Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Streda, 01 apríl 2020
Dnes má meniny 
Hugo

Fórum chovatelia-ipd.sk  

bea
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Re:kvoka - 14/07/2013 12:11 Dobrý deň veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.Kvoka bola ľahkého plemena vlaška mala 11-vajíčok zdrobnelej velsumky,pekne ich zakryla.Ešte večer sme ju kontrolovali a všetko bolo v poriadku,ráno už chcela isť von už nesedela ale hniezdo vyzeralo v poriadku.No už o 4-hodiny som sa na ňu bola pozrieť a všetky vajíčka boli porozhadzované po celej bedničke tak som ju pustila von a vajíčka som vzala a dala do krabice pod lampu.Chovom sliepok sa síce nezaoberám veľmi dlho ale mám o nich veľa preštudované ale je to zložité.Dočítala som sa že potrebujú vysokú vlhkosť aj keď som ich rosila octovou vodou aj tak to nestačilo.Výsledok 2-boli naklované tak som im pomohla jedno zahynulo do jednej hodiny,2-boli mrtvé už skôr lebo boli zaliate mútnou tekutinou,2-uhynuli po otrase lebo boli zaliate krvou,ostatné vyzerali v poriadku ale ja som ich musela pod lampou vysušiť mali teplotu 36 stupňou ale vlhkosť určite nemali takú akú mali mať (to je môj názor).A to druhé ktorému som pomohla je bojovník už prežilo prvých 24-hodín tak uvidím čo bude ďalej.A preto ho oslovujem v mužskom rode lebo keď som dobre čítala tak kohútik velsumky je jednofarebný tak je to môj bojovník.
Krásny a príjemný deň.
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.

Témy Autor Dátum
    thread link
kvoka
bea 12/07/2013 15:44
    thread link
thread linkthread link Re:kvoka
Mischo 13/07/2013 14:42
    thread link
thread linkthread linkthread link Re:kvoka
bea 14/07/2013 12:11