Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Pondelok, 16 september 2019
Dnes má meniny 
Ľudmila

Fórum chovatelia-ipd.sk  

Monika
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
gravidita samice - 21/03/2012 13:44 potrebovala by som poradit kedze s takymto pripadom nemam skusenost... mame chovnu samicu ktora by podla casu pripustenia mala byt uz v 35 - 36 dni gravidity, bola pripustena niekolkokrat, brucho jej sice poriadne narastlo ale inak neprejavuje ziadne znaky gravidity ohladom spravania sa, nahmat kralicata sa mi nedari cez hrubu srst mam s tym dost problem...neviem ci je mozne aby samica prenasala kralicata a ci ju to nejako neohrozuje..pripadne co s tym ? dakujem
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 28
graph
Hodnotenie: 1  
Re:gravidita samice - 23/03/2012 09:57 Dobrý deň,
Treba ju dať k samcovi, ak bude samica mrnčať, mala by byť pripustená. Ak nie, je s najväčšou pravdepodobnosťou moc vykŕmená. Niektoré samice si spravia hniezdo až tesne pred okotením. Králiky občas zvyknú prenášať, naposledy mala u mňa samica len jedno a našiel som ho uhynuté, boli to nejaké 3-4 dni navyše, mláďa bolo veľké a kompletne osrstené...
Odporúčam prečítať si rady čo napísal vlastimil.kocvara1 http://www.chovatelia-ipd.sk/forum/func,view/id,31/catid,6/
Dajte vedieť ako to dopadlo...
Prajem úspešný chov...
Monika
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Re:gravidita samice - 23/03/2012 16:08 Dakujem za rady... dneska som ju skusila dat k samcovi a nebola ani agresivna ani nemrncala dokonca vyzerala ze je v ruji ..ale ja tomu fakt nechapem...samec na nu predtym skocil zo pat raz a to v posune troch dni.. preto mi to neslo do hlavy a hlavne to mi neslo do hlavy ze fakt nabrala riadne na vahe ma velke brucho aj podbradok riadny ja som to zatial videla len u gravidnej samice (to brucho)....a dostava rovnaky pridel zrania ako ostatne .... no neviem necham jej dietu na cas skusim ju pripustit neskor ...este raz dakujem, som sa bala aby neuhynula kedze bola len prvy krat pripustena a citala som uz aj o takych pripadoch
LuciaH
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Re:gravidita samice - 15/05/2014 15:44 Zvyknem samičkám kupovať granule s liečivom. Je to zmeska potrebných vitamínov. Vyrábajú to Česi a dá sa to kúpiť na internete http://www.chovatelske-potreby-lili.eu/granule-pre-kraliky/