Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Štvrtok, 14 november 2019
Dnes má meniny 
Irma

Fórum chovatelia-ipd.sk  

Jano
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Hodnotenie: 0  
vypadavanie peria - 23/10/2011 18:38 Kto by mi vedel prosím poradiť, čo spôsobuje vypadávanie peria u sliepok, a ako sa proti tomu brániť. Tak tiež majú sliepky problém z nohami. Majú ich zvráskavené, a maju problem s pohybom, doteraz som im na to dával PARAFINOVÝ OLEJ, ale chcem sa opýtať či nieje nato aj nejaký iný liek.
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 28
graph
Hodnotenie: 1  
Re:vypadavanie peria - 25/10/2011 00:08 Podľa toho čo opisujete by mohlo ísť o napadnutie nôh roztočom - na názov ochorenia si teraz nespomeniem - olej ich udusí. Koľko sliepok z kŕdľa má napadnuté nohy? Ak viac a ochorenie sa opakuje treba poriadne vyčistiť chovné priestory a poradiť sa s veterinárom čo aplikovať na dezinfekciu, možno by zabral neostomosan, ten je vhodný aj na dezinfekciu priestorov.
Perie vypadáva sliepkam (operencom) bežne, tak ako cicavcom srsť, hlavne teraz na jeseň - proti tomu sa nedá nič robiť, staré perie vypadne a nahradí ho nové... Tu môžem iba odporučiť pridanie energeticky výdatnejšieho krmiva - kukuricu, kvalitnú zmesku, strúhanú tekvicu, repu, varené mačkané zemiaky, krájaná žihľava, listy z repy... V prípade že sú sliepky vypŕchnuté počas celého roka môže v tom byť nejaký parazit. Ideálne by bolo keby ste mohol pridať foto sliepky a podrobnejšie opísať problém (koľko sliepok z kŕdľa je postihnutých, v ktorej časti je najviac vypadané, či niesú červené fľaky, v akej sú sliepky kondícii - napriek stálemu prístupu ku krmivu chudnú - čo kŕmite a pod.). Dobré by bolo pridať aj detail s nohou - aby bolo vidieť čo si mám predstaviť pod pojmom zvráskavené. Tiež uverejnite vek sliepok.

...prajem úspešný chov.
admin mischo
Jano
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 2
graphgraph
Re:vypadavanie peria - 28/10/2011 13:30 Dakujem za radu,vyskúšam ten neostomosan a potom vám dam vedieť.
Virgo
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 3
graphgraph
Re:vypadavanie peria - 03/11/2014 17:57 Dobry den, prosim Vas ja mam prave problem s tym, ze sliepke strasne pada perie a ma aj cervene flaky po bruchu a tam ma vypadane perie. Vypada to ako nejaky ekzem. Co je to za problem a ako ho riesit? Dakujem

Príspevok upravovaný: Virgo, v: 05/11/2014 13:25