Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy Little Exuma

Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma - Odkryjte prírodné krásy

Bahamy Little Exuma je malý ostrov v Južných Bahamách, ktorý vám ponúka odpočinok a relaxáciu v krásnych prírodných podmienkach. Tento ostrov je známy svojou nedotknutou prírodou, spektakulárnymi plážami a modrou lagúnou.

Jednou z najkrajších miest na Bahamách Little Exuma je pláž Tropic of Cancer, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, opaľovanie a kúpanie, s krásnym jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou, ktorá sa zdá byť nekonečná. Pláž je tiež ideálnym miestom na piknik a pozorovanie západu slnka.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a skúmanie, je tu modrá lagúna, ktorá je domovom mnohých druhov morských živočíchov. Môžete si prenajať kajak alebo loď a preskúmať okolie, rozžiarujúce sa hlbiny a farebné koralové útesy.

Okrem toho, Bahamy Little Exuma ponúka aj možnosti rybolovu, pretože priekopníkovia si môžu požičať loď a ísť na lov. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o miestnej kultúre a histórii, sú tu rôzne miestne obchody a galérie, ktoré ponúkajú unikátne a ručne vyrábané produkty.

Nezabudnite, že Bahamy Little Exuma je známy aj pre svoju gastronómiu, môžete ochutnať plody mora a miestne jedlá, ktoré sú prípravené z čerstvých zložiek a korenia.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud, pokoj a romantiku, Bahamy Little Exuma je ideálnou voľbou pre vašu dovolenku. Zbalte kufre a vyberte sa do tohto krásneho miesta plného kúzla, ktorý vám umožní úplnú relaxáciu a obnovu vašich síl.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


1. Aké je počasie na Little Exuma?
- Počasie na Little Exuma je celoročne teplé a vlhké. Teplota sa pohybuje od 25-30°C.

2. Aké sú najlepšie pláže na Little Exuma?
- Niektoré z najlepších pláží na Little Exuma sú Tropic of Cancer Beach, Coco Plum Beach a Forbes Hill Beach.

3. Kde sa dá ubytovať na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa dá ubytovať v niekoľkých rezortoch, apartmánoch a domoch na prenájom.

4. Ako sa dostať na Little Exuma?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Little Exuma, je letectvom z hlavného mesta Nassau alebo trajektom z susednej Great Exuma.

5. Čo robiť na Little Exuma okrem pláží?
- Na Little Exuma si môžete užiť rybolov, jazdu na kajaku, prechádzky po prírode a návštevu histórie miestnych dedín.

6. Kde sa dá najlepšie jesť na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa dá najlepšie jesť v miestnych reštauráciách a stánkoch s jedlom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Little Exuma?
- Najlepší čas na návštevu Little Exuma je od decembra do mája, keď je suché a menej veterné počasie.

8. Aké sú miestne zvyky a tradície na Little Exuma?
- Na Little Exuma sa obyvatelia dodržiavajú rôzne miestne zvyky a tradície vrátane rybolovu a rôznych druhov remesiel.

9. Aké sú miestne atrakcie na Little Exuma?
- Niektoré z miestnych atrakcií na Little Exuma sú George Town, Chat 'N' Chill Beach Bar and Grill a Exuma Cays Land and Sea Park.

10. Je potrebné mať víza na návštevu Little Exuma?
- Ak pochádzate z krajiny, ktorá nemá bezvízový vstup do Bahám, potom budete potrebovať víza na návštevu Little Exuma a celých Bahám.


Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy sú skvelým miestom pre dovolenku. Pláže, slnko a jasne modré more sú len niektoré z attributeov, ktoré láka turistov z celého sveta. Tieto ostrovy ponúkajú rôzne skúsenosti ako napríklad potápanie, rybolov alebo len oddych na pláži. Jedným z najspektrálnejších miest Bahám je Little Exuma. Tento ostrov je rajom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a najlepšie počasie.

Väčšina Bahám má teplé, tropické počasie po celý rok. V mesiacoch od decembra do mája je obdobie sucha. V týchto mesiacoch sú teploty priemerné okolo 24 °C - 27 °C. V tomto období je vonku neskutočne príjemne a ideálne na plážovanie. Počas leta, od júna do novembra, väčšina ostrovov čelí tropickým búrkam, ktoré sa môžu stať aj hurikánmi. Napriek tomu, mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť Bahamy počas leta, aby unikli od vysokých teplôt.

Exuma je na juhovýchodnej strane Bahamských ostrovov. Má veľmi podobné podnebie ako zvyšok Bahám, ale má veľké množstvo rôznych miest k výberu od chladných pláží do upravenej močiare a prirodzených modrých jamskách. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C počas celého roka. Slnečné lúče sú najagresívnejšie medzi hodinami 11:00 - 15:00. Miestni odporúčajú, aby turisti mali so sebou opaľovacie krémy s ochranným faktorom 50+.

Jedným z hlavných atribútov Little Exuma je jeho krásne pláže. Sú to priehľadné, modré a teplé vody. Navštívením tejto oblasti môžete vidieť, aké krásne biele piesočné pláže môžu byť. Hlavne plážovo, Divokou ružou a Mocárskou plážou sú najpopulárnejšie. Tieto pláže sú ideálne na piknik alebo grilovanie so svojimi priateľmi a rodinou. Navyše sú ideálne na rôzne aktivity ako potápanie, šnorchlovanie alebo na vlny pre surfistov.

