Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Nedeľa, 22 september 2019
Dnes má meniny 
Móric

Fórum chovatelia-ipd.sk  

bobulka15
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 3
graphgraph
Hodnotenie: 0  
Ozobavanie a vytrhávanie si peria - 14/08/2013 16:20 Prosím o radu. Sliepky sa ozobvajú a vytrhavaju si perie, hlavne zo zadnej časti a chvosta, az do kože. Dostávaju zmes ale aj zostatky z jedál. miesto, kde sú, majú čisté. Dakujem
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 28
graph
Hodnotenie: 1  
Re:Ozobavanie a vytrhávanie si peria - 15/08/2013 14:43 Dobrý deň,

skúste mi napísať niečo bližšie k sliepkam:
aký to je druh sliepok
či aj zožerú vytrhnuté perie?
ako sú staré
ako často sa môžu pásť na tráve(nie chemicky ošetrovaný trávnik),
ako dlho sú spolu v kŕdli a koľko ich je???...
a budem potrebovať odpoveď na všetky otázky...

...prajem úspešný chov...
admin mischo
bobulka15
Užívateľ

Fresh Boarder
graphgraph
Re:Ozobavanie a vytrhávanie si peria - 16/08/2013 16:21 Je to najčastejší druh sliepok by som povedala, tzv."vlasky" hnedé sliepky. To perie zeru. Majú asi tak 1,5roka. Teraz som kupila 3 také isté, no sú oddelené od nich a pozorujem ako keby to začali robit aj ony. Casto nie sú púštané na trávnik. V krdli sú od začiatku ako sa kúpili, boli kúpené ako vacsie kurčatá, je ich 6 ks. Naozaj neviem,čo robit, doteraz sa to nestalo. To máme sliepky stále.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 28
graph
Hodnotenie: 1  
Re:Ozobavanie a vytrhávanie si peria - 19/08/2013 14:45 Už to tu niekto písal (http://www.chovatelia-ipd.sk/forum/func,view/id,98/catid,3/) je možné že sa len "nudia" a to vyústilo do ozobávania a aj žrania peria, skúste tieto rady... prípadne zvýšiť príjem vitamínov, dávať im drvené kosti (prísun vápniku) celé tekvice, šupy z melóna, kukuricu na klásku, polovice jabĺk... ak máte možnosť, tak ich púšťajte do záhrady - keď sa im zväčší výbeh nebudú mať čas sa ozobávať-možno ich to prejde...
Raz sme mali doma nosnicový hybrid - čierny a bol tam tento istý problém. Nepomáhalo nič, nakoniec všetky skončili v kuchyni a kúpili sme nové...
Vzhľadom na ich vek (sliepka najlepšie znáša vajíčka do cca dvoch rokov-potom produkcia klesá) ak sa rozhodnete pre radikálne riešenie nemusíte ľutovať.
A tie nové by som k nim nedával, je dosť možné že by to neprežili.
...prajem úspešný chov...
admin mischo
bobulka15
Užívateľ

Fresh Boarder
graphgraph
Re:Ozobavanie a vytrhávanie si peria - 20/08/2013 15:59 dakujem, vyskusame