Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Pondelok, 16 september 2019
Dnes má meniny 
Ľudmila

Fórum chovatelia-ipd.sk  

Dominika8
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Hodnotenie: 0  
nosnice - 25/09/2014 17:12 Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať čo treba robiť v prípade ak naše domáce sliepky začali asi pred mesiacom znášať vajcia bez škrupiny. Existuje na tento problém nejaký liek alebo prídavok do stravy, a čo môže byť prosím vás príčinou tohto problému?
Ďakujem
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Virgo
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 3
graphgraph
Re:nosnice - 05/11/2014 13:44 Skrupina vajec je vraj tvorena vapnikom z kosti. Takze pravdepodobne maju malo vapnika. Treba im davat papat skrupiny z vajicok, najlepsie ihned po pouziti vajicka, lebo cerstve este z vrstvou bielka im chutia najviac (aspon tym mojim). Stare a ususene skrupiny moc neoblubuju.

Neviem ako su stare vase sliepky, ale tato rada je pravdepodobne az pre vase dalsie sliepky,ktore si kupite.

Totiz ked moja sliepka (nastastie len jedna) zacala mat tento problem, tak asi za pol roka zahynula. Najprv nosila vajicka len vo vajecnej blane bez skrupiny, nasledne aj bez blany. Proste vykadila len taku zmes bielka a zltka. Videl som na nej ze sa aj dost trapi s tym aby to zo seba dostala, lebo ked pevna skrupina vajicka netlaci na stenu vajcovodu, tak sa asi nestimuluje ta peristaltika, ktora tlaci vajicko von z vajcovodu cez kloaku. Bola aj celkovo deprimovana a cele dni len oddychovala a podriemkavala, ziadna aktivita ako ostatne.

Moje sliepky vsak boli zachranene z haloveho chovu, takze neviem presne ako su stare. Dufam ze tym vasim zvysenie vapnika v strave pomoze, aj ked si myslim ze to je tak ako u ludi, ze vapnik sa uklada len do urciteho veku a zvysok zivota sa zasoby uz len cerpaju.

Napiste ake su vase sliepky stare a ako to dopadlo.
Krupová
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Re:nosnice - 23/08/2015 18:08 Dobrý deň,
mám podobný problém s jednou sliepkou. Kúpili sme 4 mládky a jedna z nich - už sú to 2 mesiace od prvej znášky - dodnes nevie zniesť "kompletné" vajíčko, len v mäkkom obale. Zvyšné sliepky majú vápnika dosť, škrupiny sú tvrdé.
Odporúčate ju radšej zarezať? Vďaka za odpoveď.