Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahrajn Bahrain National Museum

Ubytovanie Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrain National Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v krajine a ponúka pre návštevníkov mnoho zaujímavých a fascinujúcich exponátov. Ak hľadáte ubytovanie v Bahrajne, tento múzeum je ideálnou lokáciou, kde si môžete užiť kultúru a históriu Bahrajnu.

Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Manáma a je otvorené pre verejnosť od nedeľe do štvrtka od 8:00 do 20:00 a v piatok a sobotu od 8:00 do 18:00. Môžete tu vidieť rôzne exponáty ako napríklad tradičné odevy, staroveké artefakty, modely lodi a množstvo iných zaujímavostí.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti múzea, môžete skúsiť niektorý z hotelov v okolí. Väčšina z nich má vynikajúcu polohu, ktorá vám umožní jednoduchý prístup k múzeu a ďalším kultúrnym zaujímavostiam.

Jedným z hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti múzea, je napríklad The Westin Bahrain City Centre. Tento luxusný hotel ponúka kvalitné služby a moderné izby. Má tiež vynikajúci výber reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá či exotické nápoje. K dispozícii je tiež spa a fitness centrum, ktoré vám umožnia zrelaxovať a načerpať nové sily na ďalší deň.

Ďalší z možností je radisson blu hotel Bahrain. Tento hotel sa nachádza na pláži a ponúka krásne izby s výhľadom na more. Okrem toho, si môžete užiť vodné športy ako kajakovanie, potápanie alebo plachtenie. Hotel má tiež vynikajúce zariadenia na konferencie a podujatia, pre tých, ktorí cestujú kvôli obchodným cieľom.

Iným skvelým ubytovaním v blízkosti múzea je hotel Mercure Grand Hotel Seef. Tento hotel zabezpečuje pre návštevníkov dostatočný komfort, ktorý potrebujú na oddych. Má tiež vynikajúce reštaurácie a bar, kde si môžete vychutnať jedlá a nápoje z celého sveta. Okrem toho poskytuje prepojenie na neďaleké nákupné centrum, kde si môžete vychutnať nákupy.

Všetky tieto hotely ponúkajú ideálne umiestnenie pre návštevu múzea Bahrain National Museum. Sú tiež ideálnym východiskom na objavovanie ďalších zaujímavostí v Bahrajne, ako napríklad Al Fateh mešita, Qal'at Al-Bahrain a mnoho ďalších miest v okolí. Ak hľadáte ubytovanie v Bahrajne, ktoré je súčasne blízko kultúrnym zaujímavostiam a zaručuje vysokokvalitný komfort, vyberte si niektorý z týchto hotelov a užite si pobyt v tejto krajine plnej histórie a kultúry.


Počasie Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrajn je malý ostrovný štát na Blízkom východe, ktorý sa nachádza v zálive Perského mora. Klima Bahrajnu je subtropické s horúcimi letami a miernymi zimami.

Leto v Bahrajne sa začína v máji a končí v septembri. Počas tohto obdobia teploty dosahujú 38 až 42 stupňov Celzia a vlhkosť je veľmi vysoká. Vysoké teploty a vlhkosť môžu spôsobiť únavu a dehydratáciu, takže je dôležité udržiavať sa vysoko hydratovaným a chrániť sa pred slnkom.

Zima v Bahrajne sa začína v októbri a končí v apríli. Počas tohto obdobia sú teploty miernymi, priemerne 18 až 22 stupňov Celzia. V zime môže pršať, takže je dobré pripraviť si náhradné oblečenie a ochranné oblečenie.

Bahrain National Museum je jedným z najdôležitejších miest v Bahrajne. Nachádza sa v hlavnom meste Manáma a je domovom pre mnoho histórie a kultúry. V múzeu sú zobrazené artefakty z obdobia pred históriou až po súčasnosť, ktoré poskytujú obrazy o živote a kultúre Bahrajnčanov.

Je dôležité vedieť, že Bahrajn je islamský štát, takže je potrebné dodržiavať základné pravidlá náboženskej kultúry. Býva dobre oblečený v zmysle krytia ramien a nôh. V Bahrajne je tiež zakázané konzumovať alkohol na verejnosti.

Napriek horúcim letom a miernej zime, Bahrajn je skvelým miestom na návštevu počas celého roka, najmä pre turistov, ktorí sú radi, že objavujú miesta s kultúrou a históriou. Spolu s Bahrajn National Museum je tu mnoho ďalších zaujímavých atrakcií, ako sú napríklad Mešita Al Fateh, Ramee Grand Hotel & Spa a Muharraq Island.


Dovolenka Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrajn je ostrovný štát v Perzskom zálive, ktorý je bohatý na kultúrne dedičstvo. Ak ste zvedaví na históriu a kultúru tohto kraja, zavítajte do Bahrajnského národného múzea. Jeho expozície vás zavedú do starovekého obdobia, keď bol Bahrajn centrom obchodu a zlata, ale dajú vám aj prehľad o súčasnosti tejto ostrovné krajiny.

Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Manáme a pozostáva z osemnástich galérií, ktoré predstavujú rôzne aspekty bahrajnskej kultúry. Jednou zo zaujímavostí je tanečná sála, kde sa konajú vystúpenia tradičných tancov. Galéria náboženstva ukazuje vplyv islámu, kresťanstva a judaizmu na Bahrajn. Ďalšou zaujímavou expozíciou je aj tzv. Pearl Room, kde sú vystavené vzácne perly, ktoré sú pre Bahrajn charakteristické.

V múzeu nájdete aj mnoho exponátov z obdobia dávnej histórie Bahrajnu, ako sú napríklad artefakty z doby bronzovej, gréckeho a parthského obdobia. Najzaujímavejšie je však určite expozícia o starobylom Dilmune, ktorý bol v 3. až 1. tisícročí pred n.l. jedným z najvýznamnejších centier obchodu v perzskom zálive. Môžete sa pri nej dozvedieť viac o klenote Bahrajnu, ktorým bolo ťaženie života zo slaných jazier.

Múzeum zahŕňa aj modernú históriu Bahrajnu. Ukazuje vývoj krajiny od objavenia ropy, po vznik nezávislosti až po súčasnosť. V tejto časti múzea sa môžete dozvedieť viac o Bahrajnskej revolúcii v roku 2011 a o snahách o demokratizáciu krajiny.

Pre návštevníkov je pripravená aj audio prehliadka, ktorú si môžete požičať na viac jazykov. Vstupné do múzea je približne 6 USD. Múzeum je otvorené každý deň okrem piatkov.

Ak chcete spoznať kultúru Bahrajnu, jeho históriu a skvelé exponáty, Bahrajnské národné múzeum je určite ideálnou voľbou. Takže ak uvažujete o dovolenke na tomto ostrove, nevynechajte toto miesto a pridajte ho na svoj zoznam must-see atrakcií.


Letenka Bahrajn Bahrain National Museum


Ak plánujete navštíviť kráľovstvo Bahrajn počas svojej ďalšej dovolenky, rozhodne by ste nemali prehliadať návštevu Bahrain National Museum.

Historické a kultúrne dedičstvo Bahrajnu sa odzrkadľuje v jedinečnej zbierke artefaktov, ktoré sú prezentované v tomto múzeu. Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Bahrajnu - Manáme, na severovýchodnom cípe ostrova.

Bahrain National Museum ponúka celkový prehľad histórie Bahrajnu. Vystavuje sa tu rozsiahla zbierka artefaktov od pravekého obdobia až po súčasnosť. Muzeum obsahuje päť hlavných galérií prezentujúcich tieto epochy.

Niektoré z najzaujímavejších artefaktov, ktoré môžete v Bahrain National Museum vidieť, sú zlaté šperky a mince, keramika a nádoby, zbrane, nástroje a mnoho ďalších artefaktov z obdobia bronzovej doby.

Okrem toho má múzeum rozsiahle oddelenie venované islamskému umeniu, v ktorom sú prezentované ukážky islamskej architektúry a výrobkov ako sú koberce, modlitebné rúška a vreckovky.

Bahrain National Museum je otvorený pre návštevníkov po celý týždeň a je otvorený od 8:00 ráno do 8:00 večer. Vstupné je pre návštevníkov vo veku 15 rokov a viac 1 BD (približne 2,50 EUR).

Pred návštevou sa uistite, že máte pri sebe fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť krásne a nenávratné chvíle strávené v tomto fascinujúcom múzeu.

Ak máte záujem spoznať históriu a kultúru Kráľovstva Bahrajn, potom je návšteva Bahrain National Museum určite nevyhnutná. Toto múzeum ponúka fascinujúci pohľad na bohaté dedičstvo Bahrajnu a zároveň poskytuje pohodlný spôsob, ako tráviť svoj voľný čas počas dovolenky v tejto čarovnej krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Bahrain National Museum


1. Aké sú otváracie hodiny Bahrain National Museum?

Otváracie hodiny sú od 10:00 do 18:00 v pondelok a stredu, od 10:00 do 20:00 v utorok, čtvrtek a sobotu a od 14:00 do 18:00 v piatok.

2. Koľko stojí vstup do Bahrain National Museum?

Vstupné do múzea stojí 1 BD (Bahrainský dinár), čo je približne 50 Kč.

3. Ako sa tam dostanem?

Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Manáme. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cez taxík alebo autobus.

4. Koľko trvá návšteva múzea?

Trvanie návštevy sa líši v závislosti od toho, koľko si chcete prezrieť. Prehliadka by si mala zabrať aspoň hodinu a pol.

5. Aké exponáty môžem vidieť v Bahrain National Museum?

V múzeu sa nachádza mnoho exponátov z bahrainskej histórie, od prvých osídlení po modernú éru. Medzi najvýznamnejšie patrí kráľovský hrob z Dilmunu, modely tradičných bahrainských domov a ríšskych palácov a mnoho ďalších.

6. Je v múzeu možné robiť fotky?

Áno, fotografovanie je povolené, avšak nesmieš použiť blesk ani profesionálne fotoaparáty.

7. Existuje v múzeu kaviareň alebo reštaurácia?

Áno, v múzeu sa nachádza kaviareň, kde si môžeš dopriať občerstvenie.

8. Je v múzeu wifi?

Áno, v múzeu je dostupné wifi pripojenie pre návštevníkov.

9. Sú v múzeu k dispozícii průvodcovia?

Áno, v múzeu je k dispozícii množstvo průvodcov, ktorí ti môžu poskytnúť informácie o exponátoch.

10. Aký je rozvrh rôznych aktivít v múzeu?

Rozvrh aktivít sa mení v závislosti od mesiaca. Pred návštevou sa ti odporúča zistiť aktuálne informácie na webovej stránke múzea.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky