Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Streda, 19 január 2022
Dnes má meniny 
Drahomíra
 
 

História ZO SZCH IPD

V našej obci chov drobných zvierat bol rozšírený už veľmi dávno. O cieľavedomom šľachtení, zlepšovaní úžitkových vlastností sa v tom čase nedalo hovoriť. Našli sa však drobnochovatelia, u ktorých snaha mať zvieratá, ktoré okrem krásy prinesú aj vyšší úžitok, viac vajec, mäsa, kvalitnejšie perie. Žiaľ písomne údaje sa o organizovanej činnosti ivanských drobnochovateľov z dávnejších čias nezachovali, takže vierohodne môžeme hodnotiť prácu ZO Slovenského zväzu chovateľov v Ivanke pri Dunaji od roku 1987, kedy bola obnovená činnosť.

Každoročne sa organizovali miestne, oblastné i národné výstavy zvierat. Organizácia chovateľov zabezpečovala odborné prednášky pre svojich členov, autobusové zájazdy a výstavy doma i v zahraničí. Obľúbene sú aj každoročne usporiadaný chovateľský ples, grilovanie či osožná brigádnicka pomoc pri skrášľovaní našej obce.

Veľmi vysoko je hodnotená práca ivanských chovateľov so svojimi zvieratami na výstavách.
Členovia našej základnej organizácie chovajú približne 1200 kusov registrovaných holubov, 356 kusov hydiny a 281 kusov králikov. Počet členov v našej organizácii je 35. Ak máte záujem o chovateľské hobby v nasej organizácii, budeme sa tešiť, či už ako aktívny alebo podporujúci člen v našej organizácii Vás veľmi radi privítame. Podmienky na získanie členstva nájdete v stanovách na stránkach SZCH. Pre naše milované manželky a partnerky, ktoré nás podporujú v našej chovateľskej vášni ponúkame na našej stránke zaujímavé a chutné recepty.

Na našej web stránke chceme otvoriť diskusiu o pozitívach i negatívach našej chovateľskej práce. Každá iniciatíva na dobrovoľnú spoluprácu a rozvíjanie ktorejkoľvek časti našej web stránky je vítané.
Budete to Vy, kto posúdi, ako sa nám bude dariť. Prajeme Vám príjemné surfovanie naprieč našou web stránkou.


Hodnotená práca