštevu Bolívie, nezabudnite skontrolovať tieto ubytovacie možnosti a zabudnite na ubytovanie priamo na ostrove Isla de la Luna.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky