Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Pishat e Butrintit

Počasie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je skvelou turistickou destináciou s krásnou krajinnou scenériou a bohatou kultúrou. Oblasti, ako napríklad Pishat a Butrint, sú známe svojou jemnou klímou a zaujímavou históriou. Ak plánujete výlet do Albánska, nezabudnite sa oboznámiť aj s počasím.

Butrint sa nachádza na juhu Albánska a je známe svojim nádherným archeologickým komplexom, ktorý je zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Počasie v Butrinte v lete býva veľmi horúce s teplotami dosahujúcimi až 34 °C. Však aj v zime býva teplota priemerná až mrazivá, pohybuje sa okolo 11-12 °C, takže nezabudnite obliecť sa do vhodného oblečenia.

Pishat, ktoré sa nachádza východne od Tirany, je ideálnou oblasťou pre tých, ktorí chcú relaxovať a užívať si pokojné prímorské prostredie. Počasie v Pishat býva teplé a suché v lete, s teplotami od 28 do 32 °C a teplotou vody okolo 25 °C. V zime býva teplota mierne najmä v noci, s priemernými teplotami mierne ťažkými okolo 16-18 °C.

Ak plánujete navštíviť Albánsko počas leta, nezabudnite si so sebou zobrať slnečné okuliare, klobúk a ochranný krém proti slnečným lúčom. Albánsko má v lete veľmi horúce počasie, takže je lepšie zostať v chlade v najhorúcejších hodinách dňa a oživiť sa plávaním v mori alebo bazéne.

V každom prípade, bez ohľadu na to, aké počasie v Albánsku sa rozhodnete využiť, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie a obuv pre danú sezónu. Albánsko je nádherné miesto plné krásnych miest a prírodných zaujímavostí, ktoré sa môžete preskúmať bez ohľadu na počasie. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Pishat e Butrintit


1. Čo je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita v Albánsku, ktorá bola kedysi antickým mesto-k štátu.

2. Koľko stojí vstup na Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 lek (asi 5€) pre dospelých a 350 lek (asi 2,5€) pre deti a študentov.

3. Aké sú otváracie hodiny Butrintu?

Butrint je otvorené od 1. apríla do 31. októbra každý deň od 8:00 do 19:00 hod. Od 1. novembra do 31. marca sa otváracie hodiny menia na 8:00 do 17:00 hod.

4. Existuje v Butrinte úschovňa vecí?

Áno, vstupnou bránou sa nachádza veľká úschovňa vecí. Môžete si tu nechať veci, ktoré nechcete nosiť so sebou na prehliadku.

5. Do Butrintu môžem vstúpiť so psom?

Nie, so psami do Butrintu vstupovať nesmiete.

6. Je v Butrinte možné viesť predaj suvenírov?

Áno, v Butrinte je niekoľko miest, kde sa dajú kúpiť suveníry ako napríklad tričká, magnetky alebo anticko-nové náušnice.

7. Ktorý je najlepší spôsob, ako sa dostať do Butrintu?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu, je automobilom alebo taxíkom.

8. Je v Butrinte k dispozícii bezplatné wifi pripojenie?

Áno, v celom areáli Butrintu je k dispozícii bezplatné wifi pripojenie.

9. Môžem v Butrinte viesť piknik?

Nie, piknik v areáli Butrint nie je povolený.

10. Kde sa nachádzajú najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte?

Najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte sú napríklad divadlo, chrám Asclepia, baptisterium alebo baptistéria, rímska ťažobná technológia, ktorá zahrňuje acueducts a rímske kúpele.


Letenka Albánsko Pishat e Butrintit


Letenka do Albánska je vynikajúcim spôsobom, ako objaviť krajiny Balkánskeho polostrova, ktoré sú plné fascinujúceho kultúrneho dedičstva a krásnej prírody. Ak sa rozhodujete navštíviť južné Albánsko, určite si nenechajte ujsť návštevu mesta Butrint, ktoré je plné histórie, zatiaľ čo Pishat e Butrintit vás zahrnie krásou prírody.

Butrint je staroveké rímske mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska. Svojou históriou dokáže lákať mnoho milovníkov kultúry a archeológie. Mesto sa nachádza na kopci a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolité pláže, útesy a jazero. Hlavne pre svoje archeologické výkopky a staroveké pamiatky sa Butrint nachádza na zozname Svetového dedičstva UNESCO od roku 1992. Návštevníci si môžu prezrieť rímske kúpele, amfiteátre, chrámy a fórum, ktoré sú stále viditeľné v Butrinte.

Pishat e Butrintit, znamená po albánsky Butrintský les a nachádza sa neďaleko mesta Butrint. Je to malý les, ktorý sa nachádza pri jazere a ponúka nádherné prostredie na prechádzky. Výhľad na jazero a rybárske lode vás dokážu vtiahnuť do úžasného sveta, ktorý je dobrým miestom pre relax. Les je plný rôznych druhov stromov, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru na prechádzky. Ak sa rozhodnete prenajať si čln, môžete sa po jazere previezť k neďalekej pláži a okúpať sa v príjemnej vode.

