Ivanka pri Dunaji
www.ivankapridunaji.sk
Streda, 21 apríl 2021
Dnes má meniny 
Ervín
 
 
Fórum chovatelia-ipd.sk  


žela
Užívateľ

Fresh Boarder
Príspevkov: 1
graphgraph
Hodnotenie: 0  
brojlerové kačice - 15/08/2013 00:05 Chovám brojlerové kačice,ktore boli nakúpené ako 3-týždňové. Je možné nechať si parik na ďalší chov, tj či budú znášať vajcia a vysedia ich.Ďakujem za radu.
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.
Mischo
Správca

Admin
Príspevkov: 29
graph
Hodnotenie: 1  
Re:brojlerové kačice - 15/08/2013 14:33 Dobrý deň,
pravdepodobne sa jedná o hybrid, tam platí že ich potomstvo už nebude vykazovať znaky rodičov - kvalitou budú horšie. Kačky majú zvyčajne potlačenú schopnosť sedieť na vajíčkach a vodiť mladé.

Ak chcete chovať a rozmnožovať kačky, odporúčam kúpiť čistokrvné plemeno (orpingtonky, pomoranské, ruánske, saské kačice), blížia sa jesenné výstavy drobných hospodárskych zvierat, treba sa popýtať priamo chovateľov a vybrať si plemeno, ktoré by vám najlepšie vyhovovalo (možnosti ustajnenia a pod.).
Vzorník plemien hydiny uvádza, že u väčšiny populácie kačíc je potlačený pud sedenia a vodenia káčat.
Dobrý odchov má pižmovka, ale tiež treba dať pozor, aká je to línia (napr. mulard ju má tiež potlačenú).
Vo všeobecnosti platí - čím viac mäsa a lepšie prírastky tým menšia šanca na úspešný odchov pod kačkou. To znamená že si treba zabezpečiť náhradné liahnutie v umelej liahni, alebo si zohnať kačku (pižmovku), ktorá určite bude sedieť - je odskúšaná - a podložiť pod ňu vajíčka - teda ak na toto všetko máte priestory a hlavne čas...

...prajem úspešný chov...

admin mischo
  | | Správca zakázal anonymné príspevky.