Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Arménsko Ararat (hora)

Počasie Arménsko Ararat (hora)


Arménsko je známe svojou krásnou krajinou a bohatou históriou. K jednému z najznámejších symbov Arménska patrí hora Ararat. Táto hora, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 5 137 metrov nad morom, sa týči na juhozápadnej hranici Arménska a Turecka.

Ararat je symbolom pre Arménsko a má dôležitú historickú a náboženskú hodnotu pre arménsky národ. Táto hora je spájaná so zoslaním Potopy, ktorý bol považovaný za prejav Božej spravodlivosti, ale zároveň aj s Noemovou archou, ktorá mala po Potope uväzníť všetky zvieratá.

Počasie v okolí hory Ararat je veľmi rôznorodé a závisí od ročného obdobia. V lete môžu teploty dosiahnuť až do 35 stupňov Celzia a vo vyšších nadmorských výškach sa vyskytujú suché a horúce dni. Zima naopak prichádza s mrazom a snehom, kedy teploty klesajú až na -20 stupňov Celzia.

V závislosti na množstve snehu môže byť horolezenie na Ararate ťažké alebo dokonca nemožné. Preto sa najlepšie čas na návštevu tejto krajiny a hory Ararat je v lete alebo na jeseň.

Okrem náboženskej a historického významu hrá Ararat dôležitú úlohu aj v Arménskej turistickej ponuke. Prírodné krásy a majestátnosť tejto hory prilákali mnoho turistov z celého sveta. Z lákavých turistických atrakcií v okolí hory Ararat môžeme spomenúť plavbu na jazere Sevan alebo návštevu krajiny Arménska, ktorá je bohatá na pamiatky a zaujímavé miesta.

Vrátane legendárneho pohoria Ararat nabýva Arménsko i na význame turistickej destinácie, s mnohými prírodnými krásami, historickými atrakciami a jedinečnou kuchyňou. Pre fanúšikov turistiky, adrenalinových športov a kultúry môže byť Arménsko skutočným rajom na zemi.

Všetko však začína s Araratom, križovatkou kultúr a symbolickým odkazom Arménska natoľko, že ho nájdeme dokonca aj na národnej vlajke. Hora Ararat je nielen významnou súčasťou arménskej histórie a kultúry, ale aj krásnym prírodným javom, ktorý nás môže obdivovať svojou veľkosťou a lietavosťou už od vzdialenosti desiatok kilometrov.


Dovolenka Arménsko Ararat (hora)


Arménsko – krajina s bohatou históriou, kultúrou a jedinečnou prírodou. Krajina, ktorá je známa svojimi krásnymi kláštorami, historickými pamiatkami a jedinečnými vínami. No ale Arménsko ponúka aj niečo iné, niečo úplne nezabudnuteľné – vrchol Ararat. Táto záhadná hora je zaujímavá nielen pre Arméncov, ale pre vsetkých milovníkov turistiky a výletov.

Ararat, označovaný aj ako Biblický vrchol, je najvyššou horou Arménska. Známejšia časť tejto hory, väčšina z jej súčasnej podoby, sa nachádza v Turecku, ale aj malá časť hory patrí k Arménsku. Pre Arméncov znamená táto hora veľa, pretože je to symbol pôvodného krajiny Arménie, ktorá sa nachádza práve na úpätí tejto hory. Preto by ste nemali vynechať príležitosť a navštíviť túto unikátnu horu, ktorá má mimoriadne význam pre celé Arménsko.

Na vrchole Araratu, ktorý je vysoký 5137 metrov nad morom, môžete vidieť úžasné panoramatické výhľady na celé okolie a na pohľade do diaľky získať celkom nový rozmerný pocit slobody prítomnosti v nekonečných priestoroch. Ale výlet na vrchol nie je pre každého, pretože je dosť vyčerpávajúci . Výlet sa začína v horách údolí, vedie cez parchantné zóny, koscové púšte a niekoľko ľadových polí. Cesta na vrchol trvá päť dní a predstavuje pre návštevníkov obrovský výzvy.

Ak však nie ste horolezec alebo vás výstup na vrchol Ararat nezaujal, stále môžete vidieť túto krásnu horu z jiného pohľadu. Výlet na úpätie hory, kde sa nachádzajú arménske klenoty ako kláštory Khor Virap a Noravank a vinice Areni, by mohol byť ideálnou voľbou. Ak navštívite tieto miesta, budete môcť vidieť krásne výhľady na hory, rieky, vinice a historické pamiatky.

V archeologickom parku v Ararate, môžete vidieť unikátne muzeum, kde sa nachádza rad archeologických nálezov, ktoré boli nájdené okolo hory. Okrem toho sú k dispozícii rôzne zariadenia pre turistov, ktoré umožňujú získanie informácií o histórii regiónu.

Ak teda ešte nemáte naplánovanú letnú dovolenku, Arménsko by mohlo byť miesto, ktoré hľadáte. Vybraním sa na horu Ararat, uvidíte úchvatné výhľady na krajinu, poznáte fascinujúcu históriu a ochutnáte skvelé arménske vína a kuchyňu. Niet pochýb o tom, že tieto zážitky si zapamätáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Ararat (hora)


Q: Čo je Arménsko Ararat?
A: Arménsko Ararat je hora nachádzajúca sa v Arménsku.

Q: Ako vysoká je Arménsko Ararat?
A: Arménsko Ararat je vysoká 5 137 metrov.

Q: Kde sa nachádza Arménsko Ararat?
A: Arménsko Ararat sa nachádza v južnom Arménsku, blízko hraníc s Tureckom a Iránom.

Q: Je Arménsko Ararat aktívny vulkán?
A: Nie, Arménsko Ararat je neaktívny vulkán.

Q: Je Arménsko Ararat posvätná hora pre Arméncov?
A: Áno, Arménsko Ararat je považovaný za posvätnú horu pre Arméncov.

Q: Je možné vyviesť na Arménsko Ararat?
A: Áno, je možné vyviesť na Arménsko Ararat, ale vyžaduje si to fyzickú kondíciu a skúsenosť s vysokohorskou turistikou.


Ubytovanie Arménsko Ararat (hora)


Arménsko je krajina bohatá na kultúru a históriu. Jednou z najikonickejších atrakcií Arménska je okrem iného aj hora Ararat. Hora Ararat, ktorá je aj súčasťou arménskeho štátneho znaku, patrí medzi najvyššie vrchy v Arménsku a jej silueta je nepriechodná. Araratská hora je zároveň duchovným dedom a národným symbolom Arménska.

Nachádza sa v provincii Ararat, asi 20 kilometrov južne od arménskeho hlavného mesta Jerevanu. Okrem jej očarovania je samozrejme dôležitá aj otázka ubytovania, ktorému sa budeme venovať v tomto článku.

Mnoho turistov chce navštíviť Araratskú horu až tak, že ju chce tiež zdolať. Ak plánujete takéto dobrodružstvo, mali by ste sa ubytovať v jednom z mnohých hostovských domov alebo horských chatiek v okolí hory. Tieto ubytovacie možnosti sú mnohokrát ideálnou voľbou, keďže sú blízko veľa atrakcií a rôznych túr, ktoré by ste mohli podniknúť.

Ak však nepatríte medzi športovcov a dobrodruhov, mali by ste sa ubytovať v niektorom hotely v Jerevane. Jerevan je vzdialený iba 20 kilometrov od Araratskej hory a má množstvo kvalitných hotelov, ktoré vám poskytnú všetko, čo potrebujete po náročnej túre v horách.

Niekoľko odporúčaní na ubytovanie v Jerevane:

1. Hotel National: Nachádza sa v srdci Jerevanu a ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením.

2. Hotel Paris: Tento luxusný hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka elegantne zariadené izby a suitu. Navštívte tiež ich reštauráciu, kde si môžete vychutnať regionálne a medzinárodné jedlá.

3. The Alexander: Tento hotel sa nachádza len 600 metrov od Arménskej opera a Katedrály sv. Grégoŕa Veľkého v centre mesta. Ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Okrem týchto hotelov nájdete v Jerevane mnoho ďalších ubytovacích možností rôznych kategórií. Vyberte si podľa svojich preferencií a požiadaviek.

V každom prípade návšteva hory Ararat je určite zážitkom, na ktorý nezabudnete. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, nezabudnite si užiť krásy Arménska a nádheru hory Ararat.


Letenka Arménsko Ararat (hora)


V Arménsku sa nachádza krásna hora Ararat, ktorá sa týči až do výšky 5 165 metrov nad morom. Tento hrebeň sa nachádza na pomedzí medzi Tureckom a Arménskom a je významný nielen pre svoju výšku, ale aj pre náboženskú hodnotu, ktorú má pre Arméncov.

Mnoho cestovateľov sa snaží navštíviť túto slávnu horu, ale netušia, ako sa tam dostať. Máte niekoľko možností, ale najjednoduchšou cestou je byť flexibilný pri výbere letenky do Arménska.

Ak sa chystáte navštíviť Arménsko a dosťťe sa na Ararat, môžete letieť na medzinárodné letisko v Jerevane a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do obce Artas. Je to obec, kde sa nachádza miesto, kde väčšina turistov začína svoju výpravu na Ararat.

Z Artasu vás čaká niekoľkodňová túra, ktorá sa bude zvyšovať v náročnosti, čím budete bližšie k vrcholu. Táto túra je preto vhodná pre skúsených turistov a horských sprievodcov.

Tip: potrebujete vízum na vstup do Arménska. Pred odletom si uistite, že máte všetky potrebné dokumenty.

Na vrchole vás čakajú neskutočné výhľady na Arménsko a Turecko a môžete sa tešiť z pocitu úspešnej výpravy. Na záver niekoľko zaujímavostí o Arménsku: krajina má svoje písmo, Arménska apoštolská cirkvi je jednou z najstarších kresťanských cirkví na svete a známe sú aj arménske biserice a kláštory z r. 301 n.l.

Výprava na Ararat je nezabudnuteľným zážitkom. Ak sa rozhodnete navštíviť túto horu, nezabudnite si do svojho cestoviného plánu zahrnúť aj návštevu iných turistických atrakcií v Arménsku. Krajina ponúka mnoho príležitostí na objavovanie krás arménskej kultúry, dejín a prírody.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky