Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Streda, 19 február 2020
Dnes má meniny 
Vlasta
 
 
Fórum chovatelia-ipd.sk  


Jaro
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
domáci odchov kurčiat - 23/06/2009 21:01 Prvý rok chovám sliepky. Nemám veľa skúsenosti iba to čo mi poradia známi. Keď mi začala jedna sliepka kvočiť, rozhodol som sa po podade so susedom ju podsadiť.Kvočka kásne sedí a už vo štvrtok by sa mali liahnúť kurčiatka. A tu nastal problém. Neviem ako ďalej postupovať. Jeden sused radí: kvočke treba vyliahnuté kurčatka odoberať aby sa nepodusili. Druhý:kurčiatka treba nechať pri kvočke a povyhadzovať iba prázdne škrupiny. Tretí: netreba robiť nič, o všetko sa postará kvočka sama . Nerad by som urobil chybu. Preto sa chcem obratiť na skúsených chovaťeľov, ako správne postupovať. Poradí mi niekto?
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 29
graph
Hodnotenie: 1  
Re:domáci odchov kurčiat - 29/06/2009 02:57 Pravdu majú viac-menej všetci.
Ak nie je sliepka "bláznivá" stačí jej povyberať opatrne prázdne škrupiny, aby zbytočne nezavadzali v hniezde. Ak nájdeš čerstvo kľujúce sa kuriatko, nepomáhaj mu - vaječná blana je napojená na krvný obeh kuraťa a ak by si ju netrpezlivo natrhol, uhynulo by.
Odoberať ich z hniezda by bolo nutné vtedy, ak by bol veľký časový rozdiel medzi prvým a posledným vajcom - napríklad 14 dní - čo sa stáva, keď kvočke znášajú ostatné sliepky z kŕdľa vajíčka do hniezda. Ak kuriatka začnú byť hladné opustí vajíčka a plody uhynú. Naopak ak ich odoberáš, všetky kuriatka sa síce vyliahnu, ale tie čo odoberieš, už nebude chcieť prijať - pochopiteľne, výnimka potvrdzuje pravidlo.
...prajem veľa úspechov v chove...
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
luba
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Re:domáci odchov kurčiat - 24/01/2012 14:41 Pre chov hydiny Vám pomôže web agrohase . Treba vyskúšať.

S pozdravom chovateľ Luba
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.