Väčšinou je počasie na Little Exuma perfektné pre turistov, ktorí si potrebujú oddýchnuť na pláži. Toto miesto je jedným z mála ostrovov, kde je povolené kempovať na pláži. Pokiaľ chcete zažiť nutkanie trávenia noci pod hviezdami na pláži, Little Exuma je jedným z najlepších miest pre tento typ zážitku.

Krátko a jasne, Little Exuma je miestom s krásnym počasím pre turistov, ktorí chcú urobiť všetko čo s plážou a oceánom. Či už chcete tráviť veľa času na pláži alebo sa vydať na dobrodružstvo do močarí alebo neobyčajných jaskýň, tento ostrov je určite správne miesto pre každého. Určite je to miesto, ktoré navštívi každý, kto sa chce dozvedieť viac o krásach Bahám.


Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma: Ubytovanie v raji

Bahamy Little Exuma je ostrov v Karibiku, ktorý je snom mnohých turistov. Je to miesto so sýtim pobrežím jemného piesku, nádhernými modrými lagúnami a s čistými koralovými útesmi, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb a iných morských živočíchov. Ak hľadáte raj na zemi, Bahamy Little Exuma je skutočne tou správnou voľbou.

Ak sem plánujete cestu, musíte si vybrať ubytovanie. Na tomto ostrove nájdete rozličné možnosti - od luxusných hotelov až po skromnejšie chatky na pláži. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré by mohli byť pre vás tou správnou voľbou.

1. Turquoise Cay Boutique Hotel

Ak hľadáte luxusné a súkromné ubytovanie, Turquoise Cay Boutique Hotel je tou správnou voľbou. Hotel ponúka 10 súkromných izieb, ktoré sú vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a terasou s výhľadom na oceán. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné karibské jedlá priamo na pláži.

2. Grand Isle Resort & Spa

Grand Isle Resort & Spa ponúka tiež luxusné a súkromné ubytovanie s prístupom k okolitým plážam. Na výber máte z rôznych izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňou, terasou a súkromnými kúpeľňami. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a vyžitie pre celú rodinu.

3. Sandals Emerald Bay

Ak hľadáte romantiku a idylické prostredie, Sandals Emerald Bay je tou správnou voľbou. Tento rezort pre dospelých ponúka romantické apartmány a izby s výhľadom na oceán, kde si môžete užiť súkromie a romantickú atmosféru. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu, kde si môžete vychutnať rôzne chutné jedlá.

4. Palm Bay Beach Club

Palm Bay Beach Club je skromnejšia možnosť ubytovania na Bahamách Little Exuma. Ide o rodinný hotel, ktorý ponúka izby a apartmány s kuchyňou a terasou. Okrem toho môžete využiť aj bazén a iné vyžitie pre celú rodinu.

5. Hideaways at Palm Bay

Hideaways at Palm Bay je ďalšou skromnejšou možnosťou ubytovania na Bahamách Little Exuma. Hotel ponúka izby a apartmány v blízkosti pláže, ktoré sú vybavené klimatizáciou a terasou s výhľadom na oceán. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu.

Bahamy Little Exuma je miesto, kde môžete relaxovať a užiť si dovolenku v raji. Na výber je tu mnoho možností ubytovania, od luxusných hotelov po skromnejšie chatky na pláži. Dôležité je vybrať si také ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať a prispievať k tomu, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách Little Exuma.


Letenka Bahamy Little Exuma


Ak hľadáte miesto pre dovolenku, kde vás bude obklopená modrá voda, biely piesok a jedinečná príroda, Bahamy sú ideálnou destináciou. Na ostrove Little Exuma umocníte svoje nezabudnuteľné zážitky krásnym miestom s množstvom aktivít a zážitkov. Ak sa zaujímate o letenky na ostrov Little Exuma, určite sa dočkáte niekoľkých možností.

Prvou voľbou je let z New Yorku do hlavného mesta Nassau, kde budete môcť pokračovať v ceste na ostrov Little Exuma. Na ostrove nájdete mnoho pláží, kde si môžete užiť slnko a kúpať sa v krásnom karibskom mori. Okrem toho, si môžete prenajať loďku a skúsiť rybolov, prevoz na okolité ostrovy alebo objavovať miesta, ktoré sú nedostupné pešo.

Ak preferujete priame lety, môžete si zvoliť let z Miami. Let trvá zhruba hodinu a pol a po prílete na ostrov Little Exuma sa dostať k miestu určenia nebude trvať dlho. Počas letu si môžete vychutnať spektakulárny výhľad na Bahamy zhora.

Ale prečo by ste si vybrali letenku na ostrov Little Exuma? Okrem skvelých pláží a prírodných zdrojov, si môžete vychutnať aj ďalšie zážitky. Napríklad, môžete sa zúčastniť plážových hier, preteky na prívale alebo súťaže v rybárskej sieti. Zároveň, môžete objavovať miestne atrakcie, ako napríklad Stará Salina, miesto, kde sa otrhávajú mangové plody alebo Cotton Bay Estate, kde nájdete neopísateľné kúsky histórie.

Na záver, letenka na ostrov Little Exuma vám umožní objaviť nové miesta, priateľských ľudí a skvelý spôsob dovolenky. Ak ste pripravení objaviť krásy Bahám, určite vyskúšajte let na ostrov Little Exuma.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky