Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Nedeľa, 22 september 2019
Dnes má meniny 
Móric

Fórum chovatelia-ipd.sk  

Jakubb112
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Otázka o zachladení vajec - 05/06/2013 15:04 Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať či je mozný další vývin plodu vo vajci, ak sliepka sedela na viajciach 3 dni a potom nesedí na vajciach 5 hodín z dôvodu zabudnutia. Vajcia boli už chladné... ale hneď tak po hodine sedenia boli znova teplé.
A ešte ak sa nasadí vajce z chladničky, ktoré je oplodnené, či je možný vývin plodu vo vajci.
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 28
graph
Hodnotenie: 1  
Re:Otázka o zachladení vajec - 10/06/2013 14:04 Zo začiatku by to nemal byť problém - horšie je keď si to sliepka rozmyslí po 14 dňoch a nechce si sadnúť
Vajíčka sú dosť odolné, treba ich ale pravidelne otáčať aby sa neprilepilo žĺtko a neporušila vzduchová bublina (ukladať ich tupým koncom hore). Ja ich dávam na ležato a mäkkou ceruzkou si napíšem dátum a na jednu polovicu krížik a na druhú čiarku a aspoň raz denne ich o 180 stupňov otočím - skladoval som ich v pivnici cca 12-14 st. C asi mesiac, nebol problém. Ešte pozor na prepravu a trasenie - môžu sa odtrhnúť chalázy (keď sa rozbije vajce biela "špirála" v bielku) a potom sa nevyvinie plod.

... prajem úspešný chov...

admin mischo
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.