Letenky spojujúce Albánsko a Slovensko možno nájsť v rôznych cenových kategóriách, preto môže byť návšteva Albánska pre každého. Albánsko vás určite ohúri svojim pôvabom a návšteva Butrintu s lesom Pishat e Butrintit vám ukáže jeho bohaté kultúrne a prírodné dedičstvo. Nie je dôvod, prečo by ste nemohli zažiť niečo z tohto sveta na vlastnej koži, užite si to a vychutnajte si Albánsko na vlastnej koži.


Ubytovanie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je krajina mnohých krás a zelenej prírody, ktorú si určite musíte ísť pozrieť. Ak hľadáte ubytovanie v oblasti Albánska, ktorá ponúka krásne pláže a pokojnú prírodu, potom by ste mali navštíviť oblasť Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je oblasť nachádzajúca sa na juhu Albánska, blízko starovekého mesta Butrint. Je to pokojné miesto, s krásnymi plytkými plážami a okolím obklopeným zelenými kopecmi. Nachádza sa v tesnej blízkosti jazera Butrint a ponúka množstvo aktivít na voľný čas, ako je napríklad jazda na bicykli, turistika, rybolov a plážový volejbal.

V oblasti Pishat e Butrintit sa nachádzajú rôzne druhy ubytovania, od malých privátnych izieb až po luxusné hotely. Niektoré z najlepších voľieb sú hotely, ubytovania v súkromí a kempy. Bývanie v súkromí je ideálne pre tých, ktorí hľadajú autenticitu a chcú sa cítiť ako miestni obyvatelia. Kempy sú tiež populárne pre tí, ktorí hľadajú lacné ubytovanie a sú radi, že majú prístup k prírode.

Luxusným ubytovaním v tejto oblasti je Grand Hotel Butrinti. Tento hotel ponúka klimatizované izby s výhľadom na more a záhradu, fitness centrum, vonkajší bazén a bar priamo na pláži. Ak hľadáte niečo lacnejšie, sú v oblasti aj niektoré menšie hotely a rodinné domy na prenájom.

Okrem pláží a prírody ponúka oblasť Pishat e Butrintit množstvo možností na poznanie kultúry a histórie. V blízkosti sa nachádza Butrint, staroveké mesto, ktoré stojí na zozname UNESCO. Toto mesto je plné historickej architektúry a symbolov, ktoré sú pre Albánsko unikátne. Okrem toho tu môžete navštíviť aj niektoré z najlepších reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú tradičné albánske jedlá a nápoje.

V oblasti Pishat e Butrintit sa môžete taktiež zúčastniť rôznych aktivít. V športovom centre v blízkosti jazera si môžete prenajať kajaky alebo šlapadlá, s ktorými môžete preskúmať jazero a jeho nezvyčajnú prírodu. Ak budete mať radi turistiku, môžete sa vydať po miestnych chodníkoch a cestách, ktoré vedú k najlepším miestam v oblasti.

Celkovo by sme mohli povedať, že ak hľadáte ubytovanie v Albánsku, oblasť Pishat e Butrintit je ideálnym miestom, kde si môžete užiť krásnu prírodu a zároveň spoznať históriu a kultúru albánskeho národa. Určite by ste si sem mali urobiť výlet a vyskúšať si rad aktivít, ktoré vám tu ponúkajú.


Dovolenka Albánsko Pishat e Butrintit


Ahoj! Rád by som ti povedal o krásnej dovolenke v Albánsku, presnejšie o miestach Pisha a Butrint.

Albánsko je krajina s fascinujúcou históriou a množstvom miest na objavenie. Medzi týmito miestami sú aj Pisha a Butrint, ktoré sú dôkazom toho, že Albánsko má mnoho klenotov, ktoré stoja za to objavovať.

Pisha je krásna malá dedinka, ktorá sa nachádza v južnej časti Albánska. Je to útulná a kľudná dedinka s čistými piesočnatými plážami a priezračnou vodou. Ak by si chcel užiť pokojnú dovolenku v blízkosti malebného prístavu, Pisha je to správne miesto! Okrem malebného prostredia si môžeš tiež vychutnať tradičné albánske jedlá, ktoré sú lahodné a chutné.

Ale to nie je všetko! Pisha je tiež ideálnym miestom na výlety do okolia. Poďme sa pozrieť na najbližšie miesta, ktoré stojí za to objavovať.

Najbližšie nádherné miesto k Pisha je Butrint, zhruba hodinu cesty od nej. Butrint je archeologická lokalita, ktorá bola kedysi dôležitým obchodným centrom v staroveku. Dnes je to národný park, ktorý ponúka turistom možnosť vidieť nádhernú zmes rímskej a gréckej architektúry.

Môžeš sa prechádzať hradbami, ktoré obklopujú mesto, pozorovať najrôznejšie stavby, od amfiteátra po chrámy, diviť sa mnohým sloným sloním sochám, ktoré tu stoja.

Okrem Butrintu môžeš tiež navštíviť ďalšie miesta, ako sú Gjirokastër, Sarandë, Ksamil a mnoho ďalších. Gjirokastër je krásne hraničné mesto s kameninovými domami a mnohými historickými miestami. Sarandë je moderné letovisko s nádhernými plážami, a Ksamil je úplne úchvatné letovisko s ostrými skalami a krásnymi jazerami.

Takže ak chceš objaviť kúsok nezvyčajnej krásy Albánska, Pisha a Butrint sú miesta, ktoré ti vrelo odporúčam! Mám pocit, že budeš mať nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budeš pamätať na celý život.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky