Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Streda, 27 máj 2020
Dnes má meniny 
Iveta
 
 
Fórum chovatelia-ipd.sk  


Zajko
Návštevník

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Králikáreň - 07/06/2008 00:14 Potrebovala by som poradiť ohladne podlahy v králikáni. Momentálne máme len drevenú podlahu a chceli by sme ju už vymeniť. Keby ste vedeli o niekom, kto vyrába nejaké kovové rošty pre králikárne. Bohužial sa doteraz nepodarilo nič vhodné nájsť, tak Vás prosím o dobrú radu.
Ďakujem
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
holub33
Návštevník

Junior Boarder
Príspevkov: 6
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Re:Králikáreň - 09/06/2008 05:42 ahoj Zajko,posielam ti link na chovateľa králikov,nepoužíva rošty,myslím že je to praktické a dobra investícia a dajú sa vyrobiť. http://www.kaninchen-wuertt.de/_html/aus_dem_verband/jgross/index.htm
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 29
graph
Hodnotenie: 1  
Re:Králikáreň - 16/06/2008 09:17 čau zajko, o roštových podlahách sa mi už aj sníva, tiež mám vyrobené drevené rošty ale životnosť tam je asi dva tri roky na výstave v Čechách som objavil u pána Hradského na mieru vyrábané rošty - Skládací plastový rošt do kotce králíkárny - http://www.sweb.cz/hradsky-sunk/ajinek.htm - montáž je jednoduchá. zašleš mu vnútorný rozmer králikárne, z ktorej strany sú dvierka a on ti nareže na mieru skladací rošt ktorý prežije minimálne králikáreň. materiál je tvrdený plast nenáročný na údržbu. chodieva na burzy do Hodonína ( prvá nedeľa v mesiaci ) a myslím že posiela tovar aj na dobierku a výrazne lacnejší než majú slovenský predajcovia http://www.sweb.cz/hradsky-sunk/cenik.htm kovové rošty ti zhrdzavejú skôr či neskôr, firma PERFORA v Trnave vyrába perforované plechy podľa požiadaviek - sitá majú kosoštvorcový tvar a veľkosť dier je ľubovolná ale museli by byť s nerezového plechu, kde by sa cena vyšplhala na cca 1500-2500,- SKK za ešte neperforovanú tabuľu plechu ( 2m štvorcové ). nehovoriac o tom že má ostré hrany a králiky na takýchto roštoch dosť trpia na otlaky, hlavne veľké plemená a staršie jedince.
...veľa úspechov v chove...
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
vlastimil.kocvara1
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 3
graphgraph
Hodnotenie: -1  
Re:Králikáreň - 20/03/2009 06:25 [img] [file]
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
vlastimil.kocvara1
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 3
graphgraph
Hodnotenie: -1  
Re:Králikáreň - 20/03/2009 08:04 ak chovate kraliky strednych Ni,Nb,Cal,
čv-činčila velka,je na hranici vahovej kategorie velkych a strednych plemien 4,5kg.Všetky tieto plemena su nachylne na otlaky,pri chove na roštoch nehovoriac o velkych plemenach Vb,Ab,Fb,Bo,-otlaky su praktycky neliečitelne!

Doporučjem normalnu podlahu s naklonom von "pre odtok moču"

Toto plati pre bežny chov!

Pre farmarsky,klietkovy chov treba toto všetko zvažiť -plemena,ich hmotnosť-plemenne kusy,nie jatočne kusy!

[img] [file]

Príspevok upravovaný: vlastimil.kocvara1, v: 20/03/2009 09:38

Príspevok upravovaný: vlastimil.kocvara1, v: 20/03/2009 09:39
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.